Krizi navzdory: Safetica získává další investici ve výši 40 milionů korun

BRNOTechnologická společnost Safetica, která se zaměřuje na bezpečnost firemních dat, získala významnou investici 40 milionů korun od současných vlastníků pod vedením investiční společnosti Impulse Capital Ondřeje Tomka. Jedná se již o šesté investiční kolo, celkově tak Safetica získala od vlastníků investice přesahující 200 milionů korun. Firma navíc vykazuje vysoký dvouciferný růst.

Peníze jsou určeny primárně na zahraniční expanzi společnosti. “Naší Prioritou je orientace na zahraniční trhy, kde má již Safetica silné jméno a postavení. Daří se jí otevírat nové distribuční kanály a strategická partnerství. Z produktového hlediska plánujeme posílit důraz na ochranu dat v cloudu a zrychlit distribuci směrem k MSP a SaaS” přibližuje Richard Brulík, který je od května novým CEO společnosti. Podle něj Safetica dlouhodobě posiluje nejen v Evropě, ale v posledních měsících také v Latinské Americe (například v Brazílii a Kolumbii), v USA, UAE, na Novém Zélandu a aktuálně startuje novou spolupráci v Japonsku.

Ekonomické krizi navzdory, Safetica roste skokově. “Několik obchodních případů se nám posunulo, ale naštěstí jenom minimum z nich bylo zrušeno.  Dnes se ty posunuté obchodní případy začínají uzavírat a nové startují rychleji než kdy předtím. Meziročně tak vidíme 60% nárůst oproti roku 2019, a podle aktuálních predikcí bychom se měli dostat určitě přes dvojnásobek obratu za minulý rok,” přibližuje Brulík s tím, že loni firma se sedmdesáti zaměstnanci dosáhla na obrat převyšující 100 milionů korun

Celosvětově má Safetica za své více než desetileté působení 2 000 zákazníků ve více než pěti desítce zemí. V praxi tak chrání přes  čtvrt milionu počítačových stanic.