Cisco integruje hlasové asistenty do Webexu i do kontaktních center, dokážou rozpoznat pocity zákazníka

Praha, 3. března – Webex Meetings získává nové hlasové funkce využívající umělou inteligenci. Cisco Webex Assistant pro Webex Meetings. Ta je postavena na nedávno získané technologii Voicea. Tato hlasová technologie je nyní integrována také do kontaktních center Cisco.

Webex Assistant pro Webex Meetings se stává prvním digitálním asistentem pro podnikové schůzky. Díky hlasovým příkazům lze automatizovat běžné úkoly na schůzce (například pořizování poznámek, jejich přepis a aktivní sledování mítinku odjinud), takže se zaměstnanci mohou plně soustředit na průběh schůzky. Uživatelé mohou okamžitě vidět zapisované poznámky, ale mohou také asistenta upozornit, na co by se měl nejvíce zaměřit. Zaznamenané přepisy se dají zpětně prohledávat. Hlasový asistent také dokáže vytvořit akční položky, to znamená, že umí aktivně přiřadit úkoly a upozornění ke konkrétním lidem. Dokáže také automaticky rozpoznávat, kdo na schůzce mluví, takže vždy zaznamená, kdo danou věc během schůzky řekl. Kromě toho hlasový asistent nabízí řadu post-mítinkových funkcí, které umožňují snadnou editaci a sdílení všech záznamů ze schůzky.

„Statistiky uživatelů Voicea ukazují, že díky hlasovému asistentovi ušetří zaměstnanec ve firmě v průměru více než šest hodin týdně. Věříme, že uživatelé Webexu zaznamenají podobné výsledky,“ říká Ivan Sýkora, expert na technologie pro týmovou spolupráci.

Mezi základní výhody hlasového asistenta patří:

 • Produktivnější a aktivnější setkání: Pouhý hovor se změní v akci – mítinky se stanou efektivnějšími, protože se všichni mohou soustředit na děj schůzky a snáze pak plní stanovené úkoly.
 • Spokojení uživatelé: Účastníci se již nemusí starat o to, kdo během schůzky zapisuje poznámky – Webex to udělá za ně. Pokud se účastník nemůže ke schůzce připojit, jednoduše si může rychle projít hlavní body z mítinku a zjistit jeho výsledek. Tím naprosto mizí potřeba „dohánění“ nepřítomnosti na schůzce tím, že musí účastník později sledovat nahrávku celé schůzky. Hlasový asistent společnosti Cisco má nyní nejpřesnější přepisovací engine na trhu s přibližně o 20 % lepší mírou přesnosti přepisu slov než konkurenční řešení.
 • Přístupnější pracoviště: Přepisy v reálném čase a automaticky přidané titulky znamenají lepší schůzky pro všechny, zejména se mohou účastnit i zaměstnanci se sluchovým postižením.
 • Bez obav o bezpečnost: Nikdo se nedostane k vaší schůzce, ani k jejímu přepisu. Cisco je jediný dodavatel nástrojů pro spolupráci s in-house správou dat – tedy bez zapojení jakékoliv třetí strany.

Další oznámené inovace:

 • Cisco potvrzuje svou roli lídra v oblasti bezpečnosti a ochrany osobních údajů: Díky end-to-end šifrování a vícevrstvému zabezpečení dává Cisco zákazníkům vybrat, zda budou jejich data z Webex Teams (kontakty, zprávy a soubory) uloženy v Evropě nebo ve Spojených státech.
 • Nový Cisco Webex Room USB: Jde o vysoce kvalitní, bezpečné a cenově dostupné videozařízení, které umožňuje spolupracovat bez kompromisů i menším organizacím. Určené je pro open space a huddle space prostory. Malé a střední podniky jsou nyní pod velkým konkurenčním tlakem kvůli pokračující digitální transformaci větších organizací. Nové zařízení jim pomůže tuto mezeru zaplnit.

Hlasoví asistenti a umělá inteligence Cisco se integrují do největších kontaktních center na celém světě

Společnost Cisco také oznámila zabudování hlasové technologie a umělé inteligence do kontaktních center, nové řešení pro vylepšení zákaznické zkušenosti a nové cloudové kontaktní centrum. Integrace hlasové technologie Voicea s umělou inteligencí Google Cloud Contact Center (CCAI) posouvá práci operátorů na další úroveň. Společnost Cisco také představila Webex Experience Management, který umožňuje zaměstnancům kontaktních center v reálném čase rozpoznat, jak se zákazníci cítí, aby mohli radikálně ovlivnit jejich zážitek.  

Klíčové inovace týkající se služeb pro kontaktní centra::

 • Integrace umělé inteligence z hlasové technologie společnosti Voicea do Google Cloud Contact Center: Software Cisco pro kontaktní centra používá více než tři miliony operátorů ve více než 30 000 podnicích po celém světě. Nyní Cisco rozšiřuje své partnerství s Google Cloud, aby do svého portfolia kontaktních center přidala funkce, jako jsou konverzační interaktivní hlasová odezva, chatboti nebo hlasoví asistenti.
 • Webex Experience Management a Webex Contact Center Enterprise: Kontaktní centra mají nástroje, díky kterým se svými zákazníky interagují: chat, e-mail, hlasový hovor a SMS. Co jim však chybí, je inteligence, která by jim poradila, kdo, kdy a jak by se se zákazníkem měl spojit. Tyto inovace jsou nyní k dispozici v novém cloudovém řešení Webex Contact Center Enterprise. Jedná se o první řešení svého druhu, které kombinuje zabezpečení, spolehlivost a inteligentní funkce.

Další zdroje:

 • Podrobnější informace o nových funkcích hlasového asistenta ve Webex Teams si můžete přečíst v blogu Sri Srinivasana zde.
 • Pro více informací o nástrojích pro spolupráci společnosti Cisco klikněte zde.
 • Pro více informací o portfoliu produktů a služeb společnosti Cisco pro kontaktní centra klikněte zde.
 • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.