Sophos rozšiřuje řady svých MSP partnerů

Comtec, poskytovatel IT služeb na slovenském trhu, v rámci programu Sophos MSP Connect Flex nově zákazníkům nabízí komplexní řízenou bezpečnost nové generace

Praha, 2. června 2020  Sophos, celosvětový lídr v řešeních kybernetického zabezpečení nové generace, oznámil jmenování nového partnera v rámci svého MSP Connect programu. Stala se jím společnost Comtec, poskytovatel komplexních služeb v oblasti informačních technologií vč. poradenství a servisu.

Certifikace v rámci programu Sophos MSP Connect umožní společnosti Comtec připojit všechny zákazníky do jednoho uceleného a snadno použitelného bezpečnostního řešení nové generace a nabízet jim pokročilé bezpečnostní produkty značky Sophos formou služby.

V rámci partnerského programu nabízí Sophos více než 47 000 svých obchodních partnerů přístup k řadě ověřených nástrojů, služeb a aktuálních informací, které mají za cíl podpořit jejich podnikání a vést k získání konkurenční výhody. Program Sophos MSP Connect v sobě spojuje více něž 30 let odborných znalostí a zkušeností s bojem proti oportunistickým a cíleným bezpečnostním útokům a s jeho pomocí mohou partneři nabízet svým zákazníkům kompletní ochranu s poskytovatelem, programem i bezpečnostním portfoliem řízeným prostřednictvím jednoduché platformy pro správu. Program MSP Flex navíc nabízí partnerům se zájmem o aktivní poskytování řízených služeb potřebný základní nástroj, přičemž Sophos poskytne i potřebné know-how v rámci komplexního programu školení a certifikací.

Výhodou programu je kromě integrace všech řešení pro ochranu koncových bodů a sítí do jedné široce uznávané bezpečnostní platformy s centrálním řízením i možnost nabízet všechny produkty formou pronájmu na bázi měsíčního účtování. Přidanou hodnotou tohoto obchodního modelu je přesun nákladů na zajištění bezpečnosti z kategorie CAPEX do OPEX a flexibilní licencování produktů.

„Současným trendem v oblasti IT bezpečnosti je její zajištění formou služby. Tento přístup umožňuje zákazníkům eliminovat rizika spojená s kybernetickými hrozbami a se ztrátou, zneužitím nebo zcizením dat díky expertním znalostem a moderním bezpečnostním technologiím partnera, kterými sami zpravidla nedisponují. Těší nás, že společnost Comtec využívá náš Program MSP Connect Flex, aby mohla reagovat na požadavky zákazníků, kteří se tak mohou více soustředit na předmět svého podnikání než zajišťování bezpečnosti,“ říká Patrick Müller, Senior Channel Account Executive Czech Republic & Slovakia.

 „Společnost Comtec poskytuje řízené IT služby na slovenském trhu již několik let, přičemž zařazení kybernetické bezpečnosti do našeho portfolia řízených služeb bylo prioritou. S ohledem na několikaleté dobré zkušenosti s produkty síťové bezpečnosti Sophos XG a vysokou úroveň našeho partnerství se společností Sophos bylo zařazení komplexního bezpečnostního řešení Sophos jasnou volbou,“ říká Daniel Šimo, výkonný ředitel společnosti Comtec. 

„Poskytovaní bezpečnosti formou služby je trendem posledních let, proto jsme se i my rozhodli poskytovat zákazníkům komplexní bezpečnostní řešení formou služby na měsíční bázi. Kybernetická bezpečnost se vždy skládá z dobré technologie a zkušeného týmu bezpečnostních expertů – spojením produktů Sophos a týmu Comtec vznikla služba, na kterou se může každý z našich zákazníků spolehnout,“ dodává Šimo.

Další zdroje

O společnosti Comtec

Posláním společnosti COMTEC je vytvářet moderní, bezpečné a spolehlivé IT prostředí. Na slovenském trhu působí společnost už od roku 2003, kde podnikovým zákazníkům pomáhá navrhovat a nasazovat moderní bezpečné řešení pro jejich IT prostředí. Malým a středním podnikům Comtec poskytuje komplexní zajištění jejich pracovního prostředí, a je partnerem při každém jejich požadavku, který spadá do oblasti IT. Velkým IT společnostem pomáhá Comtec nasazovat specializované bezpečnostní, zálohovací, tisková a jiná řešení. S důrazem na kybernetickou bezpečnost a ochranu dat před externími i interními hrozbami se tým Comtec každoročně rozrůstá, aktuálně společnost disponuje týmem 18 zkušených profesionálů. Filozofií společnosti je nejenom úspěšně realizovat, ale i dále rozvíjet svoje služby s cílem uspokojovat všechny potřeby svých zákazníků v oblasti IT. Více informací naleznete na stránkách www.comtec.sk.

O společnosti Sophos

Jako celosvětový lídr v oblasti nové generace kybernetické bezpečnosti chrání Sophos více než 400 000 organizací všech velikostí ve více než 150 zemích před nejvyspělejšími kybernetickými hrozbami současnosti. S podporou globálního týmu pro zkoumání hrozeb a analýzu dat SophosLabs chrání řešení Sophos využívající cloud a umělou inteligenci jak koncové body (notebooky, servery a mobilní zařízení) tak i sítě před vyvíjejícími se technikami kybernetických útoků včetně ransomwaru, malwaru, exploitů, exfiltrování dat, narušení aktivními útočníky, phishingu atd. Cloudová platforma Sophos Central pro správu zabezpečení integruje celé portfolio nové generace produktů společnosti Sophos, včetně řešení pro koncové body Intercept X a nové generace firewallů XG, do jediného systému „synchronizovaného zabezpečení“ dostupného prostřednictvím sady API. Společnost Sophos provedla přechod k nové generaci kybernetického zabezpečení s využitím pokročilých možností cloudu, strojového učení, API, automatizace, řízené reakce na hrozby a dalších technologií, aby poskytovala nejlepší možnou úroveň ochrany organizacím všech velikostí. Sophos prodává své produkty a služby výhradně prostřednictvím globální sítě více než 53 000 partnerů a poskytovatelů řízených služeb. Prostřednictvím produktů Sophos Home zpřístupňuje Sophos své inovativní komerční technologie i koncovým zákazníkům. Sophos sídlí v britském Oxfordu a je veřejně obchodovatelnou společností na londýnské burze pod symbolem „SOPH“. Více informací naleznete na stránkách www.sophos.com.