Zjednodušte inteligentní stroje v náročných aplikacích pomocí nových V/V modulů ArmorBlock

PRAHA, 3. června 2020 – Výrobci mohou nyní na inteligentních strojích získat výhody a produktivitu vyplývající z využití koncepce distribuovaných vstupů a výstupů i pro aplikace v náročném prostředí. Nové V/V moduly Allen-Bradley ArmorBlock lze provozovat v širokém rozsahu teplot a nabízejí v různých aplikacích stupeň krytí až IP69K. Lze je s úspěchem využít například v automobilovém průmyslu či v oblastech manipulace s materiály, balení a svařování. 

Nové volitelné V/V prvky ArmorBlock je možné nainstalovat kdekoli na stroji, a díky tomu zkrátit délku potřebné kabeláže a snížit náklady na zapojení. Jsou uloženy v poniklovaném pouzdru ze zinkového odlitku, vybaveny funkcí QuickConnect a nabízejí možnost diagnostiky přes síť EtherNet/IP, čímž umožňují výrazně zkrátit čas nutný pro uvedení do provozu nebo pro vyhledávání a odstraňování závad. 

Tři bloky rozbočovačů IO-Link pomáhají omezit složitost konstrukce, protože umožňují připojit prostřednictvím zařízení IO-Link master více přístrojů. Napájecí konektor M12 s mechanickým kódováním kontaktů ve tvaru L na vybraných blocích podporuje vyšší proudy a tím i propojení většího množství bloků do jednoho řetězce, z čehož vyplývají nižší náklady na zapojení a instalaci.

Pro společnosti se samostatnými V/V bloky pro digitální vstupy a výstupy jsou V/V moduly ArmorBlock ideální volbou. Poskytují 16kanálový digitální V/V s funkcí autokonfigurace a nabízejí flexibilitu použití jako digitální vstup nebo výstup v závislosti na potřebách konkrétní aplikace. 

Allen-Bradley, ArmorBlock a On-Machine jsou ochranné známky společnosti Rockwell Automation Inc.

EtherNet/IP je ochranná známka společnosti ODVA, Inc.

Ochranné známky, které nepatří společnosti Rockwell Automation, jsou vlastnictvím příslušných společností. 

O společnosti Rockwell Automation

Společnost Rockwell Automation Inc. (NYSE: ROK), je globálním lídrem v oblasti průmyslové automatizace a digitální transformace. Propojujeme představivost lidí s potenciálem technologií, abychom rozšířili lidské možnosti a podpořili tak produktivitu a udržitelnost světa. Společnost Rockwell Automation sídlí v Milwaukee v americkém státě Wisconsin a zaměstnává okolo 23 000 lidí, kteří řeší problémy a starají se o zákazníky ve více než 100 zemích světa. Další informace o tom, jak přivádíme koncept Connected Enterprise k životu napříč průmyslovými podniky, najdete na webu http://www.rockwellautomation.com.