BILLA darovala 3,5 tuny ovoce zdravotníkům

Současná situace vyžaduje maximální nasazení zdravotnického personálu, stejně tak jako solidaritu a podporu všech ostatních. I z toho důvodu se BILLA rozhodla darovat 3,5 tuny ovoce zdravotníkům pražské FN Motol. Potřebné vitaminy a energii dodala doktorům, sestřičkám a pracovníkům v laboratořích.

Společnost BILLA darovala FN Motol celkem 5 palet ovoce a zeleniny v celkové hodnotě téměř 200 000 Kč. Zdravotníkům putovalo na 16 000 ks ovoce bohatého zvláště na vitamin C, jako jsou citrony, pomeranče, grapefruity, mandarinky nebo jablka. 

„Zdravotníci po celé České republice dělají pro naše obyvatele v současné době maximum a je třeba jim za to také poděkovat. Je mi velkým potěšením, že jsme alespoň FN Motol mohli takto pomoci. Dodávkou ovoce jim jejich práci sice neodlehčíme, ale můžeme alespoň trochu podpořit jejich zdraví a imunitu,“ řekl generální ředitel BILLA Jaroslaw Szczypka.  

Darováním ovoce se společnost BILLA přidala k iniciativě „Pomoc nemocnicím“, která pomáhá zajišťovat základní potraviny a věci osobní hygieny zdravotníkům přímo na jejich pracoviště. Více o iniciativě naleznete na: www.pomocnemocnicim.cz

Ředitel FN Motol JUDr. Ing. Miloslav Ludvík přijímá 3,5 tuny ovoce od generálního ředitele BILLA ČR Jaroslawa Szczypky. 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 693 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených.
REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG, a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 34 mld. Kč (2019), s 232 prodejnami a více než 6 000 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. 

Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 78 % jejího celkového sortimentu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora.  Úspěch privátních značek BILLA potvrzují i nedávné ocenění v soutěži Volba spotřebitelů 2019, ve které se na 1. místě umístilo hned 6 produktových novinek společnosti BILLA.

Více informací na: http://www.billa.cz