Společnost HP přináší nástroje pro práci budoucnosti a nabízí jedinečné možnosti kancelářské práce z domova

Vzájemně propojená a bezpečná inovační řešení, která zajišťují produktivitu a pohodu při práci, i pokud pracujete doma z pohovky nebo od kuchyňského stolu.

Praha, 1. června 2020 – Společnost HP Inc. představila nové přírůstky v portfoliu osobních počítačů, které byly navrženy s ohledem na zachování produktivity práce – ať už uživatelé budou pokračovat v práci z domova nebo se připravují na návrat do kanceláře.

Aby v dnešní době mohli lidé zůstat při své práci produktivní, potřebují k tomu více než kdy jindy správnou technologii a nástroje. Padesát procent zaměstnanců pracujících na dálku uvádí, že při práci mimo kancelář nemají k dispozici vše, co k efektivní práci potřebují. Nejčastěji si stěžují na pomalé připojení, protože se o přenosové pásmo musí dělit s rodinou nebo se spolubydlícími, trávícími čas nekonečnými videohovory. Klíčovým pracovníkům, kteří ve firmách rozhodují o IT, dělá stále více starostí rostoucí počet zařízení, na nichž uživatelé pracují vzdáleni bezpečí firemní sítě.

„S tím, jak se novou normou stává způsob práce, při němž mizí ostrá dělicí čára mezi soukromým životem a prací, se ukazuje, že osobní počítače získaly zcela zásadní význam – umožňují nám pracovat, žít, učit se, spolupracovat a tvořit bez ohledu na vzdálenosti, které nás dělí,“ uvedl Alex Cho, prezident divize Personal Systems společnosti HP Inc. „Dnešní nabídka inovativních produktů, dosud nejrozsáhlejší řada produktů, jaké jsme kdy uvedli na trh, zahrnuje novou generaci PC a desktopů Elite, první ergonomické monitory na světě s trvale aktivovaným potlačením modré složky světla, mobilní pracovní stanice s nejjasnější 14palcovou obrazovkou na světě a specializované služby, jejichž cílem je zlepšit uživatelskou zkušenost při práci na dálku, potvrzuje odhodlání společnosti HP vybavit pracovníky správnými nástroji, výdrží i výkonem pro zcela bezproblémovou práci z domova.“

Prémiová komerční PC pro nové způsoby produktivní práce 

Dnešní pracovníci potřebují správnou technologii, která jim pomůže pracovat produktivně bez ohledu na místo, kde pracují – počítače, jež dokáží eliminovat hluk v pozadí včetně bouchání dveří či štěkotu psů a rovněž zajistí, že hlas uživatele při videokonferenci bude jasný a zřetelný, nabídne více možností nastavení pro práci při ztlumeném osvětlení nebo se zadním podsvícením, pokud při práci doma pracujete z různých místností, a jasné displeje, na něž dobře uvidíte i při práci venku.

Nejnovější modely řady HP EliteBook nabízejí skvělé možnosti připojení a spolupráce, čímž poskytují firmám potřebnou odolnost. S podporou sítí 5G nebo gigabitového připojení prostřednictvím 4G LTE je připojení snadné a nezdržuje při práci. Díky širokoúhlé kameře se zorným polem 88°, doplněné systémem zpracování zvuku s využitím umělé inteligence, který minimalizuje zvuky na pozadí, jsou obraz i zvuk při videokonferenci ostřejší a jasnější. Zkosené hrany usnadňují otevření notebooku, klávesnice s novým designem s gumovou membránou je při psaní jedinečně tichá a vestavěná krytka webové kamery umožňuje kameru okamžitě fyzicky zakrýt, a pracovat tudíž bez obav ze ztráty soukromí.

HP EliteBook x360 1030 G7 a HP EliteBook x360 1040 G7 jsou prémiové notebooky, které jsou o 6,3 % menší než předchozí generace a mohou se pochlubit až 89% poměrem obrazovky k tělu, což v kategorii konvertibilních počítačů pro firemní využití znamená nejvyšší poměr. O maximální výkon těchto notebooků se stará šestijádrový procesor Intel® Core™ vPro® 10. generace. , HP EliteBook x360 1040 G7 vydrží pracovat na baterii až 29 hodin.

Počítače HP EliteBook 805 G7 a HP EliteBook 800 G7 jsou navrženy tak, aby vyhovovaly pracovním požadavkům na multitasking a práci na více místech v průběhu dne – nyní ve verzích s procesory AMD i Intel. K dispozici jsou modely s velikostí úhlopříčky 13,3, 14 a 15,6 palců. Uživatelé získají výkonný, vysoce bezpečný a odolný notebook, díky němuž mohou zůstat připojeni a produktivně pracovat v jakémkoli prostředí.

Novinkou v řadě EliteBook 800 jsou:

 • Notebooky řady HP EliteBook 805, osazené procesory AMD Ryzen™ PRO a grafickou kartou Radeon™, nabízí v rámci kategorie mainstreamových notebooků pro firemní použití s procesory AMD nejdelší výdrž baterie na světě. HP EliteBook 835 G7 vydrží pracovat na baterii až 24 hodin.
 • Notebooky řady HP EliteBook 800 G7 osazené až šestijádrovým procesorem Intel® Core™ vPro® 10. generace, poskytují výjimečnou kombinaci pohotového výkonu, konektivity a rychlosti, umožňující uživatelům rychlé a spolehlivé spuštění přístroje, práci na něm i využití připojení. HP EliteBook 830 G7 vydrží pracovat na baterii až 23 hodin a 15 minut.
 • Notebooky EliteBook x360 830 G7 je prvním mainstreamovým firemním konvertibilním notebookem, vybaveným LTE anténami v konfiguraci 4×4. Srdcem tohoto přístroje je až šestijádrový procesor Intel® Core™ vPro® 10. generace, jenž se dokáže přizpůsobit aktuálnímu používání přístroje při tvorbě obsahu, využití síťových připojení i spolupráci. Notebook také disponuje pantem, umožňujícím otáčet obrazovku o celých 360 stupňů.

Výkonné stolní počítače uzpůsobené pro práci na dálku

Nejnovější počítače řady EliteDesk 800 jsou vybaveny modernizovaným šasi, které poskytuje větší flexibilitu a více možností rozšíření. Ve srovnání s předchozími generacemi jsou tišší a díky podpoře technologií VR také připravené na budoucnost.

HP EliteOne 800 All-in-One G6 je nejvýkonnější komerčně dostupné zařízení All-in-One na světě. Tento model je určen pro všechny, kdo ve firmách působí v předních liniích, je osazen procesory Intel® Core™ 10. generace a nabízí tenkou obrazovku s propracovaným designem a velikostí úhlopříčky 23,8 nebo 27 palců. V kombinaci s volitelnou grafickou kartou NVIDIA® GeForce® RTX 2070 SUPER jde o první komerční zařízení typu All-in-One na světě podporující virtuální realitu. Antireflexní displej s potlačením modré složky světla je po třech stranách osazen mimořádně tenkým rámečkem a díky podpoře několika typů stojanů se dokáže přizpůsobit pracovnímu stylu uživatelů.

HP Collaboration All-in-One G6 se Zoom Rooms přináší integrované řešení se specializovanou aplikací Zoom Room, nabízející ideální řešení pro zasedací místnosti nebo pracovní stůl vedoucích pracovníků. V situaci, kdy 54 % firem plánuje v důsledku pandemie trvale omezit cestování, umožňuje aplikace Zoom připojit se jedním dotykem k probíhajícím telekonferencím a účastnit se videohovorů bez nutnosti používat sluchátka s mikrofonem. Toto zařízení používá operační systém Windows 10 IoT a je vybaveno 5 MPx vyskakovací kamerou s úhlem záběru 88°, vestavěnými reproduktory a mikrofony, které usnadňují spolupráci na dálku a pořádání videohovorů.

Řada HP EliteDesk 800 G6 umožňuje uživatelům dosáhnout špičkové profesionální produktivity a zároveň též nabízí ve svém oboru jedinečnou spolehlivost, zabezpečení a správu se širokými možnostmi výběru formátu zařízení.

 • HP EliteDesk 800 G6 Mini PC je nejmenším a nejvýkonnějším firemním počítačem formátu Ultra Small Form Factor (USFF) na světě.
 • HP EliteDesk 800 G6 Small Form Factor PC je ve světovém měřítku nejvýkonnější a nejrozšiřitelnější počítač podnikové třídy kategorie SFF.
 • HP EliteDesk 800 G6 Tower PC je v třídě podnikových zařízení světově nejvýkonnější a nejrozšiřitelnější počítač typu tower.

Společnost HP také představila řady HP ProDesk 600 G6 a HP ProDesk 400, jež byly kompletně přepracovány a nabízejí rozvíjejícím se firmám větší flexibilitu v kombinaci s tišším a energeticky úspornějším designem.

Výkonné pracovní stanice ZBook jsou mobilnější než kdy předtím

Vzhledem k faktu, že se způsob práce neustále vyvíjí a zaměstnanci se přizpůsobují práci na dálku, 56 % firem uvádí, že uvažuje větší měrou využívat přenosných zařízení. Nejnovějšími přírůstky řady HP ZBook se staly výkonné notebooky pro profesionální využití, nabízející podmanivé zobrazení a umožňující nové způsoby spolupráce. Se 17hodinovou výdrží baterie ZBook Firefly G7 umožňuje náročným uživatelů, kreativním pracovníkům a studentům technických oborů s důrazem na kreativitu pracovat s vysokou mírou produktivity i na cestách díky spolehlivosti a odolnosti ve standardu MIL-STD-810G, jedinečným bezpečnostním funkcím a většímu a jasnějšímu displeji.

 • ZBook Firefly 14 je nejmenší a nejlehčí mobilní pracovní stanice na světě. Ve srovnání s předchozí generací je o 8,8 % menší a 5,2 % lehčí a nabízí 84% poměr obrazovky k tělu zařízení. Patří mezi nejbezpečnější mobilní pracovní stanice na světě, okamžitě chrání před vizuálním hackingem (díky funkci HP Sure View Reflect) a HP Sure Start Gen6 zajišťuje ochranu před útoky směřujícími na firmware a před dalším malwarem.
 • ZBook Firefly 15 je nejlehčí mobilní pracovní stanice společnosti HP s 15palcovou úhlopříčkou. Ve srovnání s předchozí generací je o 9,5 % menší a 1,8 % lehčí a nabízí 86% poměr obrazovky k tělu zařízení.

Nové pracovní stanice ZBook disponují výkonem v ultramobilním designu a jsou vybaveny grafickou kartou NVIDIA® Quadro® P520 se 4 GB RAM a až šestijádrovými procesory Intel® Core™ 10. Generace. Uživatelé tedy mohou bez problémů produktivně pracovat zároveň v několika aplikacích. Displej HDR 400 4K UHD nabízí skvělý kontrastní poměr a jas 500 nitů zajišťuje viditelnost i v prostředí s intenzivním světlem. Díky prediktivním algoritmům HP Z nejsou uživatelé omezeni GPU ani CPU a dochází k dynamickému přepínání výkonu v reálném čase, přičemž výkon a akustiku pro každý pracovní postup vyvažuje funkce Z Power Slider. Volitelné připojení 4G gigabit LTE (4×4) nabízí rychlou konektivitu a vysokou úroveň zabezpečení. Pracujte hladce se vzdálenými týmy díky klávesnici HP Collaboration Keyboard a mikrofonu na zadní straně víka s potlačením hluku HP Noise Cancellation, audio systému B&O a spolupracujte v rozlišení 4K a ve 3D s nenahraditelnou pomocí technologie sdílení obrazovky ZCentral Remote Boost.

Přepracované displeje umožňující pohodlnější a snadnější spolupráci na dálku

Vzhledem k tomu, že 38 % pracovníků považuje externí monitor za zásadní nástroj pro práci z domova, společnost HP se zaměřila na vylepšení počítačových monitorů, jež nyní nabízejí inovace, zvyšující pohodlí uživatele, přenosnost a podporující bezdrátové technologie. Nové monitory:

 • Monitory HP řady E reprezentují první řadu ergonomických monitorů na světě, která používá trvale aktivované potlačení modré složky světla, zlepšující pracovní pohodu uživatelů. Funkce HP Eye Ease potlačuje modrou složku světla, aniž by to ovlivňovalo přesnost barevného podání a či hrozilo zežloutnutí obrazu. Jde o první řadu monitorů na světě, která získala certifikát TUV Low Blue Light Hardware Solution, tedy první certifikát svého druhu, poskytovaný jedničkou v oboru certifikací potlačení modré složky světla.
 • Přenosný monitor HP E14 G4 přináší výhody produktivní práce na dvou monitorech a zároveň uživatelům nabízí svobodu pracovat kdekoli – na kuchyňském stole nebo venku na terase. 14palcový přenosný monitor s největším jasem na světě váží pouhých 640 g a je tenčí než 4,75 mm, což ve srovnání s předchozím modelem znamená o 36 % nižší hmotnost a o 25 % menší tloušťku; zároveň má monitor dva USB-C® porty, umožňující napájení a snadné připojení k jakémukoli notebooku s portem USB-C®.
 • Bezdrátový monitor HP U27 4K představuje první bezdrátový monitor 4K pro počítače,, nabízející uživatelům ničím neomezenou mobilitu díky automatickému připojení bez kabelu, který lze využít k práci i k zábavě. Uživatelé svůj počítač mohou snadno připojit pomocí aplikace HP Quick Pair Bluetooth nebo stisknutím klávesové kombinace Windows + K.

Služby zaměřené na optimalizaci produktivity a zlepšení pohodlí při práci

Za situace, kdy se podniky přizpůsobují nové realitě, již přináší práce zaměstnanců na dálku, jsou týmy IT odborníků postaveny před úkol distribuovat zařízení při současném maximálním omezení lidského kontaktu, zařízení tudíž musí být po rozbalení plně připravena k provozu. Služby HP Device Provisioning firmám umožňují získávat a spravovat zařízení předem připravená na provoz v cloudu, což firmám poskytuje možnosti snižovat náklady, optimalizovat produktivitu a usnadňovat zaměstnancům práci. Firmy si mohou vybrat z velké škály podnikových a profesionálních služeb, jež splní jejich specifické potřeby a požadavky – ať už se jedná o jednu službu nebo o kombinaci více služeb.

Na čele udržitelnosti, bezpečnosti a pohodlí pracovníků

 • Udržitelnost: Společnost HP cítí hrdost na skutečnost, že nabízí nejudržitelnější portfolio osobních počítačů na světě, a s cílevědomým odhodláním v tomto úsilí pokračuje. Společnost HP k finální montáži 67 % svých počítačů a monitorů po celém světě využívá ze 100 % elektřinu z obnovitelných zdrojů.
 • Bezpečnost: Společnost HP i nadále zvyšuje laťku nejbezpečnějších a nejlépe spravovatelných počítačů na světě a nabízí odolnost díky ochraně na úrovni OS, nad ním i pod ním na základě unikátních bezpečnostních funkcí včetně funkcí HP Sure Start, která chrání před útoky směřujícími na firmware a před dalším malwarem, a HP Sure Click, která zachycuje malware a nabízí tedy bezpečnější sufrování po internetu.
 • Pracovní pohoda: Společnost HP také rázně přikročila k podpoře pracovní pohody uživatelů díky jedinečné nabídce dezinfikovatelných počítačů. Přístroje společnosti HP, počínaje počítači Elite a stolními počítači přes řadu Z od HP a monitory a konče vybraným příslušenstvím, lze otírat mnoha běžnými typy dezinfekčních ubrousků.

Dostupnost:

 • Mobilní pracovní stanice ZBook Firefly 14 bude v České republice v prodeji od srpna za ceny od 35 900 Kč.
 • Notebooky EliteBook 1030/1040 G7 budou v České republice v prodeji od září za ceny od 40 900 Kč.
 • Notebooky EliteBook 835/845/855 G7 budou v České republice v prodeji od září za ceny od 29 900 Kč.
 • Notebooky EliteBook 830 x360 G7 budou v České republice v prodeji od srpna za ceny od 37 900 Kč.
 • Notebooky EliteBook 830/840/850 G7 budou v České republice v prodeji od srpna za ceny od 30 900 Kč.
 • Stolní počítač HP EliteDesk 800 G6 Mini bude v České republice v prodeji od září za ceny od 24 990 Kč.
 • Stolní počítač HP EliteDesk 800 G6 Small Form Factor bude v České republice v prodeji od poloviny října za ceny od 25 490 Kč.
 • Stolní počítač HP EliteDesk 800 G6 Tower bude v České republice v prodeji od poloviny října za ceny od 25 990 Kč.
 • All-in-One počítač HP EliteDesk 800 G6 bude v České republice v prodeji od poloviny listopadu za ceny od 32 990 Kč.
 • Počítače řady HP EliteDesk 600 G6 budou v České republice v prodeji od září za ceny od 22 990 Kč.
 • Počítače řady HP EliteDesk 400 budou v České republice v prodeji od září za ceny od 15 990 Kč.
 • All-in-One počítač HP Collaboration G6 s aplikací Zoom Rooms bude v České republice v prodeji od prosince. Ceny budou oznámeny později.
 • Monitory HP řady E budou v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 4 900 Kč.
 • Monitor HP E14 bude v České republice v prodeji od listopadu za ceny od 7 990 Kč.
 • Monitor HP U27 4K bude v České republice v prodeji od srpna za ceny od 11 990 Kč.
 • Služby HP Device Provisioning jsou zákazníkům k dispozici již nyní, v rámci partnerského kanálu budou k dispozici ve druhé polovině roku 2020.

O společnosti HP

Společnost HP Inc. (NYSE: HPQ) vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na  http://www.hp.com.

 

Označeno tagem