Bohemia Interactive vyhlašuje velkou soutěž pro tvůrce DLC obsahu k Arma 3. Výtěžek z prodejů poputuje potřebným

Praha, 11. května 2020 – České herní studio Bohemia Interactive oznamuje novou soutěž pro tvůrce s názvem „Arma 3 Art of War“. Vítězné výtvory budou následně zahrnuty v novém charitativním DLC se stejnojmenným názvem podporujícím Mezinárodní výbor Červeného kříže. Upoutávku k soutěži můžete zhlédnout zde.

Početná komunita hráčů, tvůrců obsahu a moderů hry Arma 3 už nespočetněkrát dokázala, že dokáže být velmi kreativní a přichází pravidelně se zajímavými herními rozšířeními a novými doplňky. To přimělo studio Bohemia Interactive uspořádat soutěž Arma 3 Art of War, ve které budou moci tvůrci z celého světa předložit svá 2D výtvarná díla a kosmetické 3D prvky v mnoha kategoriích. Vítězné výtvory budou spolu se dvěma novými scénáři pro jednoho hráče vydány v pozdější fázi tohoto roku v rámci speciálního DLC.

Bohemia Interactive věnuje 100 % výnosu po zdanění z výše uvedeného DLC Mezinárodnímu výboru Červeného kříže na podporu činnosti v oblasti světové pandemie COVID-19. Kromě toho půjde výtěžek i na podporu průběžné humanitární činnosti, zejména pak v oblasti pomoci obětem ozbrojených konfliktů a dalších násilných činů. 

Soutěž Arma 3 Art of War je rozdělena do čtyř kategorií: rekvizity, doplňky postav, oblečení postav a speciální kategorie 2D výtvarných děl na libovolném médiu na téma mezinárodního humanitárního práva v konfliktu budoucnosti.  Všechny příspěvky do poslední kategorie soutěže budou následně vystaveny ve virtuální galerii přímo ve hře, kde se hráči dozví o výzvách, které mohou různé novétechnologie postavit před organizace jako je právě Červený kříž. Na základě reakcí na vítězné příspěvky bude studiem připraven  i druhý herní scénář.

Kromě podpory dobročinné věci budou mít i všichni účastníci soutěže možnost vyhrát ceny čerpající inspiraci ze světa umění. Bohemia Interactive nabídne výhercům prvního místa možnost výběru mezi kreslícím tabletem Wacom Intuos S nebo kolekcí profesionálních uměleckých potřeb. Cena bude doplněna o limitovanou edici trička, stříbrnou medaili a výtisk ilustrované knihy War and Art. Druhé a třetí místo bude kromě prestižního umístění jmen výherců na seznamu autorů a vývojářů rovněž oceněno několika cenami.

Očekávaná cena charitativního DLC je 2,99 EUR, ale hráči, kteří budou chtít přispět vyšší částkou, mohou dobrovolně zakoupit DLC za 9,99 EUR nebo 19,99 EUR. Přibližně po 10 měsících v prodeji bude DLC zdarma pro všechny majitele základní Arma 3 edice a studio Bohemia Interactive oznámí celkovou částku z prodejů.

Své výtvory lze zasílat od dnešního dne až do 15. července. Další informace o průběhu soutěže a jak se zapojit jsou k dispozici společně s pravidly na oficiální stránkách soutěže a na webu hry Arma 3.

Odkaz na trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=dhMfUciqSNk&feature=youtu.be

O Arma 3

Arma 3 je nejnovější díl oceňované série Arma od společnosti Bohemia Interactive, který v rozsáhlém vojenském sandboxu nabízí skutečně autentický vojenský zážitek. Hra je zasazena do bohatě detailních rozsáhlých terénů a nabízí rozmanitou paletu obsahu pro hru jednoho i více hráčů. Samozřejmostí je široká škála zbraní, vybavení, výstroje, vozidel a různých frakcí. Editor herních scénářů navíc nabízí možnost vytvořit si vlastní scénáře. Ty je pak možno sdílet a instalovat pomocí služby Arma 3 Steam Workshop, kde jsou k nalezení také hráči vytvořené přídavky a celkové konverze hry. Arma 3 je k dispozici na PC na systému Windows a v současnosti má na kontě už více než 5 milionů prodaných kopií.

O Bohemia Interactive

Bohemia Interactive je největší herní studio v ČR, založené v roce 1999, jehož portfolio tvoří série vojenských simulací Arma pro PC, průkopnický online survival DayZ pro PC a konzole, kreativní platforma Ylands pro PC a mobilní zařízení a free to play akce Vigor pro Xbox One. Bohemia Interactive si zakládá na úzké a dlouhodobé spolupráci s komunitou, tvorbě her i platforem s dlouhou životností i vývojářskou podporou, ale hlavně na hledání novátorských řešení při vývoji a vydávání nových titulů. Bohemia Interactive je členem Asociace českých herních vývojářů a sama se vlastními aktivitami podílí na rozvoji a zlepšování podmínek pro vývoj her v ČR.

 

Kontakt pro média

Pavel Křižka

Account Manager
Whispr communications s.r.o.
+420 732 582 776
pavel@whispr.cz