Generátory ozonu od Diametralu míří na pulty velkých českých prodejních řetězců i do zahraničí

Praha, 23. září 2020 – Generátory ozonu, které začala v březnu tohoto roku vyrábět česká společnost Diametral, míří na pulty velkých prodejních řetězců. Zařízení pro dezinfekci veřejných prostor, domácností a vozidel s názvem VirBuster začaly nabízet řetězce hobymarketů v České republice.

Český výrobce technologických pracovišť společnost Diametral začal na počátku koronavirové krize vyrábět generátor ozonu sloužící k dezinfekci velkých prostor jako jsou ordinace, školní třídy, fitcentra, divadla, domácnosti nebo prostředky hromadné dopravy. I v současné době je stále jediným českým výrobcem takovéhoto druhu zařízení, který drží všechny potřebné certifikáty a osvědčení. 

Začátkem září se Diametralu podařil dosud největší obchodní průlom. Generátor s obchodní značkou VirBuster začal dodávat maloobchodním řetězcům českých hobbymarketů a jeho prodeje tak několikanásobně stouply. Další přístroje pak dodává i na trhy do FInska, Norska a Švédska.  

Obchodní ředitelka společnosti Diametral Marcela Jarolimová k současnému stavu říká: “Tahle fáze pro nás znamená úplně jiný vesmír. Od března jsme dodávali na trh několik kusů týdně, i když to samozřejmě mělo stoupající tendenci. V současné době ale výroba VirBusterů vytěžuje výrobní kapacity Diametralu z 25 %. Virbuster se tak pro nás během půl roku stal v podstatě velice zásadním prodejním artiklem.”

Diametral dodává svůj VirBuster ve čtyřech výkonových kategoriích a dvou provedeních ovládání i na zahraniční trhy do Itálie, Řecka, Rakouska, Finska, Švédska, Norska a dalších států. 

O společnosti Diametral:

Společnost Diametral byla založena v roce 1991 jako ryze český podnik a již od samotného počátku byla veškerá aktivita zaměřena na elektrotechnickou výrobu. Název společnosti Diametral vznikl složením slov diagnostika a měření.

Základ činnosti představuje design a výroba produktů, založených na vlastním vývoji a konstrukci. Jedná se o elektrotechnický a technologický nábytek, laboratorní, měřicí a napájecí techniku a další technologické produkty z oblastí dopravy, průmyslu a školství.  Komplexní pracoviště od společnosti Diametral využívají technologické firmy po celém světě. Mezi zákazníky paří například ČEZ, Bosch, Panasonic, Siemens, Škoda, nebo Denso. Výuková pracoviště jsou nainstalována na školách jako Západočeská univerzita v Plzni, nebo VUT v Brně. Mezi důležité zákazníky patří také střední odborné školství se zaměřením na elektrotechniku.