Nová odolná rohová kamera určená do prostor s vysokými nároky na zabezpečení

Společnost Axis Communications představila robustní síťovou kameru AXIS Q9216-SLV se širokým úhlem záběru určenou k rohové montáži. Je navržena tak, aby žádné místo nezůstalo bez dohledu. Poskytuje ostrý kvalitní obraz s rozlišením 4 Mpx a funkci WDR pro jasné prokreslení, i když se v záběru objevují jak tmavé, tak světlé oblasti. K dispozici je v bílé barvě anebo v elegantní nerezové úpravě.

AXIS Q9216-SLV je síťová kamera odolná vůči vandalismu. Řadí se do odolnostní třídy IK10+/IP66 a je ideální k instalacím vyžadujícím vysokou bezpečnost, například ve věznicích a psychiatrických zařízeních, kde může pomoci zabránit sebepoškozování. Je vybavena neviditelným 940nm infračerveným přísvitem a diskrétním polygonálním maskováním vybraných oblastí k zajištění soukromí ubytovaných osob. Údržbu nerezového krytu usnadňuje konstrukce třídy IP66 – a IP6k9k, umožňující mytí proudem vody pod vysokým tlakem. Při důkladnějším čištění lze dvoudílný přední kryt snadno demontovat.

Mezi nejdůležitější charakteristiky patří: 

    • robustní konstrukce s ochranou proti zranění (IK10+), 
    • rohová kamera bez slepých míst,
    • WDR a neviditelný IR přísvit (940nm),

 

  • jednoduchá instalace, 
  • kompresní technologie Zipstream podporující kodeky H.264 a H.265.

 

Tato kamera nabízí technologii Axis Zipstream s podporou kodeků H.264 i H.265, která výrazně snižuje požadavky na šířku pásma a kapacitu datových úložišť. Podepsaný firmware a modul TPM (Trusted Platform Module, certifikace FIPS 140-2 úrovně 2) navíc pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a celý systém chrání.

Kamera se začne dodávat prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 2.

čtvrtletí 2020 za doporučenou koncovou cenu 31.300 Kč

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.