Bolt představuje nový model elektrické koloběžky. Během tohoto roku se objeví také ve vybraných českých městech

Přední evropská přepravní platforma Bolt odhalila detaily nové elektrické koloběžky, která byla postavena na zakázku podle návrhu interního estonského týmu.

2019-12-12 16_42_47-Bolt _ Města

Nová koloběžka od Boltu je odolná, lehká a snadno použitelná. Je navržena tak, aby díky své modularitě byla nejlépe opravitelnou elektrickou koloběžkou na trhu.

“Díky inovativnímu modulárnímu designu jsme schopni opravit většinu poškozených koloběžek a nemusíme je vyhazovat. Jsme tak schopni snížit množství produkovaného odpadu a současně dokážeme ve srovnání s konkurenty udržet nejnižší celkové náklady na jejich výrobu a údržbu. Tento rok proto budeme schopni naše řešení mikromobility spustit v dalších městech po celém světě. V České republice pracujeme na jejich spuštění ve městech, ve kterých je dobře rozvinutá cyklistická infrastruktura a zároveň kde vidíme potenciál a zájem ze strany města,” prohlásil Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu.

Nový model koloběžek mohou už využívat uživatelé na Slovensku nebo v Polsku. Bolt s jejich pomocí usnadňuje lidem pohyb po městě také v době šíření koronavirové nákazy. Během tohoto roku chystá Bolt spuštění této služby v dalších 45 městech.

Roman Sysel k tomu dodává: “Žádáme všechny uživatele, aby se řídili doporučeními místních zdravotních autorit a respektovali nařízení vlády. Na druhou stranu chápeme, že stále existují lidé, mezi nimi například ti působící v první linii, kteří se po městech i v této době potřebují pohybovat. Chceme nadále naplňovat misi, se kterou byla naše firma založena a tou je snadnější pohyb lidí po městě.”

V roce 2018 se Bolt stal první přepravní platformou, které se podařilo propojit sdílené koloběžky a přepravu pomocí automobilů v jedné aplikaci. Sdílené elektrické koloběžky pomáhají Boltu k naplňování environmentálního programu firmy nazvaného Green Plan, který byl vytvořen s cílem snížit ekologický dopad platformy tím, že do ní bude zařazeno více elektricky poháněných vozidel.

Technické detaily koloběžek Bolt

  • Koloběžka váží 17 kg. Tato váha z něj dělá nejlehčí model sdílené koloběžky. Její nízké váhy je dosaženo díky tomu, že je z 90 % vyrobena z hliníku a dalších recyklovatelných materiálů. Výhodou tohoto materiálu je dále skutečnost, že lze snadno recyklovat. 
  • Koloběžky mají nafukovací pneumatiky, díky kterým je zajištěna lepší přilnavost a také pohodlnější a bezpečnější jízda.
  • Na jedno nabití baterie ujede koloběžka více než 40 km.
  • Koloběžka dosahuje maximální rychlosti 25 km/h. Po dohodě s místními úřady může být její rychlost omezena.
  • V aplikaci lze spustit začátečnický mód, který maximální rychlost jízdy omezí na 15 km/h.
  • Na koloběžce je umístěno jak přední, tak zadní světlo. Na přední straně a na bocích se dále nacházejí odrazky, které přispívají k vyšší bezpečnosti i při pohybu ve večerních a nočních hodinách.
  • K ochraně životního prostředí přispívá také fakt, že je koloběžka postavena modulárně a lze ji velmi snadno opravovat. Její životnost je odhadována na 36 měsíců. V porovnání s konkurenčními modely bylo na její výrobu použito významně menší množství plastu. Nízká váha koloběžky také znamená její menší uhlíkovou stopu.

O Boltu

Aplikace Bolt, dříve známá jako Taxify, je přední evropská přepravní platforma, která se snaží o to, aby doprava ve městě byla jednodušší, rychlejší a spolehlivější.

Byla založena v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Investovaly do ní firmy jako Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel společnosti TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích po celém světě.

Více informací zjistíte na www.bolt.eu.