VIDEO: Technologie Panasonic baví návštěvníky muzea čokolády. Zprostředkují unikátní show

Antverpy, Belgie. 19. února 2020 – Rozhodnutí muzea Chocolate Nation využít technologii Panasonic, která návštěvníky vtáhne do děje, přineslo úspěch. Za prvních devět měsíců od otevření do muzea v belgických Antverpách zavítalo již více než 100 000 lidí. Podle provozovatelů stojí za strmým nárůstem oblíbenosti muzea právě spojení se společností Panasonic.SQ1H má vyšší jas a je chytřejší.

Chocolate Nation používá zařízení Panasonic v muzeu, obchodě, restauraci, v zasedacích místnostech i v prostorách pro pořádání akcí. Technologie poskytuje návštěvníkům skutečně podmanivý zážitek a je základem pro úspěšné fungování muzea. Řešení dodané Panasonicem zahrnuje 20 profesionálních displejů, 10 laserových projektorů, bezpečnostní kamery a telefony nejnovější generace.

Muzeum chtělo již od počátečního konceptu nabízet návštěvníkům podmanivý zážitek a umožnit vnímat zázraky belgické čokolády všemi pěti smysly. Ve 14 tematických oblastech se návštěvníci vydají na cestu z džungle, kde se pěstují kakaové boby, pak se stanou svědky jejich přepravy přes oceán do Antverp (přístav s největším skladem na kakaové boby na světě) a procesu přípravy exkluzivních čokoládových pochoutek. Nesmí samozřejmě chybět spousta ochutnávání.

„Při vytváření tohoto podmanivého zážitku hraje řešení Panasonicu důležitou roli,” vysvětluje Catherine Stuycková, vedoucí marketingu a komunikace muzea Chocolate Nation. „Velké projekce na stropech, stěnách a podlaze dávají návštěvníkům pocit, jako by doopravdy stáli na palubě nákladní lodi. Díky světelným a zvukovým efektům se mohou návštěvníci procházet před velkým imaginárním strojem na čokoládu jako Willy Wonka z muzikálu Karlík a továrna na čokoládu a porozumět způsobu její výroby. Návštěvníci se pak virtuálně setkají s velikány výroby čokolády v Antverpách a posadí se do experimentální restaurace, ve které jim budou na talíře promítány překvapivé obrazy.”

Po více než třech letech plánování zakladatelé nezávislého muzea Chocolate Nation věděli, že k vytvoření nevšedního prostředí pro návštěvníky a vybudování nákladově efektivní podnikové infrastruktury budou muset zvolit správného technologického partnera.

„Po rozsáhlém průzkumu trhu jsme se rozhodli pro společnost Panasonic a udělali z ní technologického partnera muzea Chocolate Nation,“ řekl Jeroen Jespers, spoluzakladatel Chocolate Nation. “Společnost Panasonic pokrývá všechny produktové kategorie, které jsme požadovali, a zároveň zná řešení. Výsledkem je vysoký zájem zákazníků a vynikající výsledky. Toho všeho bylo možné dosáhnout jen při naprosté spolehlivosti použitých technologií. Díky instalacím mimo otevírací dobu a zařízením s nízkými nároky na údržbu, řešení Panasonic šetří muzeu spoustu času. Když rozšíříme naši působnost do dalších zemí, můžeme se spolehnout, že i zde nám řešení Panasonic vše kompletně zajistí, protože je globálním hráčem v tomto odvětví,” dodává Jespers.

V muzeu je nasazena celá řada projektorů Panasonic LCD a DLP s úhlopříčkami 32” až 65”, které pomáhají vytvářet podmanivá videa pro turisty a zajišťují kvalitní audiovizuální zážitek v prostorách určených k pořádání akcí. Nejvyšší úroveň zabezpečení s nejnižšími celkovými náklady na vlastnictví je zajištěna efektivním využitím 360stupňových vnitřních kupolových kamer Panasonic ve spojení s řídicím systémem Panasonic Video Insight. Použití 360supňových kamer zajistí pokrytí malým množstvím kamer, což minimalizuje dopad na využití šířky pásma sítě. V muzeu Chocolate Nation si vybrali hybridní komunikační systém Panasonic KX-NS700. Díky využití stolních telefonů Panasonic, sad DECT a interkomů v rámci jednoho integrovaného systému mají hosté k dispozici přímou podporu, kdykoli ji potřebují. Systém je navržen tak, aby muzeum Chocolate Nation mohlo svou komunikační infrastrukturu rychle a efektivně rozšířit podle svých aktuálních potřeb.

Klikněte sem a podívejte se na celé video o případové studii Panasonic v muzeu Chocolate Nation.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.