V hlavní roli lampa Tension

Co se stane, když se spojí Hornbach s duem českých designerů Herrmann a Coufal? Vznikne originální projekt DIY lampy Tension, kterou si každý machr vyrobí svépomocí, navíc s možností dalšího individuální ztvárnění. K výrobě lampy potřebujete jen sortiment Hornbachu, vlastní chuť a odhodlání. Projekt spatřil světlo světa na přehlídce Maker Faire Prague ONLINE 2020 a nyní je dostupný všem fanouškům DIY designových kousků ve formě sdíleného návodu.

Jednoduchý design, dostupný materiál a přiměřená pracnost. Tato trojkombinace zcela vystihuje lampu Tension, která nabízí dvojí funkci – osvětlení soukromé, vhodné např. pro čtení, a plošné, pro osvětlení celé místnosti. Jde o projekt hodný všech kutilů a příznivců jednoduchého funkčního designu. Myšlenka vyrobit si designový kousek vlastníma rukama vychází z principů DIY a nomádského nábytku. Poprvé tento fenomén z designérského hlediska popsali a teoreticky uchopili Victor Papanek a James Hennesey v knize Nomadic Furniture. Následoval je Enzo Mari s publikací Autoprogettazione.

Na původní filozofii experimentování s jednoduchými postupy a cenově přijatelnými materiály v současnosti navazuje Hornbach ve spolupráci s designery Eduardem Herrmannem a Matějem Coufalem ze studia Herrmann & Coufal. Originální výsledek, který z kolaborace vzešel, se může nyní stát částečně i vaším uměleckým výtvorem. Ten si sami vyrobíte a následně případně i dále rozvinete. Možnou individualizaci umožňuje geniální design H&C spolu s materiálovým použitím – od žárovky přes objímku a kabely až po povrchovou úpravu či kolečka pro pohyblivost lampy. 

Nová lampa Tension byla virtuálně představena na letošním festivalu Maker Faire Prague, který probíhal online 29. a 30. května. „Hornbach je tu odjakživa pro zapálené machry, a tím myslíme i ženy. Pomáháme jim realizovat jejich projekty a inspirovat je možnostmi, které námi prodávaný sortiment poskytuje – tedy dát materiálu nové určení. Výroba designové lampy Tension nejprve prověří vaši zručnost, abyste se na konci mohli těšit z originálního výrobku, jehož design pochází z vyhlášeného českého designového studia. Jsem rád, že jsme mohli spojit síly s moderním a entusiastickým duem H&C, jehož tvorba je nejen osobitá, ale i použitelná v každodenním životě a ctí myšlenku DIY. Praktičnost, jednoduchost, estetika a cenová dostupnost jsou hesla, která razíme i u nás,“ vysvětluje David Kolář, marketingový ředitel společnosti Hornbach pro Českou republiku a Slovensko.

„Filozofie Hornbachu je nám blízká. Rozhodli jsme se zrealizovat naše ideje na základě jeho širokého sortimentu. Vytváříme-li věc vlastníma rukama, pochopíme upřímnost v pozadí projektu. K vlastnoručně vyrobeným věcem máme vztah a raději je opravíme, než vyměníme za nové. Jsme rádi, že jsme mohli společně s Hornbachem vyvinout typ produktu, který nese tyto hodnoty. S DIY nekončíme a plánujeme sérii výstav produktů v průběhu dalších let,“ popisují designeři Eduard Herrmann a Matěj Coufal.

Uvedení návrhu designové lampy Tension navazuje na další drobné projekty, za kterými Hornbach stojí. Kutilům nabízí například neotřelé nápady na výrobu interiérového i venkovního nábytku z dřevěných palet a bedýnek Buildify. Všechny tyto projekty mají jedno společné – praktičnost a nadčasový vzhled, který jen tak z módy nevyjde.

Informace o lampě Tension najdete na: https://www.hornbach.cz/aktuality/projekt-lampa-tension/

Podívejte se na video: https://www.youtube.com/watch?v=q8uDTsJCzDE

O společnosti Hornbach

HORNBACH je nezávislá rodinná společnost kótovaná na burze. Ve finančním roce 2018/2019 zvýšila čistý prodej o 5,3 procenta na více než 4,4 miliardy EUR. Společnost HORNBACH byla založena již v roce 1877 a jako jediná v segmentu pro kutily má za sebou historii sahající přes šest generací. Společnost v současné době provozuje na 160 stavebních a zahradních center v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Řada nezávislých testů a studií potvrzuje vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobbymarket“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí více než 20 000 zaměstnanců, z toho více než 1 500 v České republice.

Přidejte se k nám na Facebooku: https://www.facebook.com/HornbachCZ

O studiu Herrmann & Coufal

Produktový design

Počátek: 2015

Zakládající členové: Eduard Herrmann, Matěj Coufal

Původ: Brno

Sídlo: Praha

Studium: Umprum – Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (ukončení EH 2016 / MC 2019) 

Vybraná ocenění: Red Dot 2016 a 2019, Czech Grand Design Designér roku – nominace v letech 2018–2020; Czech Grand Design Objev roku 2017; Designblok – Nejlepší instalace designéra 2017 a 2019; Designblok – Nejlepší diplomová práce 2016 a 2019; Good Design Award 2017 a 2020; Elle Decoration EDIDA Award 2017 a 2018

Vybrané výstavy: 

Galerie Kvalitář, solo výstava Beyond Herrmann&Coufal, 2017

Galerie Kvalitář, skupinová výstava SPACE, 2019

Veletržní palác – NGP, skupinová výstava Umprum Attack, 2016

Více informací na: www.herrmanncoufal.com