Inteligentní interiérová kamera Netatmo nyní podporuje HomeKit Secure Video

Praha, 25. února, 2020 – Inteligentní interiérová kamera od Společnosti Netatmo, francouzské jedničky v oblasti chytré elektroniky, je nyní kompatibilní s technologií HomeKit Secure Video. Uživatelé mohou nově sledovat svá videa z Inteligentní Interiérové Kamery v aplikaci Apple Home a bezpečně je ukládat do iCloudu. Tato bezplatná a automatická softwarová aktualizace bude v nejbližších dnech postupně dostupná pro všechny Inteligentní interiérové kamery Netatmo, včetně již zakoupených. 

Netatmo Inteligentní interiérová kamera je jednou z prvních kamer kompatibilních s HomeKit Secure Video. Tento přístroj je schopen rozlišovat mezi cizími osobami, rodinnými příslušníky a neškodnými pohyby. Díky zabudované technologii rozpoznávání obličeje, uživatel dostane upozornění na svůj chytrý telefon spolu s fotografií a videem, jakmile kamera detekuje neznámou tvář.

„Uživatelé jsou mimořádně citliví na ochranu bezpečnostních záběrů z jejich domova. Chtějí si být jisti, že videozáznamy zůstanou důvěrné a že k nim nebude mít nikdo jiný přístup. Jejich obavy řešíme konceptem kamer s místním ukládáním dat. A protože myslíme na ochranu soukromí jejich dat a zároveň jim chceme nabídnout různé možnosti, rozhodli jsme se podporovat HomeKit Secure Video společnosti Apple. Netatmo proto umožňuje uživatelům svých aplikací zálohovat bezpečně jejich záznamy na iCloudu. Ode dneška mají tak uživatelé aplikací Netatmo, špičky v oblasti ukládání dat, 3 možnosti, jak ukládat svá data: na iCloudu společnosti Apple HomeKit Secure Video, na svém osobním účtu Dropbox nebo na svém serveru FTP.“ uvedl Fred Potter, zakladatel společnosti Netatmo.

HomeKit Secure Video umožnuje uživatelům bezpečně sledovat svůj domov 

Zákazníci Apple nyní mohou sledovat videa živě či si zpětně přehrát veškerou aktivitu detekovanou v posledních 10 dnech Inteligentní interiérovou kamerou na svých iPhonech, iPadech nebo počítačích Mac v aplikaci Apple Home. Pomocí zařízení jako Apple TV, HomePod nebo iPad (nastavený jako home hub), HomeKit Secure Video videa nahrané bezpečnostními kamerami nejdříve místně analyzuje a určí, zda je na videu zachycena osoba, zvíře či vozidlo a poté je bezpečně uloží na iCloud, kde k nim má přístup pouze zákazník 

Díky podpoře HomeKit Secure Video budou mít uživatelé Inteligentních interiérových kamer Netatmo možnost ukládat bezplatně svá videa místně na dodávanou kartu microSD a zároveň na iCloud podle zvolených plánů zálohování. Zákazníci s úložištěm iCloud o velikosti 200 GB mohou přidat jednu kameru bez dalších nákladů a zákazníci s úložištěm o velikosti 2 TB mohou přidat až pět kamer – to vše bez dopadu na limit úložiště. 

Cena a dostupnost

Inteligentní interiérová kamera se prodává za doporučenou maloobchodní cenu 5 999 Kč na stránkách netatmo.com, a dále v e-schopech www.alza.cz a iStyle.cz 

Všechny aplikace pro Inteligentní Interiérovou Kameru jsou poskytovány bezplatně. Pro používání kamery nebo pro přístup k jejím datům není potřeba žádné předplatné.  

Kompatibilita Inteligentní venkovní kamery s HomeKit Secure Video bude dostupná během tohoto roku. 

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

V listopadu 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.