Pneumatiky Continental pro dodávky budou využívat technologii ContiSeal

  • Pneumatika VanContact 100 s rozměrem 215/65 R 16 C bude dostupná s technologií ContiSeal
  • Technologie ContiSeal zajistí vzduchotěsnost i v případě propíchnutí běhounu
  • Pneumatiky Continental pro dodávky se díky tomu dají používat hospodárnějším a bezpečnějším způsobem

Praha, 24. února 2020 – Technologie ContiSeal spolehlivě utěsní menší otvory v běhounu pneumatiky – s průměrem do pěti milimetrů – beze ztráty tlaku v pneumatice. Zanedlouho bude poprvé použita v pneumatikách Continental pro dodávky. Zásluhou toho se předejde nejčastějším typům defektů, což znamená významné zlepšení bezpečnosti a hospodárnosti při používání pneumatik pro dodávky.

„Nejčastěji dochází k propíchnutí pneumatik hřebíky nebo šrouby. Obecně se to vždy projeví zvýšením nákladů pro dopravce,“ vychází ze zkušeností Jan-Ole van Lengen, produktový manažer společnosti Continental v regionu EMEA pro pneumatiky, určené pro dodávky a lehké užitkové vozy. „I menší defekty způsobují odstavení vozidel, případně finančně náročné a organizačně složité překládky nákladu do jiného vozidla. Technologie ContiSeal dokáže spolehlivě utěsnit přibližně 90 procent všech případů potenciálního poškození běhounu,“ dodává van Lengen. Continental navíc zkoumá použití technologie ContiSeal i ve svých zimních a celoročních pneumatikách pro dodávky.

První pneumatikou pro dodávky, která využívá tuto technologii, je model VanContact 100 oblíbené velikosti 215/65 R 16 C 106/104 T, jehož výroba by se měla spustit do konce tohoto měsíce. Jde o robustní pneumatiku, určenou pro přepravu těžkých nákladů po různých površích. Zpevněná bočnice jí dodává odolnost při kontaktu s obrubníkem, zatímco optimalizovaný samočisticí dezén a mimořádně pevná a odolná konstrukce běhounu jí umožní zvládnout i méně kvalitní cesty. Pomocí zesílené kostry dokáže odolávat nepřetržitému používání s vysokým zatížením a zároveň zajišťuje dynamickou stabilitu vozidla. Díky svému složení obohacenému o siliku a také díky velké kontaktní ploše s vozovkou je pro tuto pneumatiku typický vysoký kilometrový nájezd i v náročných podmínkách.

Continental AG

Continental vyvíjí pokrokové technologie a nabízí služby pro udržitelnou a provázanou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost, založená roku 1871, nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2018 dosáhla společnost Continental obratu 44,4 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 240 000 zaměstnanců v 60 zemích světa.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 56 000 zaměstnanců, generovala v roce 2018 tržby ve výši 11,4 miliardy €. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické leadery a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy a jednostopá vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje zásadním způsobem přispívá k zajištění nákladově efektivní a ekologické mobility zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby zaměřené na obchod s pneumatikami a jejich použití ve flotilách stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokovicích, Trutnově a Horšovském Týně. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen, Partizánske a Dolné Vestenice. Celkem v Česku a na Slovensku koncern Continental AG zaměstnává na 19 000 zaměstnanců. Na českém trhu patří do portfolia společnosti Continental Barum s.r.o. pneumatiky Continental, Barum, Uniroyal, Semperit, Matador a General Tire.

Odkazy

www.continental.cz
www.continental-corporation.com

Databáze on-line médií: http://mediacenter.conti-online.com