VMware a Deutsche Telekom budou spolupracovat na otevřené inteligentní cloudové platformě virtuální radiové přístupové sítě

Řešení vyvíjené ve spolupráci se společností Intel má výrazně zlepšit škálovatelnost a hospodárnost provozu infrastruktury Open RAN

PRAHA / BONN (Německo) a PALO ALTO (Kalifornie) – 11. března 2020 – Společnosti VMware, Inc. (NYSE: VMW) a Deutsche Telekom společně oznámily spolupráci na vývoji otevřené a inteligentní platformy inteligentní virtuální radiové přístupové sítě (vRAN) založené na standardech O-RAN. Cílem projektu je zvýšit flexibilitu radiových přístupových sítí (RAN) u stávajících sítí LTE a budoucích sítí 5G. Testování a validace řešení navrženého společnostmi VMware a Intel a založeného na architektuře Intel FlexRAN proběhne v centrále společnosti Deutsche Telekom v německém Bonnu. 

Většina projektů modernizace sítí začíná virtualizací jádrové sítě, ale poskytovatelé služeb si stále více uvědomují výhody komplexní transformace a pracují na virtualizaci všech částí svých sítí, včetně RAN. Přechod na otevřené řešení vRAN pomáhá vybudovat inovativnější prostředí RAN, které přináší ekonomiku cloudu do prostředí radiové přístupové sítě – základní komponenty pro poskytování aplikací a služeb přes sítě 5G.

„S tím, jak se z tradiční RAN stává otevřená RAN, potřebujeme urychlit vývoj škálovatelných, vysoce výkonných otevřených řešení RAN. Naše spolupráce se společnostmi VMware a Intel má za cíl řešit škálovatelnost a související ekonomické aspekty implementace makro vrstvy vRAN,“ říká Alex Jinsung Choi, viceprezident společnosti Deutsche Telekom odpovědný za strategii a technologické inovace. „Do budoucna plánujeme pracovat s ekosystémem dodavatelů řešení pro otevřenou RAN, abychom uspíšili jejich komerční dostupnost.“

Architektura řešení Open RAN využívá procesory Intel založené na standardech a FlexRAN, softwarovou referenční platformu vRAN, k provozování pracovních zátěží vRAN na platformě telekomunikačního cloudu VMware, optimalizované pro realtimové nízkolatenční pracovní zátěže. Součástí řešení bude i inteligentní kontrolér RAN (RIC) vyvinutý společností VMware podle předběžných standardů, který bude pracovat téměř v reálném čase. RIC bude obsahovat otevřená rozhraní O-RAN s potřebnými vylepšeními, aby umožňoval poskytování funkcí pro řízení radiových prostředků v reálném čase jako aplikací nad platformou. Společnosti VMware, Deutsche Telekom a Intel při vývoji tohoto řešení spolupracují s otevřeným ekosystémem partnerů, z nichž nejvýznamnější jsou Cohere Technologies a Mavenir.

„Toto řešení ukazuje možnosti RAN u dnešních sítí LTE i zítřejších sítí 5G,“ říká Shekar Ayyar, výkonný viceprezident a generální ředitel společnosti VMware pro telekomunikační a edge cloud. „Ve světě 5G musí být RAN softwarově definovaná, aby naplňovala potřeby poskytovatelů komunikačních služeb. To je přesně to, co sledujeme u této otevřené a inteligentní platformy vRAN.“

„Virtualizace RAN je důležitým krokem pro budoucnost 5G, který umožní poskytovat inovativní služby na edge. Touto spoluprací chceme ukázat, jak hardware a software založený na standardech může urychlit nové typy síťových implementací,“ vysvětluje Cristina Rodriguez, viceprezidentka a generální ředitelka divize bezdrátových přístupových sítí společnosti Intel.

O společnosti VMware
Software společnosti VMware je základem komplexní globální digitální infrastruktury. Její cloudová, síťová a bezpečnostní řešení a produkty pro digitální pracovní prostředí podporované širokým ekosystémem partnerů si volí zákazníci z celého světa jako základ svého dynamického a výkonného digitálního prostředí. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je přinášet přelomové inovace a pozitivně ovlivňovat svět. Další informace naleznete na stránkách https://www.vmware.com/company.html.