AEC oznamuje personální změny

Praha 26. května 2020 – Novým šéfem Cyber Defense Centra společnosti AEC se stal Karel John. K dalším dvěma změnám u předního poskytovatele kybernetického zabezpečení došlo i na pozici Head of Risk & Compliance Division, kterou nyní vede Karin Gubalová, a na postu Sales Directora, jímž se stal Michal Šimek.

Karel John má za sebou více než 25 let zkušeností v oblasti IT, včetně vedení a řízení týmů. Před nástupem do čela Cyber Defense Centra (CDC) pracoval v AEC již déle než rok na obchodní pozici. Do té doby se věnoval vlastním společnostem, ale má za sebou i korporátní zkušenosti z IBM Česká republika. Působil také ve státní správě, a to jak v poradních, tak i řídicích funkcích. V minulosti zastával rovněž pozici pověřence pro ochranu osobních údajů (DPO).

Za svůj hlavní úkol v nové funkci považuji plynule navázat na dlouhodobé budování výjimečné pozice značky CDC na trhu a samozřejmě zvyšovat ve spolupráci s ostatními divizemi AEC úroveň kybernetické bezpečnosti pro stávající i nové zákazníky,“ uvedl Karel John. Nový šéf CDC absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, má dceru Nicole, aktivně hraje tenis a golf. Mezi jeho záliby patří objevování kulinářských tajů středomořské kuchyně a dobrého vína.

Karin Gubalová, nová šéfka Risk & Compliance Division společnosti AEC, je vyhledávanou konzultantkou a přední bezpečnostní specialistkou s dlouholetou praxí. U zákazníků působila jako manažerka informační a kybernetické bezpečnosti. Karin disponuje rozsáhlými zkušenostmi z finančního a energetického sektoru. K jejím hlavním profesním zájmům patří témata security governance, risk management a vzdělávání uživatelů. Systematicky se věnuje publikační a přednáškové činnosti.

Karin absolvovala Fakultu elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Je držitelkou řady klíčových oborových certifikací, členkou organizace ISACA a působí i jako stálý spolupracovník časopisu DSM. Na novém postu bude pokračovat v budování kompetencí týmu a spolu s kolegy odpovídajícím způsobem reagovat na výzvy, ale i hrozby, které přinášejí nové technologie. Karin ve volném čase cestuje, chodí po horách a ráda si odpočine při pletení.

Michal Šimek, který se v AEC nově ujal vedení obchodního oddělení, má rozsáhlé zkušenosti s řízením obchodních týmů a partnerských prodejních kanálů v korporátních a private equity společnostech. Od roku 1990 pracoval na různých obchodních a manažerských pozicích napříč celou řadou sektorů. Od roku 2011 působil jako konzultant v oblastech řízení prodeje, nastavování prodejních procesů a zvyšování výkonnosti obchodních týmů.

Michal vystudoval obor Strategický management na Brno International Business School. Titul MBA získal na Nottingham Trent University. Má certifikace pro koučink a mentoring obchodníků a certifikace CIMA A a CIMA B v marketingu. Ve volném čase se věnuje rodině, s níž nejraději sportuje a cestuje. Na výkonnostní úrovni hraje jak volejbal, tak basketbal. Mezi jeho další velké koníčky patří sjezdové lyžování a potápění.

Aktuální personální změny v AEC odrážejí její rostoucí potenciál a korespondují s dlouhodobě deklarovanou snahou vychovávat nové talenty a získávat perspektivní odborníky,“ komentoval dění ve společnosti její ředitel Tomáš Strýček a dodal: „Stávající i noví kolegové u nás mají díky nastavenému kariérnímu systému a špičkovým podmínkám příležitost k rychlému profesnímu růstu. Zastávají stále zodpovědnější funkce a podílejí se na atraktivních projektech pro klienty z celého světa.“

O společnosti AEC

AEC patří již od svého založení v roce 1991 k předním poskytovatelům služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti. Kvalita nabízených řešení se opírá o dlouholetou praxi v oblasti informační technologií a ověřené standardy, včetně legislativy EU. AEC pomáhá svým klientům řešit ty nejnáročnější bezpečnostní výzvy dneška a zorientovat se v nových produktech a technologiích. Společnost, mezi jejíž zákazníky patří finanční instituce, podniky z oblasti telekomunikací, utilit, ale i instituce veřejné správy, maximalizuje efektivitu svých opatření tím, že dokáže unikátním způsobem kombinovat přístupy a odbornosti etických hackerů, technologických inženýrů, konzultantů i zkušených auditorů. Vedle toho rovněž disponuje týmy pro specifický servis, jako je forenzní analýza, brandprotection, CSIRT a další, jejichž dostupnost je v České republice stále minimální. Od roku 2019 je AEC členem Aricoma Group, největšího ICT holdingu v regionu Česko-Slovensko. Členové Aricoma Group poskytují komplexní ICT služby pro firemní sféru a coby součást investiční skupiny KKCG jsou základem pro evropskou expanzi ICT aktivit této skupiny. Více se dozvíte na www.aec.cz

 

Označeno tagem