Tvořte, učte se, bavte se: přichází stylový tablet Galaxy Tab S6 Lite

Mezi hlavní přednosti tabletu patří vylepšené dotykové pero S Pen pro psaní a kreslení nebo displej se špičkovým obrazem 

Praha 16. dubna 2020 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. představuje novinku Galaxy Tab S6 Lite – stylový a cenově dostupný tablet k práci i zábavě. Díky velkému displeji, tenkému provedení a vylepšenému dotykovému peru S Pen v základním balení se Galaxy Tab S6 Lite výborně hodí na rychlé psaní poznámek i multimediální využití. Nový tablet se začne na českém trhu prodávat od 15. května za doporučenou maloobchodní cenu 9 999 Kč ve verzi Wi-Fi a za 11 999 Kč ve verzi Wi-Fi/LTE. K dispozici bude ve dvou elegantních barevných variantách: šedé a modré. K ochraně si mohou uživatelé pořídit ochranné pouzdro v šedé a modré barvě za maloobchodní cenu 1 699 Kč. 

Moderní život je hodně rušný – práce a volný čas v něm často splývají. Uživatelé proto potřebují univerzální přístroj, který se jim stane spolehlivým společníkem na každý den,“ vysvětluje Woncheol Chai, vrchní viceprezident a vedoucí týmu pro produktovou strategii v divizi mobilní komunikace společnosti Samsung Electronics. „Model Galaxy Tab S6 Lite s novým dotykovým perem S Pen je doslova nabitý nejmodernější technologií, která umožňuje uživatelům uspořádat si pracovní záležitosti i volný čas, věnovat se více činnostem současně a snadno si zapisovat nejrůznější nápady. Pak mohou strávit více času tím, co je pro ně opravdu důležité.“ 

Nové dotykové pero S Pen: Více kreativních možností, méně stresu 

Ať už tablet používáte k práci, ke studiu nebo ve volném čase doma, vylepšené dotykové pero S Pen se výborně hodí k psaní poznámek i při multitaskingu. V novém provedení je stejně praktické a pohodlné jako obyčejná propiska. Váží jen 7,03 g, je tedy lehounké a píše se s ním výborně, navíc má rychlejší odezvu než dřív a hrot velikosti 0,7 mm umožňuje mimořádně přesnou práci při psaní i kreslení. Když ho nepotřebujete, drží pomocí magnetu na boku tabletu, případně na krytu (který se prodává samostatně). Nemusíte se tedy bát, že ho ztratíte. Pero S Pen nepotřebuje baterii, takže si nemusíte dělat starosti, že se vám při použití vybije. 

Poznámky ručně pořízené dotykovým perem S Pen v aplikaci Samsung Notes lze okamžitě převést na běžný počítačový text. Jednoduchým tahem pera lze snadno prohledávat a třídit poznámky, zvýrazňovat důležité pasáže a zvětšovat obraz na displeji až na 300 %. Všechny poznámky lze exportovat v PDF, jako obrázky v JPG, jako textové soubory nebo jako dokumenty programu Microsoft Word. 

Vylepšený design a nízká hmotnost 

Jednou z největších předností Galaxy Tab S6 Lite je velký displej s úhlopříčkou 10,4 palce (26,4 cm) a vynikajícím obrazem, který diváka vtáhne do děje. Díky lehkému kompaktnímu provedení se tablet výborně hodí na multitasking, psaní poznámek nebo sledování filmů či videoklipů. Uživatelské rozhraní One UI je optimalizované na velký displej tabletu, systém ovládání je tedy jednoduchý a intuitivní. Mezi jednotlivými otevřenými aplikacemi lze hladce přepínat, a uživatel se tak může plně soustředit na aktuální činnost. 

Tablet je k dispozici ve dvou elegantních barevných verzích – Oxford Gray (šedá) a Angora Blue (modrá). Příslušné barevné variantě odpovídá i provedení pera S Pen a pouzdra v příplatkové výbavě. Galaxy Tab S6 Lite tak funguje nejen jako výkonné mobilní zařízení, ale i jako stylový módní doplněk.                       

Více zábavy na dosah 

Do výbavy tabletu Samsung Galaxy Tab S6 Lite patří celá řada chytrých, užitečných i zábavných funkcí a aplikací, díky nimž se poslech hudby, streaming digitálního obsahu, nakupování nebo komunikace s přáteli stane ještě příjemnějším zážitkem než dosud. K dispozici jsou například stereo reproduktory z dílny společnosti AKG s prostorovým zvukem Dolby Atmos 3D. Můžete se tak těšit na vynikající poslech, ať sledujete video na YouTube, díváte se na svůj oblíbený seriál na některé ze streamingových služeb nebo si vychutnáváte hudbu. 

Díky spolupráci Samsung se službami YouTube a Spotify mají majitelé Galaxy Tab S6 Lite multimediální obsah k dispozici v mimořádně kvalitní podobě. Videa z YouTube se přenášejí bez reklam, lze je stahovat pro offline použití a na 4 měsíce je zdarma k dispozici tarif YouTube Premium, díky němuž mají uživatelé k dispozici služby YouTube Music a YouTube Kids. Součástí základního uživatelského rozhraní Galaxy Tab S6 Lite je aplikace Spotify, takže máte na dosah ruky prakticky neomezenou zásobu hudby a podcastů. Oblíbenou melodii si můžete nastavit jako vyzváněcí tón nebo budík. Galaxy Tab S6 Lite se rovněž dokáže bezdrátově připojit k domácímu reprosystému, takže můžete hudbu ze Spotify či jiného zdroje poslouchat nahlas v obýváku nebo v jiné místnosti v domě a ovládat systém přímo z tabletu. 

Systém Galaxy v domácnosti 

Tablet Galaxy Tab S6 Lite se může stát plnohodnotnou součástí moderní domácnosti. Prostřednictvím uživatelského účtu Samsung lze přijímat hovory a posílat či přijímat textové zprávy, ačkoli máte telefon zrovna mimo dosah v jiné místnosti. Díky videokonferenční aplikaci Google Duo vám Galaxy Tab S6 Lite umožní zůstat v kontaktu s přáteli či blízkými. Systém Daily Board umožňuje ovládat hudební přehrávač, prohlížet kalendář, sledovat předpověď počasí nebo psát krátké zprávy a připomínky. Mezi další přednosti při práci i zábavě patří asistenční služby s technologií Bixby, například Bixby Voice, Bixby Vision či Bixby Routines. 

Galaxy Tab S6 Lite je zkrátka zařízení, které si užije celá rodina. Systém Samsung Kids umožňuje majiteli ponechat každý den vymezený čas dětem na hraní, a přitom jim zamezit přístup  k některým aplikacím. Můžete tak děti bezpečně připravit na vstup do digitálního světa plného krásných barevných aplikací a her. 

Více informací o modelu Galaxy Tab S6 Lite najdete na webu Samsung.cz. Fotografie a infografiky tabletu Galaxy Tab S6 Lite jsou ke stažení ZDE

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými průlomovými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

SPECIFIKACE 

 

Galaxy Tab S6 Lite – technické specifikace 
Displej  Úhlopříčka 10,4” (26,4 cm), rozlišení 2 000×1 200 (WUXGA+) TFT
Operační systém  Android 10 (One UI 2) 
Barvy  Oxford Gray (šedá), Angora Blue (modrá)
Rozměry & hmotnost  244,5 x 154,3 x 7,0 mm, 465 g (LTE verze: 467 g)
Fotoaparát  Přední: 5,0 MPix (f2,0)

Zadní: 8 MPix (f1,9) 

Paměť / Úložný prostor  4 GB + 64 GB  

Paměťová karta microSD až 1 TB

Čipset Quad 2,3 GHz + Quad 1,7 GHz
Kapacita baterie  7,040 mAh (obvyklá), AFC
Konektivita  Wi-Fi, BT Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz+5 GHz, Wi-Fi Direct, BT 5.0
LTE 3CA (Cat.11) 
Konektory  Type C USB 2.0, 3,5 mm audio
Senzory Akcelerometr, gyroskop, RGB, Hallův snímač
GPS GPS + GLONASS
Audio 2 reproduktory z dílny AKG, Dolby Atmos®
Video Natáčení: Full-HD (1920×1080), 30 obr/s 

Přehrávání: UHD 4K (3840 x 2160) | 120 obr/s 

Příslušenství  Kryt, sluchátka, USB kabel, baterie, dobíječka

* Všechny funkce se mohou lišit v závislosti na trhu a mobilním operátorovi. 

** Veškeré specifikace a popisy se mohou od skutečných specifikací produktu lišit. Samsung si vyhrazuje právo tuto stránku a její obsah bez ohlášení měnit, což se může týkat funkcí, vlastností, specifikací, grafického rozhraní, fotografií, videozáznamů, benefitů, cen, komponentů, výkonu, dostupnosti, možností nebo dalších produktových informací.