D-Link uvádí na trh nové Wi-Fi 6 routery

Nové routery DIR-X1560 a DIR-X1860 s podporou standardu Wi-Fi 6 poskytují větší šířku pásma, širší pokrytí a inteligentní připojení.


[Praha – 26. května, 2020] – Společnost D-Link, lídr na trhu v oblasti síťových řešení a výrobce technologií pro inteligentní domácnost, nyní nabízí dva nové cenově dostupné Mesh routery podporující nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Routery DIR-X1560 a DIR-X1860 jsou navrženy speciálně pro moderní chytrou domácnost, kde poskytují stabilní a vysoce spolehlivé připojení kombinovanou rychlostí Wi-Fi až 1 500 Mbps a 1 774 Mbps.

Oba routery představují jednoduchý způsob, jak upgradovat stávající domácí bezdrátovou síť na novou generaci Wi-Fi 6. Nabízejí dvoupásmové Wi-Fi až se čtyřmi simultánními toky, které umožňují bezproblémové streamování i v rozlišení 4K, hraní her nebo videohovory. Navrženy jsou tak, aby dokázaly obsloužit rostoucí počet souběžně připojených zařízení a inteligentních domácích miniaplikací, proto jsou vybaveny řadou nových technologií. Patří mezi ně např. technologie pro modulaci datových toků 1024QAM, která umožňuje zvýšit propustnost všech připojených zařízení až o 25 %. 

Routery podporují šířku pásma 80 MHz, mají vestavěné výkonové zesilovače a podporují technologii Beamforming, která formuje Wi-Fi signál a zaměřuje jej směrem ke klientům, čímž se zvyšuje dosah Wi-Fi sítě a minimalizují nepokrytá místa v domácnosti. Vše dohromady zabezpečuje až čtyřnásobnou kapacitu a zrychluje připojení o 38 %.

Oba chytré routery obsahují také technologii Multiple User MIMO (MU-MIMO) a podporují modulační schéma Orthogonal Frequency Division Multiple Access (OFDMA), což je klíčová součást standardu Wi-Fi 6. OFDMA rozděluje pro malé packety komunikační kanál na čtyři dílčí a podporuje rychlejší přidělování připojení a šířky pásma směrem k jednotlivým zařízením. To eliminuje zatížení síťové fronty a zvyšuje propustnost a celkovou kvalitu připojení.

Bonusem nových routerů DIR-X1560 a DIR-X1860 je podpora funkcí hlasového asistenta. Ta uživatelům umožňuje ovládat router hlasovými příkazy pomocí chytrých reproduktorů typu Amazon Alexa nebo Google Assistant, například když chcete povolit nebo zakázat přístup k Wi-Fi, zkontrolovat přihlašovací údaje nebo je potřeba restartovat zařízení.

Tak jako ostatní routery D-Link se i nové routery DIR-X1560 a DIR-X1860 snadno nastavují; uživatelé k tomu mohou využít speciální aplikaci D-Link, která zpřístupňuje instalačního průvodce v mobilu. Po instalaci mají uživatelé v aplikaci k dispozici řadu nástrojů pro správu routeru a domácí sítě, včetně funkcí rodičovské kontroly. Ta umožňuje detailně přizpůsobit pravidla pro přístup k síti pro jednotlivá připojující se zařízení, a zajistit tak bezpečnější používání internetu členy rodiny.

Cena a dostupnost

Router DIR-X1560 je nyní k dispozici v České republice a na Slovensku za doporučenou koncovou cenu 2 999 Kč s DPH, resp. 107,90 eur. U modelu DIR-X1860 se očekává dostupnost v polovině června za doporučenou koncovou cenu 3 199 Kč s DPH nebo 114,90 eur. Pro více informací prosím navštivte http://www.dlink.cz/.

Mezi hlavní funkce DIR-X1560 a DIR-X1860 patří:

  • Podpora standardů Wi-Fi 6 (802.11ax) pro vyšší rychlosti, větší propustnost a menší zatížení sítě. 
  • Triple-core procesor a nejnovější 128-bitové industry-standard bezdrátové šifrování.
  • Kombinované dvoupásmové připojení a 4 simultánní streamy, bezdrátově až 1500 Mbps resp. 1744 Mbps pro optimální Wi-Fi připojení pro všechna zařízení, ať už jde o streamování videa, hraní online  her nebo surfování na webu.
  • Technologie OFDMA a MU-MIMO přenášejí více dat většímu počtu zařízení a současně snižují latenci připojení.
  • Rodičovská kontrola s možností nastavovat profily umožňuje řídit, kdy a jak mají jednotlivá zařízení přístup k internetu.
  • Technologie Target Wake Time (TWT) zajišťuje lepší výdrž zařízení připojených v síti a napájených z baterií.
  • Automatické aktualizace firmwaru zajišťují, že Wi-Fi 6 Router bude mít stále aktuální interní software a bude vybaven s nejnovějšími funkcemi.
  • Zabudovaný test Ookla SPEEDTEST™, který umožní přímo z routeru zkontrolovat skutečnou rychlost internetového připojení.

O společnosti D-Link

Společnost D-Link již více než 30 let navrhuje, vyvíjí a vyrábí oceňovaná síťová a bezdrátová zařízení, zabezpečovací řešení pro IP kamerové systémy a technologie pro automatizaci domácnosti. Jako světový lídr v oblasti konektivity, společnost D-Link transformuje firemní sítě a jejich vybavení tak, aby fungovaly efektivněji. Je také klíčovým inovátorem v oblasti chytrých domácností. Umožňuje majitelům nemovitostí monitorovat, automatizovat a ovládat domácnost kdykoliv a kdekoliv i pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

D-Link nabízí své rozsáhlé produktové portfolio organizacím a spotřebitelům prostřednictvím své globální sítě obchodních partnerů a poskytovatelů služeb. 

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte http://www.dlink.cz/ nebo www.facebook.com/dlinkcz.