MIUI 12, operační systém jen pro vás, který je jako sám život

19. května 2020 – Společnost Xiaomi dnes představila MIUI 12, nejnovější verzi svého operačního systému pro platformu Android. Napjatě očekávaný operační systém
MIUI 12 jde na trh s řadou optimalizací napříč celým systémem, které ocení noví i stávající uživatelé na celém světě. A protože je ochrana soukromí hlavním kritériem při vývoji MIUI, poslední verze MIUI 12 přináší řadu vylepšených funkcí pro ochranu osobních údajů. 

Posílená ochrana soukromí – uživatel má více informací i kontroly nad svými daty

MIUI 12 přináší vylepšené funkce ochrany soukromí, díky nimž má uživatel více informací o chování aplikací a větší kontrolu nad oprávněními pro aplikace. Pro větší informovanost uživatele, tak MIUI 12 rozšiřuje notifikace oprávnění. Když na pozadí běží citlivé aplikace včetně fotoaparátu, polohy a mikrofonu, stavový řádek zobrazí viditelné upozornění. Kliknutím na toto varování může uživatel kdykoli změnit nastavení oprávnění pro danou aplikaci a zastavit podezřelé chování.

MIUI 12 uděluje uživateli silnější kontrolu nad oprávněními, která posouvají ochranu soukromí na další úroveň. V případě, že aplikace žádá o oprávnění, uživatel si může vybrat z více možností (například „Pouze při používání aplikace“ a „Upozorni mě“). MIUI 12 jde ještě dál a zavádí další vrstvu kontroly ve správě aplikací, které vyžadují citlivá oprávnění. Hlášení polohy, oprávnění pro přístup k fotoaparátu, mikrofonu, kontaktům, historii hovorů, kalendáři a úložišti jsou možné pouze v režimu „Pouze při používání aplikace“. MIUI 12 také chrání soukromí uživatele při sdílení fotografií: informace o poloze a metadata lze před odesláním obrázků odstranit.

Design a animace inspirované přírodou

MIUI 12 přináší lepší zážitky při práci s operačním systémem díky svému vylepšenému designu uživatelského rozhraní a systémových animací. Díky grafice Mi Render nabízí MIUI 12 mimořádně plynulou obsluhu uživatelského rozhraní. Ladný pohyb ikon je poháněn technologií Mi Physics Engine. 

Realistické vizualizace zpřehledňují všechny systémové obrazovky, které tak nabídnou více informací a snazší orientaci. Vizualizace šetří čas a činí interakci s mobilním zařízením intuitivnější a efektivnější. 

Nově představená Super Wallpaper (Super Tapeta) posouvá estetiku na novou úroveň svými impozantními výjevy ikonických planetárních těles podle oficiálních snímků NASA. Díky Super Wallpaper se MIUI 12 stává oknem do neuchopitelné krásy vesmíru.

Nové a vylepšené funkce

  • Multitasking

MIUI 12 představuje nejmodernější řešení ve formě plovoucích oken. Když uživatel naviguje systémem pomocí gest na celé obrazovce, plovoucí okna usnadňují multitasking a šetří čas strávený neustálým přepínáním mezi aplikacemi. Například když přijde textová zpráva během přehrávání videa, uživatel může odpovědět v plovoucím okně bez pozastavení přehrávání. 

  • Sdílení obrazovky (Casting)

MIUI 12 vylepšuje stávající funkci sdílení obrazovky, která se nyní stává nepostradatelným nástrojem každého moderátora. Nyní může uživatel sdílet dokumenty, aplikace, videa a hry jediným kliknutím. Možnost funkce skrytí soukromých položek brání zobrazování oznámení a příchozích hovorů na externích monitorech.

  • Úsporný režim Ultra Battery Saver

MIUI 12 podporuje režim Ultra Battery Saver. Když je tato funkce zapnutá, funkce s nejvyšší spotřebou energie jsou omezeny, aby se prodloužila pohotovostní doba telefonu a snížila se spotřeba energie. Hovory, zprávy a připojení k síti zůstávají plně funkční. 

  • Tmavý režim Dark Mode

MIUI 12 přichází s krásným novým vzhledem a vylepšeným režimem Dark Mode. S tmavší paletou barev poskytuje tmavý režim vynikající zážitek v prostředí se slabým světlem. Tmavý režim také snižuje spotřebu energie a pomáhá proti únavě očí. 

  • App Drawer

App Drawer se nově představuje i v rámci MIUI 12. Pokud ji uživatel zapne, funkce schová všechny aplikace, a díky tomu je obrazovka čistší a přehlednější. Uživatel může také seskupovat aplikace automaticky podle svých preferencí. 

Dostupnost

  • První vlna: konec června 2020

Mi 9/ Mi 9T/ Mi 9T Pro/ Redmi K20/ Redmi K20 Pro

  • Následně postupně pro jednotlivé modely 

Redmi Note 7/ Redmi Note 7 Pro/ Redmi Note 8 Pro/ Redmi Note 9/ POCOPHONE F1/ POCO F1/ Mi 10 Pro/ Mi 10/ POCO F2 Pro/ POCO X2/ Mi 10 Lite/ Mi Note 10/ Mi 8/ Mi 8 Pro/ Mi MIX 3/ Mi MIX 2S/ Mi 9 SE/ Mi 9 Lite/ Redmi Note 7S /Mi Note 3/ Mi MIX 2/ Mi MAX 3/ Mi 8 Lite/ Redmi Y2/ Redmi S2/ Redmi Note 5/ Redmi Note 5 Pro / Redmi 6A/ Redmi 6/ Redmi 6 Pro/ Redmi Note 6 Pro/ Redmi Y3/ Redmi 7/ Redmi 7A/ Redmi Note 8/ Redmi Note 8T/ Redmi 8/ Redmi 8A/ Redmi 8A Dual/ Redmi Note 9s/ Redmi Note 9 Pro/ Redmi Note 9 Pro Max/ Mi Note 10 Lite

***

O XIAOMI 

Xiaomi je nejrychleji expandující značka elektroniky a smartphonů. Na českém trhu působí Xiaomi oficiálně od září 2017. Jedním ze dvou oficiálních distributorů značky Xiaomi je pro Českou republiku společnost Witty Trade s.r.o., která disponuje oficiální licencí pro distribuci produktů. Oblíbenost značky, která se vyznačuje hlavně excelentním poměrem cena/výkon, roste v ČR raketovým tempem. Chytrý telefon Xiaomi vlastní každý šestý Čech. Chytré hodinky nebo náramek této značky pak dokonce každý druhý. Xiaomi je v současné době čtvrtou největší světovou značkou smartphonů a založila největší světovou platformu pro spotřebitele IoT s více než 132 miliony inteligentních zařízení (bez započtení smartphonů a notebooků) připojených k její platformě. V současné době jsou produkty Xiaomi přítomny ve více než 80 zemích a regionech po celém světě a mají vedoucí postavení na mnoha trzích.

Pro více informací o Xiaomi navštivte náš blog http://blog.mi.com/en/