DATART otevírá 50 svých prodejen, přijímá zboží k reklamaci a platbu v hotovosti

V pondělí 27. dubna Datart otevírá své prodejny s rozlohou do 2 500 čtverečních metrů se samostatným vchodem a prodejny v obchodních centrech s rozlohou do 5 000 čtverečních metrů. Otevře tak 50 svých prodejen po celé republice, z toho pět prodejen v Praze, čtyři prodejny v Brně. Ostatní pobočky budou fungovat dál v režimu výdejen. Od pondělí prodejce bude přijímat zboží k reklamaci a platbu v hotovosti ve všech svých prodejnách i výdejnách.

„V prodejnách budeme dodržovat přísná hygienická opatření. V místě přímého kontaktu prodejce se zákazníkem, například u pokladen nebo reklamací, máme umístěná plexiskla, budeme dohlížet na rozestupy, pravidelně dezinfikovat prostor prodejny, zvláště pak platební terminály, plexiskla, pulty a vystavené zboží, které přichází do kontaktu se zákazníkem. V prodejnách bude pro zákazníky k dispozici dezinfekční gel a rukavice,“ popisuje Eva Kočicová, mluvčí značky Datart. 

V prodejnách zákazníci mohou prohlížet a nakupovat vystavené zboží, kdežto výdejny jsou určené pouze k vyzvedávání zboží předem objednaného v e-shopu. Přestože prodejce upřednostňuje platbu kartou, nově lidé mohou od pondělí zaplatit svůj nákup také v hotovosti. Stejně tak bude možné předat zboží k reklamaci, a to na všech prodejnách i výdejnách. Aktuální otevírací doby prodejen a výdejen prodejce aktualizuje na svém webu. Ostatní prodejny Datart otevře 11. května.

DATART je jedním z největších elektro prodejců v České republice a na Slovensku. Společnost vznikla v roce 1990, od roku 2018 se stala součástí skupiny HP TRONIC. Datart v současnosti v ČR provozuje více než 100 elektroprodejen. www.datart.cz 

HP TRONIC je českou společností s významnou pozicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v ČR a na Slovensku s téměř třicetiletou tradicí. Do jejího portfolia patří značky Datart, Euronics, Eta a e-shop Kasa.cz. Společnost působí také oblasti cestovního ruchu a gastronomie, provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm. V současné době dohromady zaměstnává více než 2 700 lidí. www.hptronic.cz