Automobilist slaví s Formulí 1 její sedmdesátku

Praha, 18. května –  Ve středu 13. května začaly oslavy 70 let od první Velké ceny Formule 1, která se konala na britské závodním okruhy Silverstone. Toto jubileum oslavuje FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP™ třemi oficiálními plakáty, jenž vznikly v rámci partnerství s českou firmou Automobilist.

„V rámci naší dlouhodobé spolupráce s Formulí 1 přicházíme s plakáty, které znázorňují minulost, současnost a budoucnost tohoto sportovního odvětví a které nesou jména všech mistrů světa – od Giuseppeho Fariny, který zvítězil ve vůbec prvním závodu na okruhu Silverstone, po Lewise Hamiltona, jenž je jedním ze zástupců vybrané společnosti, jejichž jména jsou na seznamu vícekrát,“ říká Pavel Turek, přední český expert na F1 a také CEO Automobilist. Všechna tři výroční díla se pyšní netradičním a unikátním vzhledem Jejich součástí je seznam sedmdesáti šampionů všech období tohoto sportu, stejně jako vůz budoucnosti – symbolické propojení vítězů minulosti a potenciálu, který tyto závody nabídnou v časech příštích.

„Dějiny našeho sportu jsou za sedmdesát let jeho existence plné příběhů o odvaze, odhodlání a překonávání nemožného. Je proto příznačné, že rok, v němž si připomínáme sedmdesátileté výročí, bude pro naše odvětví rokem, který naše odhodlání a houževnatost otestuje. Historie nám nabízí spoustu záminek k oslavám a my jsme při této příležitosti oslovili Automobilist, který je zárukou kvality a autentičnosti, aby tyto výroční plakáty vytvořil. Jsme přesvědčeni, že sběratelé i motorističtí příznivci je náležitě ocení,“ doplňuje Joan Carrera López, Senior Manager, Retail & CPG Licensing, Formula 1®.

Limitovaná, sběratelská a také edice pouze pro jezdce nebo majitele stájí

Seriál Formule 1 oficiálně a s velkou slávou odstartoval 13. května 1950 Velkou cenou Velké Británie na okruhu Silverstone, do jejíhož cíle dojelo jedenáct pilotů. A právě k příležitosti sedmdesátého výročí vydává Automobilist tři unikátní plakáty:

  1. Limitovanou edici: na oslavu motta „Naše minulost pohání naši budoucnost“ dílo zvěčňuje automobil budoucnosti – monopost Formule 1 pro několik následujících sezon splňující nové technické předpisy. Černobílé pozadí v retro stylu znázorňuje závodní prostředí a šachovnicovou cílovou vlajku. S odkazem na rok zahájení seriálu Formule 1 bylo vytištěno pouze 1950 kusů.
  2. Sběratelskou edici: v ještě menším nákladu sedmi set kusů vznikl tisk, který v sobě spojuje tři etapy: minulost – plakát nese jména všech mistrů světa od roku 1950 –, budoucnost v podání monopostu Formule 1 pro několik příštích sezon splňujícího nové technické předpisy a přítomnost – zlatě vyrytou reliéfní připomínku sedmdesátého výročí.
  3. Edici pro piloty: nejexkluzivnější čtyřsetkusová série je určena pilotům Formule 1 – bývalým i současným –, majitelům stájí a dalším významným osobnostem sportu a médií.

Každý kus nese jedinečné číslo a oficiální hologram Formule 1. Monopost zobrazený na všech třech dílech je ztvárněním toho, jak bude vůz Formule 1 vypadat v budoucnosti podle nových technických regulí, které měly původně vejít v platnost příští rok; po úpravách plánů se tak stane v roce 2022.

Automobilist s F1 loni slavili tisícou Velkou cenu

Vloni při Velké ceně Číny 2019 vznikl v rámci partnerství Automobilistu a Formule 1 speciální plakát k příležitosti tisícího závodu v historii tohoto sportu. Zaznamenal obrovský ohlas: tisk byl vyprodán ještě před začátkem závodu.

Typickým rysem uměleckých tisků Automobilistu je jejich smysl pro detail. V případě těchto limitovaných edic plakátů je výrobní proces, který trval asi dva měsíce, založen na 3D datech monopostu, která zdůrazňují drobnosti, současně však automobilu ponechávají znaky odkazující na sedmdesátiletou historii Formule 1. Tento odkaz pak dovršuje zlaté reliéfní rytí provedené horkou ražbou. 

Spolupráce obou značek vzdává hold tomuto sportovnímu odvětví a představuje zajímavou nabídku věrným příznivcům Formule 1 napříč generacemi. Díla jsou dostupná na oficiálním online shop F1 Print Store, který nabízí licencované produkty pro fanoušky Formule 1.

Více o Automobilist

Automobilist tvoří tým kreativních umělců a digitálních řemeslníků, kteří jsou v první řadě automobilovými nadšenci. Baví je oživovat ikonické motoristické okamžiky a za pomocí nejmodernějších technologií vytvářet umělecká díla, která mají svůj příběh a duši. Hnacím motorem Automobilist je partnerství s legendárními značkami a osobnostmi, jako jsou například Ferrari, McLaren, Maserati, organizátor závodů Formule 1, Sir Jackie Stewart, David Coulthard, Mick Doohan a mnoho dalších. Automobilist dnes své umělecké výtvory prodává zákazníkům v osmdesáti zemích světa. Hlavní vizí zakladatelů je totiž vytvořit platformu pro všechny automobilové fanoušky, kteří na jednom místě najdou vše, co s motorismem souvisí.