airBaltic obnoví v červenci lety z Prahy do Rigy

Praha: Lotyšská letecká společnost airBaltic plánuje obnovit 27. července 2020 přímé lety z Prahy do Rigy. Lety budou operovány pětkrát týdně letadly typu Airbus A220-300.

Martin Gauss, CEO společnosti airBaltic, uvedl: „Bezpečnost a zdraví našich cestujících je naší nejvyšší prioritou. Zavedli jsme přísná bezpečnostní opatření a celé obnovení leteckého provozu se řídí doporučeními všech úřadů. Všichni cestující na palubách letadel společnosti airBaltic obdrží zdarma sadu základních ochranných pomůcek, která obsahuje roušku a dezinfekční ubrousky.“  

Společnost airBaltic úzce spolupracuje s příslušnými úřady a průběžně sleduje aktuální situaci. Je také připravena pružně reagovat na změny a v případě potřeby upravovat letový řád. Cestujícím se důrazně doporučuje, aby si před každou cestou ověřili opatření na letištích a aktuální pravidla pro cestování na oficiálních webových stránkách nebo na místních ambasádách. Podmínky se rychle mění a v každé zemi se liší, proto by se cestující měli vždy ujistit, že mají nejaktuálnější informace, aby jejich cesta proběhla hladce bez jakýchkoli problémů. 

Na Letišti Václava Havla Praha platí již několik měsíců celá řada ochranných opatření, které byly nastaveny ve spolupráci s orgány ochrany veřejného zdraví. Odbavení na odletech i příletech probíhá za přísných hygienických podmínek, které mají zajistit zdraví a bezpečnost cestujících. Všichni cestující i návštěvníci pražského letiště musí ve všech prostorách nosit roušku, dodržovat bezpečné rozestupy a věnovat se dostatečné hygieně rukou.

Kompletní letový řád i letenky jsou k dispozici na webových stránkách společnosti www.airbaltic.com. Zároveň je k dispozici časově omezená nabídka vztahující se na všechny nově rezervované lety společnosti airBaltic provedené do 30. června 2020. Ta cestujícím nabízí možnost změny data bez úhrady manipulačního poplatku. Změna data smí být provedena pouze jednou.

Více informací o nových zdravotních opatřeních společnosti airBaltic najdete zde: https://www.airbaltic.com/en/health-measures.

O společnosti airBaltic:

Společnost airBaltic (AIR BALTIC CORPORATION) patří nejdochvilnější letecká společnost světa, spojující pobaltský region s více než 55 destinacemi v Evropě, Společenství nezávislých států (SNS) a na Středním východě. Společnost airBaltic, a.s., byla založena v roce 1995. Jejím hlavním akcionářem je lotyšský stát s přibližně 80 % akcií. Zbylé akcie v hodnotě bezmála 20 % vlastní společnost Lars Thuesen prostřednictvím své 100% vlastněné společnosti Aircraft Leasing 1 SIA. Společnost airBaltic provozuje 22 letadel Airbus A220-300. Společnost airBaltic získala nespočet mezinárodních ocenění za výjimečnost a inovativní služby. V roce 2017 byla vyhlášena CAPA Regional Airline of the Year (regionální letecká společnost roku), v letech 2018 a 2019 pak ocenění ATW Airline Industry Achievement Award pro vedoucího hráče na trhu (Market Leader of the Year). V roce 2019 společnost airBaltic dále získala cenu Sector Leadership Award udělovanou v rámci leteckého průmyslu.