Contera koupila pozemky na exitu dálnice D2 poblíž Brna

Contera se v únoru stala vlastníkem cca 80 000 m2 pozemků určených pro průmyslovou výstavbu v Hustopečích u Brna, v těsné blízkosti dálnice D2 (exit Hustopeče).

Contera koupila pozemky v Hustopečích u Brna od společnosti UNIPORT CZ s.r.o., která zajistila příslušná povolení pro výstavbu dvou průmyslových objektů o celkové ploše více než 30 000 m2

„Kromě skvělé polohy pozemků u dálnice D2 jsou výhodou platná povolení k výstavbě, takže začít stavět můžeme prakticky kdykoli. Aktuálně připravujeme projekt tak, abychom jej mohli nabídnout potenciálním klientům a upravit jej na míru jejich konkrétním potřebám ještě před zahájením stavby,“ uvedl Dušan Kastl, výkonný ředitel a partner společnosti Contera.

Firma chce pozemky využít pro výstavbu business parku zaměřeného na lehkou výrobu a logistiku. V areálu by mohlo vzniknout až 250 nových pracovních míst s různým typem zaměření. V polovině tohoto roku by měly být zahájeny přípravné práce na dopravním napojení a terénní úpravy.

„Projekt navazuje na místní historickou tradici průmyslové výroby a benefituje nejen z blízkosti dálnice D2, ale i z toho, že se nachází v živém městě s dobrou kvalitou života. Hustopeče se mimo jiné v roce 2019 umístily na třetím místě v průzkumu hodnotícím kvalitu života v ČR zpracovaném společností Deloitte. To považujeme za pozitivní bonus pro naše klienty a budoucí nájemce,“ dodává Dušan Kastl.

Společnost Contera založená v roce 2009 vlastní a provozuje průmyslové parky v prvotřídních lokalitách v ČR (Brno, Ostrava, Praha, Teplice) a na Slovensku (Bratislava, Prešov). Ve svém portfoliu poskytuje klientům možnost nájmu i řešení upravená a vybudovaná na míru (build-to-suit). Společnost se specializuje na přestavbu a revitalizaci nevyužívaných areálů (brownfieldů) v lokalitách s dobrou infrastrukturou a klade důraz na soulad parků s okolním prostředím. Portfolio zahrnuje přibližně stávajících 354 000 m2 a plánovaných 245 200 m2 průmyslových nemovitostí. V roce 2019 vytvořila Contera společný podnik s TPG Real Estate Partners, specializovanou investiční platformou pro kapitálové investice do nemovitostí, kterou vlastní globální společnost TPG zabývající se alternativními aktivy. V roce 2019 Contera vstoupila na slovenský trh.