EY s Blabu vyhlašují online výzvu pro studenty. Ti budou intenzivně trénovat angličtinu, vítěz získá lekce zdarma

Praha 6. dubna 2020 – Dneškem odstartovala čtrnáctidenní EY výzva: Challenge your English, kterou pořádá konzultační společnost EY společně s jazykovou platformou Blabu. Výzva je určena pro pečlivě vybrané studenty vysokých škol, kteří po následující dva týdny absolvují každodenní patnáctiminutové kurzy odborné angličtiny. Na konci výzvy vybere odborná porota nejlepšího účastníka, kterého odmění měsícem anglických konverzací na portálu Blabu.

Třicet vybraných studentů bude mít v rámci výzvy možnost procvičit konverzaci v tématech jako elevator pitch, vyjednávání, prezentace, malá firma versus korporát, pracovní pohovor nebo například zpětná vazba od nadřízeného.

„Kurzy s lektory jsme v rámci výzvy postavili tak, aby pokryly nejdůležitější témata vhodná pro kariérní úspěch účastníků kurzu. Čtrnáct dní každodenního tréninku jim pomůže nejen se samotnou odbornou angličtinou, ale především pak se sebevědomím při jejím užívání – podle našich zkušeností je totiž intenzivní procvičování nejlepším prostředkem k získání pocitu jistoty a plynulosti v mluvě, což je často mnohem důležitější než správná gramatika nebo slovní zásoba,“ míní spoluzakladatelka Blabu Eva Peterková.

„Business angličtina je pro práci v EY a podobných firmách nepostradatelná. Výzvu s Blabu pro studenty vnímáme jako ideální trénink pro jejich kariéru. Během 14 dní se seznámí se základy, které se jim v budoucnu neztratí,“ říká Renata Fuksová, recruitment manager EY.

Blabu učí firmy nebát se jazyka

Podle spoluzakladatelky Blabu Evy Peterkové je jedním z nejčastějších překážek na firemních kurzech ostych lidí mluvit anglicky před kolegy. Český startup vytvořil proto Blabu for Business, který staví na tematické konverzaci, jež má pracovníky zbavit strachu mluvit cizím jazykem a současně jej efektivně využívat pro každodenní práci. 

„Často se za svou angličtinu stydí a ze školy mají zafixováno, že mluvit nahlas je za trest. Jen se psanou angličtinou si už dnes ale spousta lidí nevystačí, protože je stále běžnější pracovat v mezinárodních týmech a s mezinárodními klienty. Jejich jazykové nedostatky pak meeting zbytečně protahují a v samotném člověku prohlubují jeho špatné sebehodnocení. Stačilo by přitom mluvenou angličtinu pravidelně trénovat,“ vysvětluje Peterková, podle které je lepší „dělat chyby a špatně mluvit než perfektně mlčet“.

V rámci Blabu for Business si sami zaměstnanci volí směr, v němž by se chtěli zlepšovat. Blabu jim pak na míru sestaví tematické okruhy a dá i zpětnou vazbu. Součástí služby jsou také tradiční „otevřené“ videohovory s tutory, ve kterých si účastník volí téma sám. Může je tak využít třeba k rozmluvení před prezentací či pracovní schůzkou. „Mezi uživateli máme třeba programátora připravujícího se na pracovní pohovory. Ten si často volá s naší tutorkou, která se po čtyřicítce sama začala učit programovat. Blabu tedy jen nerozvíjí jazyk, ale také propojuje zajímavé lidi, kteří mají něco společného,“ dodává Eva Peterková.

Více o Blabu.com

Blabu.com je globální 24/7 jazyková platforma, která umožňuje zlepšovat si anglický jazyk skrze živou konverzaci s rodilým mluvčím kdekoli na světě. S tím uživatele propojí do 30 vteřin, bez nutnosti předešlé domluvy a nutnosti rezervace času hovoru. Za vznikem Blabu stojí zakladatel a bývalý CEO Skrz.cz Petr Kováčik, dřívější expansion & sales manažerka v Liftago Eva Peterková a Tomáš Strejček, senior software inženýr s více než deset lety zkušeností. Za rok činnosti získal startup přes 11 000 registrovaných uživatelů a spolupracuje s více než 120 tutory. Od roku 2020 se firma soustředí také na novou službu Blabu for Business určenou pro firemní klientelu.

Více o EY

EY je předním celosvětovým poskytovatelem odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daní, transakčního a podnikového poradenství. Znalost problematiky a kvalita služeb, které poskytují, přispívají k posilování důvěry v kapitálové trhy i v ekonomiky celého světa. Výjimečný lidský a odborný potenciál umožňuje EY hrát významnou roli při vytváření lepšího prostředí pro jejich zaměstnance, klienty i pro širší společnost.

Název EY zahrnuje celosvětovou organizaci a může zahrnovat jednu či více členských firem Ernst & Young Global Limited, z nichž každá je samostatnou právnickou osobou. Ernst & Young Global Limited, britská společnost s ručením omezeným garancí, služby klientům neposkytuje.