Bezhotovostní platební aplikace Trisbee zrušila kvůli aktuální situaci epidemie koronaviru poplatky z platby

20. 3 2020 – Spousta podniků nyní řeší, jak alespoň částečně udržet své příjmy na pokrytí výdajů. Bary, restaurace, bistra a další podniky se rozhodly přizpůsobit situaci a využívají provizorní okénko pro výdej nebo rozvoz svých surovin a produktů. Svým zákazníkům tedy rozvážejí své suroviny nebo výrobky bezpečně až ke dveřím. A to buď svými vozidly nebo využívají kurýrní služby. Není náhoda, že firmy jako je DoDo nebo Messenger nabírají řidiče ve velkém, aby zvládli aktuální poptávku po rozvozech. Tito podnikatelé řeší nyní otázku, jak vyřešit bezpečně platbu od zákazníka, tak aby provozovateli podniku zaplatil zákazník ideálně dopředu nebo osobně bezhotovostně a bezpečně v rámci zdraví kurýra i zákazníka. Spousta podniků totiž nikdy nepřijímala bezhotovostní platbu nebo je jejich platební terminál pevně spojený s místem podnikání a do auta pro rozvoz ho již vzít nemohou.

Při platbě přes platební terminál navíc i tak dochází k určitému osobnímu kontaktu který dnes není doporučený. Hotovost je tedy ještě horší variantou, zvláště, když zákazník předá vyšší hotovost a vyžaduje vrácení drobných nazpět.

Mobilní aplikace Trisbee se již od založení snaží usnadnit živnostníkům podnikání, jejich uživatelé nepotřebují platební terminál pro bezhotovostní platbu a nezáleží, jaký obrat živnostník má. Vzhledem k aktuální situaci, kdy se podnikatelům značně snižují příjmy z podnikání a přitom výdaje jsou povětšinou stejné, se Trisbee rozhodlo dočasně zrušit poplatek z platby. Jedná tak na základě nouzového stavu, který zapříčinil uzavření podniků a omezení pohybu jejich návštěvníků. Díky nulovému poplatku mohou podnikatelé přijímat bezpečně své platby bezhotovostně ať už na dálku při objednávce rozvozu nebo rovnou na místě bez dalších výdajů. Zrušení poplatku má pomoci právě takovým podnikatelům, kteří jsou závislí na návštěvě zákazníků svých podniků a museli se tedy sami adaptovat na přikázaná opatření.

Největší výhodou platební aplikace Trisbee je zřízení plateb bez výdajů a čekání. Podnikatel nemusí ověřovat podpisy, zasílat zpět podepsanou smlouvu nebo vyčkávat na doručení terminálu. Stačí mu totiž jen jeho mobilní telefon. To v situaci, kdy je vyhlášen nouzový stav, značně snižuje starosti v již tak těžké době pro podniky a firmy.

https://www.trisbee.com/cs/byznys/koronavirus