Vítězové Women Startup Competition Prague 2020 Spacemanic, Blabu a Superhero Senior

Praha, 26. února 2020 – Vítěznými projekty čtvrtého ročníku Women Startup Competition Prague, které vybrala sedmičlenná porota složená z investorů a osobností světa byznysu jsou Spacemanic, společnost vyrábějící nanosatelity, Blabu, aplikace pro výuku angličtiny a Superhero Senior, platforma pro mezigenerační setkávání.  Vyhlášení v rámci slavnostního večera proběhlo 25. února v prostorách pražského HubHubu v Paláci ARA.

1080-WSC-JAN_1647.jpg

Soutěže Women Startup Competition se účastní startupy, které mezi svými zakladateli mají alespoň jednu ženu. V Letošním ročníku soutěže se objevilo 56 projektů, což je o polovinu více, než v loňském roce. Do finálového večera pak k soutěžním prezentacím prošlo 8 nejlepších. Den před vyhlášením absolvovali zakladatelé finálových projektů půldenní bootcamp pod vedením zkušených odborníků z praxe, kteří jim poskytli mentoring v šesti oblastech: sales, marketing, finance, byznys plán, jak jednat s investory, právo a prezentační dovednosti.

Porota, ve které zasedli Ondřej Fryc (Reflex Capital), Silke Horáková (Tilia Ventures) Jonathan Rutherford (Vodafone ČR), Margareta Křížová (CEAG), Pavel Mucha (Enern), Jana Žůrková (Microsoft) a Adam Kočík (J&T Ventures) vybrala jako vítěze projekt s názvem Spacemanic, který vyvíjí a designuje nanosatelity, palubní počítače, solární a napájecí systémy pro vesmírné družice. Společnost byla založena v roce 2014 jako odnož Slovak Organisation for Space Activities.  

Ambasadorka soutěže Women Startup Competition Pavlína Zychová k akci říká: “Z letošního ročníku Women Startup Competition Prague jsme nadšení. Do soutěže se nám přihlásilo o polovinu více projektů, než v minulém roce. Pro nás je to jasná zpráva, že je mezi zakladatelkami startupů o akci velký zájem a hlavně, že chuť lidí v České republice realizovat svoje dobré nápady evidentně roste.”  

Druhé místo si před odbornou porotou vybojovala aplikace Blabu.com. Ta formou videohovorů propojuje zájemce o výuku angličtiny s vybranými tutory – rodilými mluvčími a formou konverzace na zvolená témata umožňuje odstranit bariéru v mluveném projevu. Pro tutory je pak Blabu vítanou formou přivýdělku.   

“Women Startup Competition je pro nás velice inspirativní záležitostí. Podporovat prostředí, které pomáhá realizaci tolika vynikajících nápadů je podle našeho názoru velmi důležité. Ženy do byznysu obecně přinášejí velmi často jiný rozměr uvažování, než by bylo obvyklé v čistě mužském prostředí.” dodává k letošnímu ročníku Jonathan Rutherford, Vice President Business ve Vodafone ČR.   

Třetím v pořadí je platforma s názvem Superhero senior. Projekt zasazující se o udržitelnou a komplexní péči o seniory, mezigenerační dialog a navrácení úcty seniorům. Projekt funguje za podpory stovky dobrovolníků z řad lékařů, psychologů právníků i nadšenců, kteří vytváří aktivizační programy nebo seniorům přímo pomáhají. V neposlední řadě se Superhero senior snaží najít pro seniory příležitosti pro férový přivýdělek.   

O soutěži Women Startup Competition

Soutěž Women Startup Competition funguje v České republice už od roku 2017. Jejím hlavním cílem je zviditelnit a ocenit mladé firmy vedené ženami a motivovat další, aby se do podnikání pustily. Přihlásit se může jakýkoliv startup, ve kterém je zakladatelkou či spoluzakladatelkou žena. Účast ve finále přináší vybraným projektům  zájem investorů, poskytuje důležité kontakty a zajišťuje potřebnou publicitu. Den před finálovým večerem se soutěžící tradičně účastní půldenního bootcampu, který se zaměřuje na dílčí stránky podnikání a jednotlivé týmy propojuje s odborníky a mentory z praxe. Součástí je také trénink prezentačních dovedností. Soutěž spoluorganizuje Vodafone Nápad roku společně s Pavlínou Zychovou z MyStay, která se stala ambasadorkou pro Českou republiku po vlastní účasti v soutěži v Budapešti v roce 2015.

Partnery akce jsou: Vodafone, agentura CzechInvest, Hl. m. Praha, Huawei a Microsoft. Mediálními partnery jsou CzechCrunch, E15 a Roklen24. Podpořily ji také HubHub, CzechStartups, Novalia, Presenation a StartupJobs.