Y Soft otevírá produkt Clerbo novým investorům pro urychlení růstu

Digitální HR řešení pro nábor nových zaměstnanců pomáhá firmám přizpůsobit se budoucnosti pracovního trhu —

Brno (Česká republika) a Dallas (Texas, USA), 10. 6. 2020 – Přední poskytovatel firemních workflow řešení Y Soft Corporation dnes oznámil rozhodnutí vyčlenit produkt Clerbo do vlastní nezávislé společnosti. Změna pomůže produktu získat lepší pozici pro budoucí investory a urychlit plánovaný růst.

Clerbo je online nástroj pro onboarding nových zaměstnanců, usnadnění nutné administrativy spojené s nástupem a poznání firemní kultury. Nový zaměstnanec se může seznámit s náplní práce a novými kolegy ještě před nástupem.

“Clerbo vzniklo v našem vývojovém centru YSoft Labs na základě našich vlastních potřeb, které nedokázal žádný jiný produkt na trhu dostatečně uspokojit. Úspěšně jsme jej implementovali u řady velkých finančních institucí a významných zaměstnavatelů, jako například IKEA, Lagardère Travel Retail nebo GlaxoSmithKline, a to nejen v České republice, ale také na Slovensku nebo v Maďarsku. Jsme přesvědčeni, že s příchodem nových investic a partnerů půjde Clerbo dál po své cestě úspěšného SaaS produktu,” sdělil spoluzakladatel a výkonný ředitel Y Softu Václav Muchna.

YSoft Labs je interní inovační centrum pro podniková kancelářská řešení a místem, kde vývojáři Y Softu experimentují s novými technologiemi, testují produkty a koncepty moderních služeb, 

Y Soft si plánuje ponechat ve společnosti menšinový podíl, s cílem ochránit dosavadní investice a pomoci Clerbu využít své stávající globální distribuční kanály. 

“Jsme připraveni spolupracovat s novými investory, kteří s námi posunou Clerbo na další úroveň,” uvedl výkonný ředitel společnosti Clerbo Karel Fuksa.

Clerbo pomáhá firmám zvýšit angažovanost zaměstnanců pomocí propojení manažerů s uchazeči a sdílením jejich zkušeností díky velkému počtu interakcí, ke kterým by bez Clerba nedošlo.

Mnoho firem během krize okolo COVID-19 bylo nuceno umožnit zaměstnancům pracovat z domova. Situace se dotkla také onboardingu zaměstnanců, který probíhal vzdálenou formou. Clerbo je cloudovou aplikací, která je dostupná jak z PC, tak z mobilních zařízení. Díky tomu nebyli firmy ani uchazeči vzájemnou komunikací na dálku omezeni.

Clerbo mimo jiné přispívá ke snížení fluktuace zaměstnanců a souvisejících nákladů tím, že uchazeči a budoucí zaměstnanci získávají přesnější informace o své práci, což pozitivně ovlivňuje výsledky firmy. Zapojení zaměstnanců před nástupem vede k prokazatelnému nárůstu jejich angažovanosti. Zaměstnanec se stává produktivním od prvního dne v nové práci. Zejména v dnešní době, kdy vzrostla potřeba práce na dálku, se efektivní onboarding zaměstnanců bez nástroje jako Clerbo neobejde. 

Pokud máte zájem dozvědět se více o této investiční příležitosti, obraťte se na Karla Fuksu (karel.fuksa@clerbo.com).


O Y Soft

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení pro moderní digitalizovaná pracoviště v oblastech enterprise firem, malých a středních podniků a vzdělávacím sektoru, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše platforma YSoft SafeQ pomáhá zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Díky našemu řešení mohou školy spolehlivě a efektivně zapojovat 3D tisk do svých výukových plánů. Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie. Více informací naleznete na www.ysoft.com.

Ochranné známky: Y Soft, YSoft SafeQ, YSoft SafeQEdge a SafeQEdge Core jsou ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky společnosti Y Soft Corporation v Evropské unii a/nebo v jednotlivých zemích. Všechny ostatní ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.