Aplikace Bolt umožní cestujícím přes aplikaci dávat spropitné řidičům

Přední evropská přepravní platforma Bolt představila ve své aplikaci novou funkci, díky které mohou cestující dát řidičům na konci jízdy spropitné i při platbě kartou uloženou v aplikaci. Doposud bylo možné spropitné nechat pouze formou hotovosti.

2019-12-12 16_42_47-Bolt _ Města

Aby cestující mohli začít tuto funkci využívat, je potřeba, aby si aplikaci aktualizovali. Cestující uvidí možnost zanechat řidiči spropitné na konci jízdy v okamžiku, kdy jsou vyzváni, aby průběh cesty ohodnotili. Cestující mají dvě možnosti. Buď mohou vybrat předem nabídnutou výši spropitného, nebo dle svého uvážení zanechají libovolně vysokou sumu. Spropitné je potom odesláno do patnácti minut od okamžiku skončení jízdy. Řidič dostane spropitné přesně v takové výši, v jaké ho cestující odeslali. Tato funkcionalita je již dostupná pro všechny uživatele, kteří mají mobilní telefon s operačním systémem iOS nebo Android a kteří si stáhli poslední verzi aplikace.

“Každý den partnerští řidiči aplikace Bolt vyrážejí do ulic, aby lidem, kteří se potřebují pohybovat po městě, umožnili snadný přesun z místa A do místa B. Jsme rádi, že cestující nyní získávají možnost dalším způsobem ukázat svůj vděk za služby, které řidiči každý den poskytují,” říká ke spuštění nové funkce Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu.

 

V průběhu letošního jara Bolt spustil v Praze službu Bolt Food, s jejíž pomocí si lidé mohou objednat dovoz hotových jídel a potravin ze spolupracujících obchodů až domů. Stejně tak Bolt představil kategorii Bolt Protect, ve které jezdí pouze vozy, které mají pomocí plastové zástěny oddělený prostor mezi řidičem a cestujícím s cílem minimalizovat riziko přenosu nákazy.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejíž misí je přispívat k vytvoření jednodušší, rychlejší a spolehlivější přepravy ve městech. Bolt nabízí jak přepravu auty, tak službu na doručování jídla a také řešení z oblasti mikromobility.

Bolt byl založen v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Mezi její investory se řadí Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích po celém světě. Více se dozvíte na www.bolt.eu.

Označeno tagem