Gebrüder Weiss rozšiřuje svoji distribuční síť v Rusku

Lauterach/Moskva, 3. března 2020 – Přední světový logistický specialista Gebrüder Weiss vstoupil do exklusivního partnerství se společností JDE, díky tomu nabídne svým zákazníkům ještě efektivnější distribuci zásilek po celém Rusku. „Naším partnerstvím se společností JDE, která má v Rusku 244 poboček, získávají naši zákazníci lepší přístup ke všem částem největšího státu na světě s rozlohou více než 17 milionů kilometrů čtverečních,“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Mezinárodní přepravní a logistická společnost Gebrüder Weiss nabízí nyní svým zákazníkům přepravu zboží do všech oblastí Ruska. Síť vlastních poboček rozšíří o partnerskou síť 244 poboček společnosti JDE, která se řadí mezi největší logistické a distribuční ruské společnosti. Díky tomu poskytuje Gebrüder Weiss větší a lepší pokrytí při doručování sběrných zásilek. 

„Mnoho našich mezinárodních zákazníků si v Rusku vybudovalo vlastní výrobní závody, ve kterých v současnosti probíhají také logistické aktivity. Navázáním spolupráce s JDE jsme získali silného partnera, který má na ruském trhu vybudovanou silnou síť pozemní dopravy, rozsáhlé zkušeností s logistikou a disponuje zevrubnou znalostí místních zvyklostí a specifik,“ říká Thomas Moser, regionální ředitel pro oblast Černého moře/CIS. Partnerství je oboustranně výhodné, zákazníci JDE totiž nyní mají přímý přístup k mezinárodní síti Gebrüder Weiss a tím i k trhům ve střední a jihovýchodní Evropě, ve střední Asii a USA.

Od Kaliningradu po Vladivostok

Vzhledem ke své mimořádné rozlehlosti a geografické poloze je Rusko pro Gebrüder Weiss a její zákazníky klíčovým trhem, a to i s ohledem na svoji interní strategii Silk Road, jejímž cílem je postupné budování Hedvábné stezky. Jejím prostřednictvím zajišťuje svým klientům postupné rozšiřování služeb do atraktivních středoasijských lokalit a budování dopravního spojení mezi Čínou a Evropou. Již nyní provozuje Gebrüder Weiss svá vlastní zastoupení na území jižních sousedů Ruska jako je Gruzie, Arménie, Kazachstán, Uzbekistán a Čína. V Rusku pak působí Gebrüder Weiss od roku 2013, v současné době zde provozuje tři pobočky s plnohodnotným portfoliem služeb včetně letecké a námořní přepravy, celních služeb nebo přepravy po silnici a železnici.

O společnosti JDE

Firma JDE byla založena v roce 1995 a nyní je jednou z největších společností zajišťujících logistické služby v Rusku. V současnosti má 244 poboček, síť více než 10 000 distribučních balíkových center, 3 000 zaměstnanců, 1 500 přepravních vozů a 600 nákladních železničních vagonů, díky kterým zajišťuje vysoké pokrytí napříč celým Ruskem. 

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.