Velké finále jarního splitu Sazka eLEAGUE trhalo rekordy ve sledovanosti!

CNC má za sebou mimořádně úspěšné vyvrcholení prvního splitu historicky největšího česko-slovenského projektu v elektronickém sportu Sazka eLEAGUE, který na začátku března v partnerství se společností Sazka spustily deník Sport a iSport.cz. Finále, které proběhlo o tomto víkendu 6.–7. června, doprovázel rekordní zájem fanoušků, sledovalo ho v součtu přes 140 tisíc unikátních diváků na platformách Facebook a Twitch, odkud se stream vysílal také na iSport.cz, Blesk.cz či Doupě.cz. Navíc se finálový zápas dostal na světový Red Bull kanál. Už během semifinále dokonce padl světový rekord v délce zápasu.

Vítězem prvního splitu se stal liberecký tým Sinners, esportová odnož hokejistů Bílí Tygři Liberec. Titul v Sazka eLEAGUE jim vynesl skvělou finanční odměnu 150 000 korun! Celkem se mezi šest nejlepších týmů CS:GO rozdělilo o tomto víkendu 300 000 korun. 

V sobotním semifinálovém zápase mezi GunRunners a eSubou padl navíc světový rekord v délce zápasu! Týmy hrály přes pět hodin a ve formátu BO3 (na dva vítězné zápasy) odehrály celkem 137 kol, čímž se Sazka eLEAGUE výrazně zapsala do celosvětové historie. Do studia Sazka eLEAGUE během finále zavítal také MMA zápasník Patrik Kincl, který v přímém přenosu přiznal, že dříve patřil k vášnivým hráčům právě CS:GO.

Během nadcházejícího víkendu se odehraje finále druhé ligy Sazka eLEAGUE Dota 2. Druhý split Sazka eLEAGUE CS:GO začne v polovině srpna a bude ještě větší – pro příštího mistra je nachystaná neskutečná odměna 500 tisíc korun! Nejvíc v česko-slovenské historii esportu.

Sazka eLEAGUE se vymyká dosud známým ligám a turnajům. Jejím cílem je významně pozvednout, zpřístupnit a zprofesionalizovat česko-slovenský esport. Fanoušci se mohou těšit na celkem 164 streamovaných zápasů, včetně studiových přímých přenosů z jednotlivých kvalifikací, ligových a finálových kol, týmy zase na zajímavé odměny. Týmy v nejvyšších soutěžích CS:GO a Dota 2 jsou finančně podpořeny částkou 1 200 000 korun, a navíc budou mít příležitost hrát o prize pool ve výši 1 300 000 korun. Celkem si tedy nejlepší týmy rozdělí částku, která nemá obdoby, přes 2 500 000 korun!

Profesionální struktura Sazka eLEAGUE, která vznikla za oficiální podpory přímo od vydavatele her americké společnosti Valve, je mediálně pokryta na stránce www.sazkaeleague.cz. Vedle zpravodajství a novinek jsou zde live streamy, videosestřihy ze zápasů, rozhovory s hráči, analýzy, statistiky či profily týmů. Zároveň mají liga, týmy a jejich hráči podporu i v dalších titulech Czech News Center (Doupě.cz, Blesk, E15, Reflex, ABC a další) a také podporu herní agentury Grunex s televizním pořadem Re-play či největším gaming webem Hrej.cz.

Generálním a titulárním partnerem Sazka eLEAGUE se stala společnost Sazka, exkluzivním prodejním partnerem CZC.cz, technickým partnerem je herní portál Grunex.com, dalšími partnery jsou Red Bull, HP Omen a Samsung Odyssey.

Více informací najdete na www.sazkaeleague.cz.

CZECH NEWS CENTER a. s. je lídrem na českém mediálním trhu, který prostřednictvím svých produktů oslovuje miliony čtenářů tisku a návštěvníků internetu. Stovky tisíc dalších uživatelů využívají ostatní digitální produkty, služby a aplikace CNC.