BDO představuje nový koncept IT poradenství. Konzultanti propojí top management firem s robotikou, digitalizací a hlavně s byznysem

Praha, 11. června 2020 – Poradenská společnost BDO představuje nový koncept IT služeb. Propojují svět počítačových technologií se světem byznysu a jsou reakcí na digitální transformaci firem. Smyslem služeb je poskytovat srozumitelné poradenství top managementu, kdy IT odborníci fungují současně jako partneři v byznysu a nemají úzce vymezenou roli. Mezi úplně nové oblasti poradenství patří softwarová robotika (RPA), nasazení digitálních pracovníků, procesní automatizace i asistence při celkové digitalizaci chodu firem. Zaměření na kybernetickou bezpečnost zůstává v portfoliu BDO přední prioritou. Inovované služby budou poskytovat specializovaní experti z nové divize BDO Digital, která vznikla 1. června 2020.

IT poradci pro management firem v nové roli 

„Uvědomujeme si, že IT odborníci jsou vnímání jako úzce vyprofilovaní lidé, kteří ve firmách komunikují zase s dalšími IT odborníky. My jsme chtěli jejich tradiční roli rozšířit a především je propojit s šéfy firem, kterým by srozumitelným jazykem poskytovali praktické informace a seznamovali je s možnostmi dnešních technologií. Specialisté by už neměli řešit jen „dráty“, ale především inspirovat manažery z top managementu. Například v tom, jak využít počítačové technologie k usnadnění podnikání, úsporám času, peněz a také k rychlejším reakcím na požadavky zákazníků v digitální době,“ říká Miroslav Jandečka, řídící partner BDO.

 

Robotika pro manažery firem 

Inovované služby budou mít na starosti velmi zkušení odborníci, kteří se dlouhé roky starají o přední lokální i globální hráče na trhu. „V týmu máme řadu specialistů na robotická řešení a automatizace procesů, jakož i odborníků s hlubokou znalostí firemních procesů v řadě odvětví. Princip robotiky tkví v nahrazení lidské síly při realizací procesů, které jsou jednouché, časově náročné, opakovatelné a mající jasná pravidla. Velmi často například u finančních procesů při stahování bankovních výpisů, vytěžování a účtování faktur, sestavování reportů. Využití najdou ale i v HR při oboardingu nových zaměstnanců nebo v back-office procesech při péči o zákazníky. Produktem robotiky jsou například takzvané chatboty,“ upřesňuje Dan Vaníček, Partner BDO Digital.

 

Expertní tým BDO 

Poradenská společnost BDO má k dispozici profesionální tým složený z více než 400 odborníků. Mezi nimi je 35 certifikovaných daňových poradců a přes 20 certifikovaných auditorů. V kombinaci se silným zastoupením v regionech BDO zaručuje klientům profesionální poradenství napříč Českou republikou.