Lenovo Legion představuje nové herní přírůstky s inovativním chlazením Coldfront 2.0 a vylepšenými displeji

Praha, 28. dubna 2020 – společnost Lenovo uvádí na trh nové přírůstky herní série Lenovo Legion určené pro pokročilé i začínající hráče. Letošní modely se mohou pochlubit vylepšenou klávesnicí, delší životností baterie, inovativním chlazením Coldfront 2.0 a displeji s funkcí Dolby Vision. Veškeré nároky na herní počítače se opět setkávají s požadavky hráčů po celém světě, kdy i tentokrát v průzkumu zvítězil nenápadný design a možnost využití i mimo hraní her.

Lenovo dlouhodobě přizpůsobuje vývoj produktů tomu, co hráči opravdu chtějí. Podle průzkumu mezi více jak tisíci hráči po celém světě téměř polovina uvedla, že vedle hraní her využívají počítač i pro všechny další každodenní aktivity.4 Na předních příčkách se jako vždy drží lepší grafika, procesor a paměť. Ve finále má ale klíčový podíl při výběru počítače fakt, jak lidé hrají, s kým, na kolika zařízeních a kolik času hraní věnují.4

Společnost Lenovo proto letos připravila sérii herních zařízení inspirovaných skutečnými požadavky náročných hráčů i těmi, kteří si občas zahrají na svém domácím počítači.

Lenovo Legion 7i je ideální pro vášnivé hráče, kteří rádi soutěží. Notebook je jako stvořený pro nejrůznější vizuální efekty díky svému 15palcovému Full HD displeji (1920 x 1080) se 100% barevnou přesností Adobe sRGB a certifikací VESA® DisplayHDRTM 400 pro přesné zobrazení veškerých detailů.

Celokovové šasi ukrývá procesor až 10. generace Intel Core i9 H-Series, úložný prostor až 1TB PCle SSD5 a až 32 GB DDR4 operační paměti. Notebook tak zvládne bez problému jakýkoliv multitasking, streaming nebo tvůrčí činnost. Plynulé hraní AAA titulů pak umožní NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER GPU s Max-Q designem a funkcí OverDrive a displej s obnovovací frekvencí 240Hz s okamžitou odpovědí pod 1ms. 

Rychlé nabíjení řeší jednoduše funkce Rapid Charge Pro8, která zvládne notebook nabít až na 

50 % během 30 minut. Nezapomnělo se ani na klávesnici, které nejen při hraní přikládá důležitost mnoho uživatelů. Optimalizovaná klávesnice Lenovo Legion TrueStrike zaručuje 100% anti-ghosting a odezvu v milisekundách.

Inovativní chlazení

Nejlehčí a nejtenčí verze prémiového notebooku Lenovo Legion Y740Si s pouhými 1,7 kg může pak zaručit extra výkon, a to díky inovativnímu chlazení Coldfront 2.0 s integrovanou 1,6mm odpařovací komorou (Vapor Chamber) a sadou teplotních senzorů. Pro lepší a rychlejší cirkulaci vzduchu disponuje notebook duálním systémem ventilátorů a čtyřmi odvodovými kanály.

Velkou výhodou modelů Legion je hybridní mód s technologií NVIDIA Advanced Optimus za účelem zvýšení výdrže baterie. Advanced Optimus dynamicky detekuje zátěž GPU a automaticky připojí k displeji buď grafickou kartu NVIDIA (pro vysokou zátěž) nebo integrované grafické řešení Intel (pro menší zátěž). Řešení má pomoci zachovat výdrž baterie při spuštění méně náročných aplikací a poskytnout maximální výkon a snímkovou frekvenci při hraní her.

Pokud uživatel potřebuje notebook s dobrou výdrží baterie a výkonem stolního počítače, pak je ideální volbou Lenovo Legion 5Pi. Jeho 15palcový Full HD IPS displej dokáže poskytnout jas až 500 nitů a čistotu obrazu díky funkci VESA DisplayHDR  400 a Dolby Vision.

Rychlá Intel® Wi-Fi 66 je ideání pro eSport streamování, stejně tak dostatek paměti (až 1TB PCLe SSD) a obklopující zvuk Dolby Atmos7 společně s reproduktory Harman Kardon®.

Lenovo Legion 5 nabízí uživatelům jako první notebook společnosti Lenovo využití mobilního procesoru AMD Ryzen 4000 H-Series. Lenovo Legion 5 i Lenovo Legion 5i jsou dostupné v 15 a 17palcové verzi s klávesnicí Lenovo Legion TrueStrike a volitelným 4 zónovým RGB podsvětlením klávesnice.

Stolní sérii počítačů rozšiřuje Lenovo Legion Tower 5i1, který je vhodný pro náročné hráče vyžadující výkonné domácí zařízení pro bitvy. Tento model disponuje chladícím systémem Coldfront 2.0 s vylepšeným chladičem CPU o výkonu 150 wattů a většími ventilátory pro lepší cirkulaci vzduchu po celé 28litrové skříni. Tiché chladící řešení je součástí komplexního vnitřního hardwaru a softwaru a zaručuje nižší teplotu systému.

IdeaPad Gaming 3i1 a IdeaCentre G5 jsou vhodná zařízení pro posun z amatérského hraní na vyšší úroveň. Řada uživatelů postrádá při hraní na běžných noteboocích lepší grafiku a procesor, což se může lehce změnit. Právě tato dvě zařízení jsou cenově dostupnější a poskytují dostatečný herní výkon pro občasné hráče.

IdeaPad Gaming 3i nabízí uživatelům až mobilní procesor 10. generace Intel Core i7 H-Series a panel s obnovovací frekvencí 120Hz. Pro občasné hráče to znamená skvělou porci výkonu pro plynulé hraní. Čistou kvalitu zvuku zaručí reproduktory Dolby AudioTM a uživatel si může vybrat mezi barvami notebooku Chameleon Blue nebo Onyx Black.

Stolní verze IdeaCentre G5 nabízí příjemné modré osvětlení přední strany a je vybaven procesorem Intel Core a grafikou až NVIDIA GeForce RTX 2060. Disponuje taktéž vylepšeným chlazením. 

  • Lenovo Legion Y740Si notebook s nejnovější generací procesorů až Intel Core i9 H-Series začíná na ceně39 990 Kč a bude dostupný od léta 2020
  • 15palcový notebook Lenovo Legion 7i začíná na ceně 49990 Kč a bude dostupný na začátku června 2020.
  • 15palcový notebook Lenovo Legion 5Pi začíná na ceně 29990 Kč a bude dostupný od května 2020 
  • 15palcový notebook Lenovo Legion 5i1 začíná na ceně 26990Kč a 17palcový Lenovo Legion 5i1 začíná na ceně 34990 Kč. Oba modely budou dostupné od května 2020.
  • 15palcový notebook s AMD Lenovo Legion 5 začíná na ceně 24990Kč a bude dostupný od května 2020.
  • Cena a dostupnost Lenovo Legion Tower 5i1 budou upřesněny. Lenovo Legion Tower 5 s AMD Ryzen procesorem bude dostupný později v tomto roce. 
  • 15palcový notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3i1 začíná na ceně 19990 Kč a bude dostupný od května 2020. IdeaPad Gaming 3 s AMD Ryzen procesorem bude dostupný později v tomto roce. 
  • Cena a dostupnost Lenovo IdeaCentre G5 na českém trhu budou upřesněny.

1 Zahrnutí malého písmene „i“ do názvu počítače Lenovo označuje procesor Intel. Například Lenovo Legion 5i má procesor Intel, zatímco Lenovo Legion 5 má procesor AMD.

2 Podle IDC Worldwide Quarterly Personal Computing Device Tracker pro Q4 2019: https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS45865620 

3 Lenovo Legion 5 bude první herní počítač Lenovo Legion s procesorem AMD.

4 Na základě studie společnosti Lenovo z roku 2019, která zkoumá tisíce globálních respondentů Další informace o hráčích naleznete na: https://news.lenovo.com/wp-content/uploads/2019/04/Lenovo-Legion-PC-Gaming- Whitepaper_2019-1.pdf

5 Aktuální dostupná kapacita je menší a liší se v důsledku mnoha faktorů, včetně formátování, rozdělení a operačních systémů atd., které využívají část této kapacity. Dostupná kapacita se může měnit s aktualizacemi softwaru.

6 Vyžaduje samostatně zakoupený tarif Wi-Fi, který se může lišit podle místa. Platí další podmínky a / nebo poplatky. Rychlosti připojení se budou lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

7 Zážitek s Dolby Atmos na PC vyžadují samostatně zakoupená sluchátka.

8 Rapid Charge Pro umožňuje nabíjení notebooku Lenovo od nuly až do 50 procent životnosti baterie za méně než 30 minut. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje s časem a používáním.

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD a člen globálního žebříčku Fortune 500, je lídr v poskytování inovativních řešení pro datová centra a spotřebitelských a komerčních technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, síťová řešení a software (včetně řešení ThinkSystem and ThinkAgile), chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz