Fintech hyponamiru.cz jako první na českém trhu spouští online hypoteční bankovnictví

V dubnu letošního roku spustil fintech hyponamiru.cz online hypoteční bankovnictví. Zájemci o úvěr na bydlení si mohou sami jednoduše porovnat klíčové parametry hypoték od jednotlivých bank a poté online vyřídit všechny potřebné formality spojené s uzavřením hypoteční smlouvy. Pomocí hypotečního bankovnictví si mohou lidé sjednat jak novou, tak refinancovat stávající hypotéku.

Díky moderním technologiím a inovacím si dnes mohou Češi vybrat a sjednat hypotéku online bez osobních schůzek s hypotečním specialistou. Letošní novinkou fintechu hyponamiru.cz je online hypoteční bankovnictví, které poskytuje přehledné a rychlé srovnání aktuálních nabídek jednotlivých bank na trhu, možnost filtrování nabídek například podle výše úrokové sazby, délky fixace či výše poplatků nebo také službu automatického hlídání důležitých termínů hypotéky. „Naše online hypoteční bankovnictví výrazně zjednodušuje, zrychluje a zpříjemňuje celý proces sjednání hypotéky. V reálném čase si mohou zájemci sami podle různých kritérií porovnávat nabídky hypoték jednotlivých bank a vybrat si podle vlastního uvážení tu nejvýhodnější. S vyřizováním všech formalit potřebných k získání hypotéky jsou lidem k dispozici online zkušení hypoteční specialisté,“ uvádí zakladatel online sjednávače hypoték hyponamiru.cz Miroslav Majer.  

Celý proces výběru a sjednání hypotéky je rozdělen do pěti navazujících kroků (pozn. v bankovnictví jsou označeny O hypotéce, Nabídka, Dokumenty, Čerpání a Hlídač). Cesta zájemce o hypotéku začíná vždy v online hypoteční kalkulačce na stránce hyponamiru.cz. Po vyplnění a odeslání základních informací o požadované hypotéce a nezbytných údajů o žadateli se zobrazí výpis aktuálních nabídek jednotlivých bank včetně všech důležitých parametrů (např. výše úroku, RPSN, délka fixace, výše měsíční splátky, částka zaplacená na úrocích za dobu fixace, výše jistiny na konci fixace). „Hypotéky si mohou lidé sami seřazovat podle různých kritérií. Mohou si například vyfiltrovat nabídky hypoték podle výše poplatků nebo třeba částky, kterou zaplatí za celou dobu zvolené fixace hypotéky. Pokud lidé preferují určitou banku, mohou si také zobrazit parametry hypoték u různě dlouhých fixací,“ popisuje Miroslav Majer. 

Celý proces sjednání vybrané hypotéky již probíhá v zabezpečeném prostředí hypotečního bankovnictví. Klienti se do něj dostanou přes akceptační modul, kde hyponamiru.cz ověří zadaný e-mail a zašle na něj šestimístný ověřovací kód. Následně je potřeba zadat nové heslo a dokončit aktivaci účtu. Po aktivaci hypotečního bankovnictví se zobrazí finální upřesněné nabídky hypoték s nejlepším možnou úrokovou sazbou. Online jsou přes šifrované rozhraní předávány i všechny dokumenty potřebné ke sjednání hypotéky. „Lidé mohou využívat hypoteční bankovnictví i po vyčerpání přidělené hypotéky. Naše služba Hlídač vás například upozorní na blížící se termín fixace hypotéky, možnost složení mimořádné splátky nebo na vhodný okamžik refinancování. S online hypotečním bankovnictvím se vyhnete zbytečnému papírování a navíc ušetříte drahocenný čas a nemalé peníze,“ uzavírá Miroslav Majer.

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=36w-t2-Qifo&feature=youtu.be