Nová řada panelů Energetik. Diametral začal vyrábět moduly i pro základní školy a gymnázia

Praha, 3. března 2020 – Společnost Diametral, český výrobce technologických pracovišť pro průmysl a školství, dává do své nabídky novou řadu zařízení a modulů Energetik, která je určena především pro základní a střední školy. Moduly jsou přizpůsobeny požadavkům výuky fyziky na školách bez odborného elektrotechnického zaměření.

190924-DMT_ENG-0061_web.jpg

Systém s názvem Energetik je tvořen moduly určenými k zabudování do žákovských lavic. Panely mohou být vybaveny nejen zdířkami s bezpečným napětím do 24V (stejnosměrným i střídavým), ale i dalšími typy konektorů, jako LAN (Cat6), USB a HDMI nebo VGA pro přenos obrazu. Pro napájení klasických silnoproudých zařízení je k dispozici i zásuvka 230V / 50Hz. Panely vyrábí společnost Diametral v osmi variantách zdířek a zásuvek. 

Statutární ředitel společnosti Diametral Vít Majtás k nové řadě Energetik říká: “Nespornou výhodou je, že zdroje mají výstupy rozděleny na samostatně jištěné okruhy. Na ty se pak připojují jednotlivé panely v žákovských lavicích. Díky tomu lze efektivně rozdělit napájení do jednotlivých lavic a v případě, že na některém pracovišti žáci obvod zkratují, ostatní lavice v učebně nejsou vyřazeny z činnosti.”

Řadu Energetik doplňuje i nová varianta již zavedeného výrobku UnoVolta. Panel pod označením UV-200  přizpůsobený potřebám základního a středního školství. 

O společnosti Diametral:

Společnost Diametral byla založena v roce 1991 jako ryze český podnik a již od samotného počátku byla veškerá aktivita zaměřena na elektrotechnickou výrobu. Název společnosti Diametral vznikl složením slov diagnostika a měření.

Základ činnosti představuje design a výroba produktů, založených na vlastním vývoji a konstrukci. Jedná se o elektrotechnický a technologický nábytek, laboratorní, měřicí a napájecí techniku a další technologické produkty z oblastí dopravy, průmyslu a školství.  Komplexní pracoviště od společnosti Diametral využívají technologické firmy po celém světě. Mezi zákazníky paří například ČEZ, Bosch,, Panasonic, Siemens, Škoda, nebo Denso. Výuková pracoviště jsou instalována na školách jako Západočeská univerzita v Plzni, nebo Vysoké učení technické v Brně. Mezi důležité zákazníky patří také střední odborné školství se zaměřením na elektrotechniku. Díky tomu přináší společnost Diametral zákazníkům kvalitní a spolehlivé produkty, vyráběné v České republice. Cílem společnosti Diametral je být významným výrobcem kvalitních zařízení, podpořených kvalitním servisem.