Arista Networks oznámila akvizici společnosti Big Switch Networks

Akvizice přispěje ke zdokonalení síťového softwaru společnosti Arista.

Společnost Arista Networks, přední dodavatel řešení pro cloudové sítě, oznámila akvizici společnosti Big Switch Networks, která je průkopníkem v oblastech monitorování sítí a SDN (softwarově definovaných sítí).

Arista Networks poskytuje kompletní a unikátní řešení pro cloudové sítě zahrnující rozsáhlou funkcionalitu ve všech klíčových oblastech kampusových sítí, datových center a cloudu. Arista díky akvizici společnosti Big Switch Networks ještě více vylepší svá řešení pro monitoring sítí a dohled pomocí své softwarové platformy CloudVision a DANZ (Data ANalyZer).

Společnost Big Switch Networks byla již potřetí vyhlášena vizionářem v Gartner Magic Quadrant pro oblast Data Center Networking. Navíc v roce 2019 vyhrála cenu the best of VMworld v oblasti Networking.

Arista a Dell budou i nadále pokračovat v partnerské spolupráci v dodávce cloudové architektury typu fabric a dohledových řešení.

„Téměř šest let spolupracují společnosti Big Switch Networks a Dell EMC Networking na podpoře Open Networking s důrazem na flexibilitu a možnosti, které Open Networking přináší zákazníkům,“ řekl Tom Burns, Senior Vice President a General Manager ve společnosti Dell EMC Networking & Solutions. „Těšíme se na spolupráci se společností Big Switch Networks, nyní již Arista Networks, při dodávání cloudových a monitorovacích platforem našim zákazníkům.“

„Vítáme tímto Big Switch v naší Arista rodině. Produkty Big Switch rozšíří naši analytiku a vizibilitu a pomohou našim zákazníkům lépe monitorovat jejich cloudové sítě,“ řekl Anshul Sadana, COO společnosti Arista Networks.

„Jsme nadšeni, že spojíme síly se společností Arista a umožníme zákazníkům významně zjednodušit jejich cestu ke cloudu,“ řekl Douglas Murray, Prezident a CEO společnosti Big Switch Networks.

Více informací získáte na blogu Jayshree Ullal, prezidentky a CEO společnosti Arista Networks.

O společnosti Arista Networks

Společnost Arista Networks je průkopníkem softwarově řízených kognitivních cloudů pro prostředí velkých datových center a rozsáhlých podnikových sítí. Oceňované platformy společnosti redefinují a přinášejí dostupnost, agilitu, automatizaci, analytiku a zabezpečení. Společnost Arista již celosvětově dodala více než 20 milionů síťových portů vybavených pokročilým síťovým operačním systémem EOS (Extensible Operating System) a CloudVision. Arista se hlásí k otevřeným standardům napříč privátními, veřejnými a hybridními cloudy a její produkty jsou podporovány celosvětově jak napřímo, tak skrze síť partnerů.

ARISTA, EOS, CloudVision a DANZ patří mezi registrované a neregistrované ochranné známky společnosti Arista Networks, Inc. s celosvětovým oprávněním. Ostatní názvy společností nebo produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Dodatečné informace a zdroje lze nalézt na webových stránkách www.arista.com.

O společnosti Big Switch Networks

Big Switch Networks je jedničkou v oblasti cloudových řešení, která společnostem z celého světa nabízí síťové technologie podobné veřejným cloudům a konzistentní v hybridních nasazeních.

Společnost nabízí řešení pro datová centra, viditelnost a analytická řešení pro vlastní cloud, veřejný cloud nebo multi-cloudové prostředí. Tím umožňuje společnostem všech velikostí zvýšit efektivitu provozu a businessu a snížit náklady na síťovou infrastrukturu. 

Společnost Big Switch Networks byla založena v roce 2010 v návaznosti na výzkumný tým ze Stanfordu, který jako první přinesl softwarově definované sítě. Společnost Big Switch Networks sídlí ve městě Santa Clara v Kalifornii.