Dell Technologies přináší inovace pro edge

Patří mezi ně miniaturní datové centrum, specializovaný server pro edge i software pro analýzu a správu dat


Praha, 24. února 2020 – Společnost Dell Technologies představila nová řešení, která pomohou zákazníkům adaptovat se na změny v povaze dat a využít pomíjivou hodnotu informací z miliard zařízení na okraji sítě, mimo tradiční datové centrum. Nová řešení – která zahrnují nově koncipované edge servery, menší modulární datová centra, zdokonalenou správu telemetrie a nástroje pro analýzu datového proudu – dávají zákazníkům lepší možnosti využít svá data bez ohledu na jejich umístění.

Podle výzkumu analytické společnosti Gartner bude v roce 2022 více než 75 % dat vznikajících v podniku generováno a zpracováváno mimo datové centrum a cloud (oproti dnešním méně než 10 %*). Existuje celá řada definic pro „edge – okraj sítě“, ale mnohým z nich chybí pohled v širším kontextu. „Edge“ totiž není jedno místo, ale určuje jej celý soubor charakteristik a omezení, včetně přenosové kapacity, IT dovedností, provozního prostředí, prostoru a výkonu. Progresivně smýšlející IT manažeři přehodnocují umístění aplikací a infrastruktury a snaží se je přesunout co nejblíže místu vzniku dat kvůli snížení latence a zrychlení odezvy. To umožňuje získávat v edgi informace v reálném čase jako podklad pro fundované rozhodování a zvyšování konkurenceschopnosti.  

„Se vstupem do nového desetiletí dat se hlavní problém posouvá ze schopnosti nakládat s velkými objemy dat ke schopnosti vytěžit cenné poznatky z heterogenních dat rozptýlených po mnoha různých místech od dat zpracovaných na úrovni edge přes centrální datové centrum po veřejný cloud,“ říká Jeff Boudreau, prezident divize infrastrukturních řešení společnosti Dell Technologies. „Nabízíme portfolio řešení konstruovaných tak, aby zákazníkům pomohla odstranit omezení, se kterými se v edgi setkávají, a poskytovala obchodně využitelnou analýzu dat bez ohledu na to, kde se právě jejich edge nachází.“

Server Dell EMC PowerEdge XE2420 nabízí vysokou výpočetní hustotu a kvalitní zabezpečení pro edge

Nový model Dell EMC PowerEdge XE2420 je kompaktní, vysoce výkonný server, v mělkém šasi určený pro stísněné a náročné provozní podmínky, obvyklé pro edge implementace. Poskytuje výkon, dostupnost a bezpečnost, což vyžadují například telekomunikační firmy, které budují kriticky důležité edge sítě pro implementaci 5G.

Dell EMC PowerEdge XE2420 nabízí nízkolatenční dvoupaticový systém s možností rozšíření až o čtyři akcelerátory a 92 TB úložného prostoru na jeden server. Dokáže proto vyhovět rostoucím nárokům na provoz podnikových aplikací a analýzy dat. Server je určený do náročných fyzikálních podmínek a je certifikovaný podle standardu NEBS (Network Equipment-Building System) s rozšířeným rozsahem provozních teplot a volitelným filtračním panelem pro prašná prostředí. Vstup, výstup a napájení umístěné na čelní straně usnadňují obsluhu a údržbu v terénu.

Software Dell EMC iDRAC9 pro datová centra umožňuje vzdálený přístup pro jednotnou, bezpečnější správu serverů od edge přes centrální datové centrum po cloud

Nový integrovaný software pro vzdálenou správu iDRAC 9 Datacenter přináší do všech serverů Dell EMC PowerEdge schopnost analýzy proudu dat, která je důležitá pro přehled o provozu edge. iDRAC 9 Datacenter zákazníkům pomáhá splnit požadavky na zavádění, zabezpečování a provozování edge prostředí. Díky funkci vzdáleného nasazení lze po úvodním nastavení snížit časovou náročnost pro správce o 99,1 % na každý server v porovnání s ručním zaváděním. Průběžná telemetrie v systému iDRAC9 zákazníkům umožňuje zjišťovat trendy, jemně ladit provoz a generovat prediktivní analýzy, které pomáhají zajišťovat maximální výkon, omezovat dobu odstávek a předcházet rizikům.

Nové, zjednodušené automatizované uplatňování certifikátů umožňuje zajistit bezpečnost v edgi i v centrálním umístění bez zásahu správce. Až 20 nových reportů s naměřenými hodnotami poskytuje téměř 2,9 milionu údajů na server. IT oddělení může s pomocí umělé inteligence vyvinout vlastní rutiny založené na vybraných souborech dat, která chtějí analyzovat u jednoho nebo všech systémů vybavených softwarem iDRAC9 bez ohledu na jejich umístění.

Platforma Dell EMC Streaming Data Platform ukládá a analyzuje data z edge

Nová platforma Dell EMC Streaming Data Platform umožňuje ukládání a analýzu dat průběžně přitékajících z okraje sítě. Zákazníci si mohou zjednodušit správu infrastruktury, získávat důležité provozní poznatky a zaměřit se na nové možnosti zdokonalování své datové infrastruktury. 

Platforma představuje ucelené řešení pro veškerá data (streamovaná i nestreamovaná) s automatickým škálováním kapacity, vícevrstvým ukládáním s možností vyvolání historických dat na vyžádání a jednotnou analýzou v reálném čase i historickou.

Dell EMC Modular Data Center Micro 415 přináší datové centrum do vzdálených lokalit s náročnými podmínkami

Další novinkou je menší modulární datové centrum Dell EMC Modular Data Center Micro 415. To zákazníkům umožňuje nasadit datové centrum i tam, kam se jinak datová centra neumisťují, například u paty telekomunikační základnové stanice. Toto řešení však není určené pro český trh.

Dostupnost

  • Dell EMC PowerEdge XE2420 bude dostupný ve druhém čtvrtletí 2020.
  • Dell EMC iDRAC9 Datacenter a Dell EMC Streaming Data Platform jsou k dispozici již nyní.

Další zdroje

  • Další technické informace, fotografie a videa naleznete zde.
  • Přečtěte si blog viceprezidenta Dell Technologies Sam Grocotta o řešení nových problémů IT v edgi.

* Gartner. „Top 10 Strategic Technology Trends for 2020“, říjen 2019.

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies je unikátní skupina firem, které poskytují organizacím potřebnou IT infrastrukturu, aby mohly budovat svoji digitální budoucnost, transformovat své IT a chránit svá nejdůležitější aktiva: informace. Společnost poskytuje služby firmám všech velikostí ve 180 zemích – od 99 % firem v žebříčku Fortune 500 až po jednotlivé spotřebitele – kterým dodává nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio produktů od těch koncových přes core až po cloudová řešení. Rodina Dell Technologies se skládá z následujících značek: Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, Secureworks, Virtustream a VMware.