Jan Kužník povede festival Maker Faire Prague 2020

Praha 28. února 2020 – Novým ředitelem festivalu Maker Faire Prague 2020 se stává Jan Kužník (43). Jeho úkolem bude vést program a organizační tým této rostoucí akce a zapojení partnerů. Největší městská přehlídka individuální kreativity, která kombinuje staré i nové technologie, se letos uskuteční 13. a 14. června v Průmyslovém paláci Výstaviště Praha a v únoru spustila Výzvu pro makery  – přihlášku pro všechny vystavující, kteří mohou zdarma dostat prostor k prezentaci.

„K lidem, kteří tvoří festival Maker Faire, jsem měl vždycky blízko. Je to místo, kde se každý může přesvědčit o tom, že hranice lidské kreativity snad ani neexistují,“ říká nový ředitel akce Jan Kužník. „Najdete zde vše, od fotoaparátu vyrobeného z plechovky, přes složité roboty, softwarové hříčky a 3D tisky až po loutky nebo šperky z těch nejroztodivnějších materiálů. Každý rok v červnu se Výstaviště mění na prostor, kde se lidé z celé republiky inspirují a radí si navzájem. Rád bych pomohl naplnit tento hlavní cíl festivalu i letos,“ dodává Kužník.

Jan Kužník přichází do vedení festivalu po 15 letech práce v pozici šéfredaktora významného technologického magazínu Technet.cz. Organizace předchozích dvou ročníků festivalu se aktivně účastnil jako zástupce mediálního partnera, ale také jako vystavovatel a člen programového týmu.

……………………………………………………………………………

O festivalu Maker Faire Prague

Maker Faire je největší světová přehlídka kreativity, inovací a důmyslnosti pro celou rodinu, která se z iniciativy neziskové společnosti společnosti Make: Community koná od roku 2006 v mnoha městech po celém světě. Na druhý ročník festivalu v roce 2019 dorazilo přes 10 000 návštěvníků a prezentovalo se 200 vystavovatelů. Maker Faire Prague 2020 se bude konat ve dnech 13. a 14. června 2020 na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Festival organizuje spolek Maker Faire Prague, z.s., jehož členy jsou Žádná věda, držitel festivalové licence, a komunikační agentura Taktiq Communications. Festival vzniká pod patronátem PRUSA Research, světového výrobce 3D tiskáren, ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a s odborným partnerem ČVUT. Vstupenky na festival budou v předprodeji od března.

Další informace najdete na webových stránkách festivalu Prague Maker Faire nebo na našem Facebooku, Twitteru či Instagramu