Acronis zvolil Western Digital pro spolehlivou globální infrastrukturu datových úložišť

Pro zajištění vyšší spolehlivosti a pro potřeby globální kapacity datových úložišť Acronis nyní využívá vysoce kapacitní platformu Utrastar 

Londýn/Praha – 19. března 2020 – Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) dnes oznámila, že Acronis, firma s vedoucím postavením na globálním trhu služeb kybernetické bezpečnostizvolila vysoce kapacitní, hybridní platformu úložišť Ultrastar® Data60 a Ultrastar® Data102 . Toto řešení je odpovědí na poptávku po vyšší kapacitě při vysoké efektivitě a nízkých nákladech v rámci dlouhodobých plánů rozvoje produktů společnosti Acronis. 

Acronis dále využil služeb svého technologického partnera DIAWAY OÜ, který navrhnul škálovatelnou architekturu, která bude implementována napříč čtrnácti globálními centry. Jako úložiště byly zvoleny produkty Western Digital.

Pro udržení kroku se stále rostoucími požadavky na data, Acronis potřeboval cenově efektivní ukládací řešení, které by garantovalo vysokou spolehlivost i ochranu dat s možností kapacitu dále navyšovat. 

Acronis dokončil fázi „Jedna“ plánovaného přehodnocení charakteru úložišť pro upgrade většiny své globální úložné infrastruktury a zvolil platformu Ultrastar společnosti Western Digital. Celkové prostředí společnosti Acronis nyní dosahuje až 220 petabajtů (PB) a plánuje se další rozšíření. Investicí do platformy Ultrastar od Western Digital snížil Acronis náklady na zajištění úložné kapacity i své provozní náklady a zjednodušil řízení své globální úložné kapacity. Standardizace globální architektury úložišť využitím produktů Western Digital zajistí i jednodušší plánování a předvídatelný rozsah budoucích nákladů.  

Alex Beyk, ředitel společnosti Acronis pro globální technické operace, říká: “Jsme firma, u které růst závisí na schopnosti nabízet zákazníkům efektivní a spolehlivé řešení kybernetické bezpečnosti za dostupnou cenu. Ve spolupráci se společností DIAWAY jsme našli integrátora, který skutečně rozumí našim potřebám, a se společností Western Digital máme ukládací řešení, kterému můžeme plně důvěřovat, a to při celkových nákladech na vlastnictví, které jiní dodavatelé úložišť nemohou nabídnout. Standardizace ve prospěch platformy Ultrastar pro naši globální infastrukturu úložišť byla snadným rozhodnutím.”

Úložiště Ultrastar Data 60 a Data 102 jsou vysoce kapacitní SAS řešení v režimu JBOD s vysokou hustotou dat a s rychlostí12 Gb/s, která mohou být nakonfigurována pro až 60 respektive 102 pevných disků HDD s možností rekonfigurace až 24 z nich na SSD disky. Vše v kompaktním rozměru 4U se základní kapacitou1 až 900 TB respektive 1,5 PB. Tato hybridní platforma úložišť v režimu JBOD poskytuje vysokou hustotu dat a umožňuje flexibilitu pro specifickou kombinaci disků HDD a SSD. Tím je možné dosáhnout rovnovážného nastavení kapacity, výkonu a ceny. Oba typy jsou klíčovým prvkem nadcházející generace disagregovaných úložišť a systémů SDS.

Díky inovačním technologiím, od polovodičových médií po ucelené systémy, společnosti Western Digital je platforma Ultrastar schopna poskytnout dlouhodobou spolehlivost, kterou zákazníci od řešení Acronis vyžadují. Mezi inovační technologie patří IsoVibe™ , která zabrání vibracím a zajistí konzistentní výkon při vysoké pracovní zátěži, a technologie ArcticFlow™ pro zónové chlazení, které zajišťuje efektivní chlazení a zvyšuje spolehlivost disků.

„Naší snahou je poskytovat zákazníkům skvělé produkty a služby. Pracujeme usilovně, abychom si byli jisti, že jsme zvolili to nejvhodnější řešení, které splňuje požadavky našich zákazníků,” říká Alexander Ragel výkonný ředitel, DIAWAY OÜ, a dodává: Společnost Western Digital je známa svým úsilím dodávat modulární a efektivní platformy, které při navrhování architektury prostředí v rozměrech petabajtů používáme i my pro naše zákazníky. Jsme přesvědčeni, že Western Digital je pro Acronis perfektní volbou.”

Nigel Edwards, viceprezident pro obchod EMEAI společnosti Western Digital, uzavírá: “Jsme potěšeni, že Acronis pro standardizaci svých datových center zvolil Western Digital. Pokud navrhujete architekturu v rozměrech petabajtů, jsou vysoká hustota, spolehlivost a náklady důležité faktory. Jsme odhodláni podpořit potřeby společnosti Acronis při rozšiřován infrastruktury po celém světě i při růstu jejích obchodů.”

Western Digital na sítích: Twitter, LinkedIn, Blog, Facebook, YouTube 

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk®a WD®.