Hráči z celého světa podpoří nákupem virtuálních roušek brněnské zdravotníky

Praha, 12. dubna 2020 – České herní studio Bohemia Interactive oznamuje, že pro svou celosvětově oblíbenou online hru Vigor uvolní speciální obsahový balíček „Stay Safe Charity Pack“.  Veškerý zisk z jeho prodeje (bez nevyhnutelných nákladů) poputuje na podporu Fakultní nemocnice Brno.

Hráči po celém světě se již naučili, jak si poradit s nástrahami virtuální světa hry Vigor. Hrozba celosvětové pandemie se ale nyní přesunula do reálného světa a vývojáři z Bohemia Interactive začali přemýšlet, jak spojit početnou globální hráčskou komunitu a pomoci těm nejodvážnějším, kteří bojují s nebezpečným virem napřímo v první linii – tedy zdravotníkům. 

Výsledkem je speciální balíček herního obsahu ke stažení s názvem „Stay Safe Charity Pack“, který je možné zakoupit po omezenou dobu. Výtěžek z jeho prodeje pomůže Fakultní nemocnici Brno. Brněnská nemocnice se nedávno stala obětí kybernetických útoků, které personálu stěžují práci dodnes. I to byl jeden z důvodu, proč právě tato nemocnice byla vybraná pro probíhající charitativní akci. Vybrané peníze poputují personálu, který každý den statečně bojuje za zdraví naších spoluobčanů.

Věříme, že herní komunita ukáže svou soudržnost a podaří se nemocnici značně pomoci. Hráči svým způsobem už pomáhají jen tím, že zodpovědně chodí ven jen v nejnutnějších případech a tráví čas doma u svých oblíbených her. Kromě pocitu důležité pomoci hráči zakoupením balíčku za symbolickou cenu 2 dolarů získají i unikátní roušku, kterou může jejich postava ve hře hrdě nosit. 

Odkaz na zakoupení balíčku:

https://www.microsoft.com/en-us/p/stay-safe-charity-pack/9nr3bg6bbr56?activetab=pivot:overviewtab

Press centrum: 

https://vigorgame.com/press/

O Bohemia Interactive

Bohemia Interactive je největší herní studio v ČR, založené v roce 1999, jehož portfolio tvoří série vojenských simulací Arma pro PC, průkopnický online survival DayZ pro PC a konzole, kreativní platforma Ylands pro PC a mobilní zařízení a free to play akce Vigor pro Xbox One. Bohemia Interactive si zakládá na úzké a dlouhodobé spolupráci s komunitou, tvorbě her i platforem s dlouhou životností i vývojářskou podporou, ale hlavně na hledání novátorských řešení při vývoji a vydávání nových titulů. Bohemia Interactive je členem Asociace českých herních vývojářů a sama se vlastními aktivitami podílí na rozvoji a zlepšování podmínek pro vývoj her v ČR.