Evropský parlament se stal první evropskou institucí, která přešla na moderní informační systém SAP S/4HANA

Úspěšnou migraci zajistil Atos

Praha, 24. dubna 2020 – Společnost Atos, která je světovým lídrem v oblasti digitální transformace, na konci března dokončila první úspěšnou implementaci SAP S/4HANA pro evropskou instituci, a to konkrétně pro Evropský parlament. Ten nahradil své staré finanční systémy moderním SAP S/4HANA. Automatizace usnadní práci jeho zaměstnancům, ti se teď k důležitým datům dostanou pohodlněji. O modernizaci systémů mají zájem i české instituce: v Česku Atos zajišťoval přechod na systém SAP HANA pro Českou správu sociálního zabezpečení či Českou poštu, další se na přechod připravují.

“Systém SAP S/4HANA je nyní jedním z našich hlavních systémů a našim zaměstnancům poskytuje moderní uživatelské prostředí a zjednodušuje administrativní zátěž prostřednictvím integrovaných pracovních postupů schvalování. To nám ušetří spoustu manuálního papírování,“ řekl Didier Klethi – generální ředitel DG FINS (generální ředitelství pro finance) v Evropském parlamentu. 

Intuitivní uživatelské prostředí a méně papírování 

Pro zaměstnance je nové intuitivní prostředí systému SAP S/4HANA příjemnou změnou. „Prostředí je nativně dostupné v mobilních telefonech, tabletech i počítačích. Zaměstnanci nemusí nic řešit a systém se sám přizpůsobí přístroji, se kterým pracují. V každém momentě mají přehled o svých KPI a finančních výsledcích, nemusejí čekat na uzávěrku. Díky tomu se mohou lépe rozhodovat,” upřesňuje Milo Georgievski, manažer divize SAP služeb pro Českou republiku. „Nové systémy přinášejí úsporu času, auditovatelnost, automatizaci a sníženou chybovost. I u nás je o ně zájem. V Česku jsme zajišťovali migraci na SAP HANA pro Českou správu sociálního zabezpečení a Českou poštu. A své projekty chystají i další české instituce,” dodává.

Transparentní a kontrolovaná změna systému

Aby byl v Evropském parlamentu zajištěn hladký přechod na nový systém a aby se zabránilo jakémukoli dopadu na finanční operace, použil Atos k dodání nového prostředí SAP specifický přístup, tzv. „uvolnění”. Pracovní týmy Atos byly díky tomu schopny rychle a bezpečně provést změnu systému. Výměna proběhla kontrolovaně a transparentně a pro Evropský parlament představovala nižší riziko, úsilí i náklady. Tato metoda bude rovněž použita pro další vývoj a údržbu systému.

„K tomuto projektu jsme přistoupili jako k úplné digitální transformaci, což nám umožnilo překonat technické výzvy. Prokázali jsme naše schopnosti a odborné znalosti v oblasti řízení a poskytování úspěšných komplexních transformačních programů SAP S/4HANA,“ řekl Pierre Barnabé, vedoucí veřejného sektoru a obrany a také oddělení velkých dat a kybernetické bezpečnosti.

Projekt modernizace informačního systému v Evropském parlamentu byl zahájen na konci roku 2016. Nový systém poskytuje Evropskému parlamentu lepší viditelnost informací o kritických rozhodnutích (rozpočtové, finanční a majetkové účetnictví). Výhodou je, že systém SAP S4/HANA je vždy aktuální, umožňuje okamžitý přehled o finančních výsledcích i o plnění cílů a zajišťuje kontinuitu podnikání, bezpečnost a dodržování měnících se předpisů.

Společnost Atos přináší obsáhlé odborné znalosti a zkušenosti s řešeními SAP a dodává řešení end-to-end SAP HANA. Její pozici světového lídra v této oblasti dokládá i umístění společnosti v žebříčku NelsonHall pro hodnocení a posuzování dodavatelů (NEAT) služeb SAP HANA a SAP S/4HANA. Společnost Atos využívá tým více než 13 500 odborníků na SAP a podporuje více než 3 miliony koncových uživatelů SAP ve více než 90 zemích.

O Atos

Atos je globálním lídrem v digitální transformaci se 110 000 zaměstnanci v 73 zemích a s ročním obratem ve výši € 12 miliard. Evropská jednička v poskytování cloudových služeb, kybernetické bezpečnosti a výpočetní techniky s vysokým výkonem poskytuje end-to-end řešení pro Orchestrated Hybrid Cloud, Big Data, Business Applications i Digital Workplace.

Atos je celosvětovým partnerem Olympijských a Paralympijských her v oblasti informačních technologií a působí pod značkami Atos, Atos|Syntel a Unify.

Atos je SE (Societas Europaea), kótovaná na CAC40 akciovém indexu v Paříži.

Cílem společnosti Atos je napomáhat ve vytváření budoucnosti informačních technologií. Svými odbornými znalostmi a službami podporuje rozvoj vědomostí, vzdělávání a výzkumu multikulturním přístupem a přispívá k rozvoji vědeckotechnické excelence. Atos na celém světě umožňuje svým zákazníkům a zaměstnancům, jakož i členům společností, aby žili, pracovali a rozvíjeli se udržitelně v bezpečném informačním prostoru.

 

Označeno tagem