Motorola edge+ obsahuje nejvýkonnější procesor na světě1 se systémem umělé inteligence

Praha, 25.5.2020: Nová motorola edge+ používá nejvýkonnější procesor na světě1 Qualcomm Snapdragon 865.

Výkon se nám v současnosti nejčastěji spojuje s pojmem rychlost. Od svého smartphonu očekáváme rychlost v každé situaci, během videokonferencí, chatování, nahrávání videí, focení či hraní her. Dokážeme díky němu pracovat, tvořit obsah a bavit se prakticky odkudkoliv.

Smartphone, který zvládne vše najednou a s lehkostí, musí proto disponovat výjimečným výkonem, o který se stará ta nejdůležitější část – procesor. Takovým špičkovým 

a nejvýkonnějším procesorem na světě1 Qualcomm Snapdragon 865 je vybavena nová motorola edge+.

Nejvýkonnější procesor

Motorola edge+ má integrovaný 8-jádrový, 64bitový procesor, vyráběný pokročilou nanotechnologií s nejvyšším možným výkonem použitým v zařízeních s operačním systémem Android. Díky této technologii se podařilo zvýšit výkon procesoru o 25% (grafický výkon o 20%) a současně snížit spotřebu baterie o 25% (grafická část procesoru o 35%), a to ve srovnání s předchozí generací Snapdragon 855.

Díky zvýšenému výkonu procesoru a snížené spotřebě baterie si můžete hraní her, tvorbu videí a zachycování fotografií užívat déle bez nutnosti nabíjení.

Rychlost a plynulost

Jádra procesoru jsou rozdělena do tří kategorií, kde primárně jádro procesoru ARM-Cortex A77 s frekvencí 2,84Ghz spolu s dalšími třemi výkonnými jádry ARM-Cortex A77, taktovanými na 2,42Ghz, zajišťuje nejvyšší výkon v aplikacích využívajících jedno jádro procesoru (single core performance), jakož i v aplikacích využívajících více procesorových jader současně (multi-core performance).

Počet jader ovlivňuje schopnost smartphonu vykonávat potřebné funkce, jakož i rychlost odezvy a přepínání mezi aplikacemi. Zapomeňte na nežádoucí sekání, zamrzání a pomalé reakce. Nová motorola edge+ s nejvýkonnějším procesorom1 je prostě mistrem na rychlý multitasking.

Zbylá čtveřice procesorových jader se sníženou spotřebou energie ARM-Cortex A55 je taktovaná na 1,8Ghz, díky čemuž zajišťuje dostatečný výkon a vysokou výdrž baterie během běžného používání telefonu, kdy aplikace nevyžadují maximální výpočetní a grafický výkon.

Úžasná fotografie a videa

Nový procesor také přináší vysoký výkon umělé inteligence, což znamená, že telefon dokáže lépe pracovat s fotoaparátem a dalšími aplikacemi používajícími umělou inteligenci.

Přispívá tak k efektivnějšímu výběru a využívání fotorežimů, jejich automatickému aplikování, stabilizaci kamery, jakož i při tvorbě plynulých a profesionálních videí.

Výkon procesoru umožňuje nahrávat videa ve vysokém rozlišení 6K a v reálném čase, jakož i použití nejpokročilejší technologie stabilizace videa kombinací optické a elektronické stabilizace s využitím umělé inteligence.

Nejlepší a nejvýkonnější procesor je propojen s operační pamětí LPDDR5, která má kapacitu 12GB a přispívá svým výkonem a nižší spotřebou energie k ještě kvalitnějšímu výkonu motorola edge+. Úložiště zařízení má kapacitu typu UFS 3.0 s funkcí Turbo Write až 256GB a nabízí dvojnásobnou rychlost zápisu dat ve srovnání s jinými zařízeními používajícími paměť typu UFS 3.0 pro ukládání dat.

Extrémní rychlost, špičkový výkon a talent na multitasking – to vše zvládne motorola edge+ 

s lehkostí a elegancí. To vše díky nejvýkonnějšímu procesoru Qualcomm Snapdragon 865 

a výjimečným vlastnostem zařízení Motorola.

1Založené na interním testování pomocí skóre AnTuTu CPU a GPU v lednu 2020.

O společnosti Motorola

Společnost Motorola Mobility LLC byla zakoupena holdingem Lenovo Group v roce 2015. Motorola Mobility je stoprocentní dceřinou společností Lenovo a má na starosti navrhování a výrobu všech mobilních telefonů značky Moto.

Motorola, stylizované logo M, skupina MOTO a skupina značek MOTO jsou ochranné známky společnosti Motorola Trademark Holdings, LLC. Qualcomm Snapdragon je produktem společnosti Qualcomm Technologies, Inc. a/nebo jejích dceřiných společností.