Samsung rozšiřuje oblíbenou řadu o kompaktní model Galaxy A41

Jednoduchý, a přitom dokonalý společník pro každodenní rutinu s perfektním selfie fotoaparátem, praktickými funkcemi a kompaktním designem

Praha 8. dubna 2020 – Společnost Samsung představuje svůj nejnovější smartphone Galaxy A41, který rozšiřuje oblíbenou řadu Galaxy A. Charakteristickým rysem novinky je kompaktní design díky zaoblené zadní straně, 6,1-palcový Infinity-U displej, hmotnost jen 152 gramů, baterie s kapacitou 3 500 mAh, 15W rychlé nabíjení a 25 Mpx přední fotoaparát. Fanoušky hudby potěší i klasickým 3,5mm audio jackem. Novinka se na českém trhu začne prodávat začátkem května za doporučenou maloobchodní cenu 7 999 Kč v černé, bílé a modré barvě.

„Řadu Galaxy Galaxy A si oblíbila zejména mladá generace, a proto jsme se rozhodli vylepšit původní model. U Galaxy A41 jsme zvětšili displej, hlavní fotoaparát doplnili o další objektiv, čímž jsme se dostali na číslo tři, a zvýšili jsme i rozlišení předního fotoaparátu, protože víme, že mladí lidé rádi dělají selfie záběry, které mohou okamžitě sdílet na sociálních sítích,“ uvedl Tomáš Balík, ředitel mobilní divize Samsung Electronics Czech and Slovak. „Kvalitní přední fotoaparát je v poslední době klíčovým i z pohledu častých videohovorů, jejichž prostřednictvím se nejčastěji spojujeme.“

Displej plný detailů

Novinka Galaxy A41 má Infinity-U displej s úhlopříčkou 6,1 palců s technologií Super AMOLED a s rozlišením Full HD +. Poskytne vám tak obraz plný bohatých barev a vysokou svítivost, takže nebudete mít problém s viditelností ani na ostrém slunci.

Čtyři fotoaparáty pro dokonalé vzpomínky

Balík čtyř fotoaparátů, kterými je A41 vybavena, je zárukou, že vaše vzpomínky budou perfektně ostré a kvalitní. Přední fotoaparát má rozlišení 25 Mpx, čili každá fotografie nebo video hovor budou zážitkem. Trojice zadních fotoaparátů si zase poradí s každou situací.

Hlavní fotoaparát s rozlišením 48 Mpx vám dovolí pořídit snímky s úžasnými detaily ve dne i v noci. Ultraširokoúhlý fotoaparát s rozlišením 8 Mpx zase zachytí daleko více vzpomínek díky 123° záběru a s fotoaparátem pro měření hloubky ostrosti je možné vytvářet fotografie s uměleckými efekty, jako je například rozmazané pozadí nebo když hlavní objekt je barevný a pozadí černobílé. Fotoaparát však poskytuje i další funkce. Mimo jiné optimalizátor scény s umělou inteligencí, režim krása, či razítka a AR nálepky.

Výbava je základ

Baterie Galaxy A41 má kapacitu 3 500 mAh a zároveň podporuje 15W rychlé nabíjení. Na úrovni je i zabezpečení. Snímač otisků prstů je umístěn přímo v displeji a odmykaní je tak velmi pohodlné. Systém je zabezpečený platformou Samsung Knox a k dispozici je také složka, která umožní ukrýt citlivá data. Operační systém Android 10 s nástavbou Samsung OneUI 2.1 poskytuje příjemné a intuitivní ovládání.

Další informace o smartphonu Galaxy A41 naleznete na internetových stránkách http://www.samsungmobilepress.com.

Specifikace smartphonu Galaxy A41

Galaxy A41
Provedení 3D Glasstic
Displej 6,1 palce, Full HD+ (1080 x 2400) Super AMOLED Displej Infinity-U
Fotoaparát Zadní Hlavní: 48 Mpx, f/2,0

Ultraširokoúhlý: 8 Mpx, f/2,2

Se selektivní hloubkou ostrosti: 5 Mpx

Přední Selfie: 25 Mpx, f/2,0
Procesor Osmijádrový (dvoujádrový 2,0 GHz + šestijádrový 1,7 GHz)
Paměť 4 GB RAM
64 GB vnitřní úložiště
Micro SD (až do 512 GB)
Baterie 3 500 mAh, 15 W rychlé nabíjení
Rozměry 149,9 x 69,8 x 7,9 mm, 152 g
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4+5 GHz, Bluetooth 5.0, USB Typu C, 3,5 mm audio jack
Jiné Snímač otisků prstů v displeji, AlwaysOn displej, Dolby Atmos (přes sluchátka)

* Všechny dostupné funkce, vlastnosti, specifikace a další informace, které jsou uvedeny v tomto dokumentu a týkají se výrobků, mimo jiné včetně informací o výhodách, designu, ceně, součástkách, výkonu, dostupnosti a funkcích výrobku, se mohou bez předchozího upozornění změnit.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými průlomovými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, systémů LSI, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

 

Kontaktní osoby  

David Sahula, PR Manager, Samsung Leona Daňková, Taktiq Communications

Tel.: +420 725 779 934 Tel.: +420 605 228 810

E-mail: d.sahula@samsung.com E-mail: leona.dankova@taktiq.com