AVM FRITZ!Box 6660 Cable podporuje nejnovější technologie

Německá společnost  AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro širokopásmový přístup k Internetu, WLAN, hlas, video a IPTV. Jedná se především o zařízení řady FRITZ!Box, která poskytují širokou škálu funkcí pro hlasovou i datovou komunikaci a multimédia v HD kvalitě. 

V produktech AVM FRITZ!Box jsou implementovány nejnovější soudobé technologie pro vysokorychlostní Internet. Příkladem může být AVM FRITZ!Box 6660 Cable, který je určen pro připojení prostřednictvím sítí kabelové televize.

Pro lokální bezdrátovou síť nabízí nejnovější technologii Wi-Fi 6 (Wireless AX), která umožňuje přenášet data rychlostí až 2400 Mbit/s v pásmu 5 GHz, případně až 600 Mbit/s v pásmu 2.4 GHz. Díky využití  OFDMA (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access) dokáže Wi-Fi 6 efektivněji využít dostupné přenosové pásmo a současně je možné dosáhnout menšího zpoždění při přenosu dat, což ocení například hráči on-line her. 

Na straně připojení k poskytovateli Internetu podporuje AVM FRITZ!Box 6660 Cable pokročilý standard DOCSIS 3.1 pro rychlý přenos dat přes CATV s rychlostí downloadu až 6 Gbit/s. Na jaře tohoto roku zařízení získalo od CableLabs certifikaci pro DOCSIS 3.1, jako vůbec první kabelový modem/router podporující Wi-Fi 6.

Již tradiční předností všech produktů AVM je jejich snadná použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Tyto vlastnosti jsou založeny na přehledném a komfortním uživatelském rozhraní, které poskytuje operační systém FRITZ!OS. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm