David Goeckeler jmenován výkonným ředitelem společnosti Western Digital

San José, Kalifornie/Praha — 9. března 2020 — Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) oznámila jméno nového výkonného ředitele a člena představenstva. Je jím David Goeckeler, který se ujímá funkce 9. března 2020. David Goeckeler dosud zastával pozici viceprezidenta a generálního manažera společnosti Cisco se zodpovědností za obchod v segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů v hodnotě 34 miliard USD. David Goeckeler nahradí Steva Milligana, který již dříve oznámil svůj záměr odejít do penze.

„David je silnou osobností pro období změn s výjimečnou profesní historií orientovanou na zisk a samotný základ podnikání. Současně je schopen se prezentovat inovativní úspěšnou obchodní strategií, která expandovala na nové trhy a generovala nový zdroj příjmů,” říká Matthew Massengill, předseda představenstva, a dodává: „S praxí softwarového inženýra a zkušenostmi získanými při řízení velkých projektů rozvoje polovodičových technologií, s hloubkou jeho technologických zkušeností, obchodních dovedností a profesní historií budování a řízení společností s globálním dosahem, to vše jej dělá tou správnou osobou pro vedení společnosti Western Digital ve světě, který je stále více řízen datovými aplikacemi i samotnými daty.”

„Naše odvětví je postaveno před milník, kdy zákazník, ať už malý nebo velký, kdekoli na světě využívá obchodní infrastrukturu, která je řízena softwarovými aplikacemi, zprovozněna daty a poháněna cloudovými službami. Tento megatrend dosáhl právě nyní své nástupní fáze a bude generovat masivní vlnu nových příležitostí,” říká David Goeckeler a dodává: “ V tomto IT prostředí s explozivním nárůstem digitálně propojených zařízení zaznamenáme rostoucí tlak na přístup k datům. Se škálovatelnými pevnými disky a polovodičovými paměťovými médii má společnost Western Digital silnou pozici kapitalizovat tyto nové rostoucí příležitosti a posouvat hranice jak softwarových, tak hardwarových inovací v rámci extrémně důležitého technologického odvětví.”

„Během minulé dekády společnost Western Digital vybudovala vysoce uznávanou platformu, která pomáhá zákazníkům vytěžit z jejich dat skutečnou hodnotu. Těším se na společnou práci s vynikajícím vedením a s inovativním a současně talentovaným týmem zaměstnanců po celém světě,” dodává David Goeckeler.

„Jménem pracovníků společnosti Western Digital z celého světa jsem potěšen přivítat Davida ve společnosti Western Digital. Přidává se k naší společnosti ve strhujícím a slibném období a přeji mu úspěch při psaní dalších kapitol společnosti Western Digital,” říká Steve Milligan

Jak bylo oznámeno dříve, Steve Milligan pro zajištění bezproblémového předání funkcí zůstane ve vedení společnosti v poradní roli až do září roku 2020.

David Goeckeler 

David Goeckeler byl dosud výkonným viceprezidentem a generálním manažerem společnosti Cisco se zodpovědností za obchod v segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů v hodnotě 34 miliard USD. Vedl globální tým vice než 25 000 inženýrů a programátorů, byl zodpovědný za strategii rozvoje segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů, rozšiřování trhů, včetně rozvoje obchodních aktivit s rostoucím portfoliem produktů a strategických akvizic. Goeckeler je zkušený manažer, s devatenáctiletou prací pro Cisco, kde se podílel na definici a rozvoji toho, co je dnes považováno za nejlepší produktové a technologické portfolio v historii společnosti Cisco.

Goeckeler je držitelem bakalářského titulu z informatiky a matematiky (University of Missouri, Columbia), magisterského titulu z informatiky (University of Illinois) a dvou magisterských titulů z ekonomiky a řízení (Columbia University a University of California, Berkeley). Goeckeler je široce uznávaným odborníkem pro své vůdčí vlastnosti a pracovní výkon. V roce 2012 obdržel ocenění Frost and Sullivan’s Excellence Award.

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.