Cisco u své platformy pro správu IoT připojení zavádí podporu 5G a strojové učení

Praha, 9. března – Společnost Cisco oznámila inovace ve svém portfoliu řešení pro internet věcí (IoT), které umožní poskytovatelům komunikačních služeb nabízet optimalizovanou správu IoT prostředí využívajících mobilní konektivity a přicházet s novými možnostmi využití 5G technologií. Nové bezdrátové technologie, jako jsou 5G nebo Wi-Fi 6, povedou k růstu počtu připojených zařízení a umožní nové pokročilé využití průmyslového internetu věcí (IIoT). Pro poskytovatele komunikačních služeb budou zároveň nástrojem, který jim umožní nabídnout zákazníkům výhodná IoT řešení založená na mobilní konektivitě. Podle prognózy, kterou společnost Cisco zveřejnila ve své studii 2020 Annual Internet Report, vzroste počet takzvaných machine to machine připojení do roku 2023 o 19 % a bude představovat polovinu všech připojení.

Cisco IoT Control Center zajišťuje přehled a efektivitu nezbytnou k řešení výzev, které IoT dnes přináší. Nové schopnosti strojového učení již úspěšně slouží partnerským poskytovatelům služeb i zákazníkům společnosti Cisco.

Rozvoj IoT využívajícího mobilní konektivitu

Cisco IoT Control Center (dříve Jasper Control Center), světově nejprodávanější platforma pro správu konektivity, přináší nové funkce, které usnadňují správu a zjednodušují implementaci. Patří mezi ně:

  • Využití strojového učení (ML) ke zdokonalení správy: Platforma Cisco IoT Control Center zaznamenává 3 miliardy událostí denně. Disponuje tedy největším objemem dat, z nichž může pomocí strojového učení tvořit modely, rychle odhalovat anomálie a pomáhat tak řešit problémy dříve, než jejich dopad pocítí zákazníci. Poskytovatelé služeb mohou také identifikovat problematická zařízení a upozorňovat na ně zákazníky a přispívat tím k vyšší bezpečnosti a kontrole nad koncovými body.
  • Inteligentní účtování pro optimalizaci tarifů: Poskytovatelé služeb mohou zvýšit spokojenost zákazníků aktivací funkce inteligentního účtování, která automaticky optimalizuje tarif připojení.  Je také možné nastavit pravidla pro aktivní upozorňování zákazníků na změny ve využití připojení nebo na potřebu aktualizace tarifů, díky které by mohli ušetřit náklady.
  • Podpora globálních dodavatelských řetězců: Přenositelnost SIM požadují zejména podniky, které potřebují využívat komplexní dodavatelské řetězce zahrnující více poskytovatelů služeb v různých zemích. Zajištění připojení u takových řetězců je časově náročné a vyžaduje integraci mezi mnoha různými operátory a poskytovateli služeb, což zvyšuje náklady na obou stranách. Platforma Cisco IoT Control Center nyní poskytuje eSIM jako službu, to znamená skutečné řešení přenositelnosti SIM na klíč, které zajišťuje rychlé, spolehlivé a ekonomické převádění SIM mezi operátory.

Cesta k 5G

Zavedení 5G umožní použít celé spektrum aplikací, od nejméně náročných až po ty nejnáročnější. V průmyslových prostředích umožní 5G využívat pokročilé schopnosti IoT pro flexibilní výrobu, vyšší výkon nebo provoz autonomních vozidel. Platforma Cisco IoT Control Center se připravuje na 5G, aby podnikům usnadnila využití těchto technologií k zavádění aplikací s vysokým užitkem.  

Další zdroje:

  • Pro více informací o Cisco IoT řešení klikněte zde.
  • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.