Panasonic vyvinul prototyp dýchacího přístroje. Pomůže pacientům s COVID-19

PRAHA, 15. června 2020 – Tým z cardiffského závodu společnosti Panasonic Manufacturing vyrobil 80 prototypů dýchacích přístrojů, které pomáhají hospitalizovaným pacientům trpícím onemocněním COVID-19. Nouzový dýchací přístroj typu CPAP (s kontinuálním přetlakem v dýchacích cestách) společně navrhli lékař Rhys Thomas z nemocnice Glangwili v Carmarthenu a Maurice Clarke ze společnosti CR Clarke & Co. Zaměstnanci výrobního závodu Panasonic pak pracovali s maximálním nasazením, aby vyhověli žádosti velšské vlády a zajistili výrobu prototypů nutných ke schválení regulačním úřadem a ke klinickým zkouškám.

Zařízení získalo předběžné schválení regulačního úřadu pro léky a zdravotnické produkty, který spadá pod Ministerstvo zdravotnictví a sociální péče. Úřad zodpovídá za regulaci veškerých léků a lékařských produktů používaných ve Spojeném království. V současnosti probíhají klinické zkoušky a závod Panasonic je připraven v případě potřeby vyrobit dalších 1 000 jednotek.

 

Jednotky CPAP zajišťují pacientům s koronavirem přívod okysličeného vzduchu kontrolovaným přetlakem a pomáhají zvýšit hladinu kyslíku v krvi. Dýchací přístroj přispívá ke snížení počtu pacientů vyžadujících invazivní mechanickou ventilaci na jednotkách intenzivní péče.

Na čtyři stovky zaměstnanců závodu Panasonic se podílely na zdokonalení konstrukce tohoto přístroje a zajistilo pořízení nezbytných součástek a výrobu. Tým složený ze zaměstnanců divize Mobile Solutions Business, která vyrábí odolné notebooky a tablety, a divize Home Appliance Division, vytvořil novou výrobní linku na jednotky CPAP během dvou dnů. Prototypy vyrobili a dodali během pouhých tří týdnů od přijetí žádosti o pomoc.

„Oslovili jsme velšskou vládu s dotazem, jestli by nebylo pro naše dovednosti a zařízení v současné obtížné době nějaké využití. Odpovědí byla žádost na výrobu prototypů dýchacích přístrojů. Tým pracoval na funkčním řešení o státních svátcích i víkendech. Lidé z různých oborů spojili své síly a znalosti. Jsme připraveni tyto přístroje vyrábět sériově, ale samozřejmě doufáme, že to nebude třeba,“ říká Robert Blowers, ředitel divize Panasonic Home Appliance.

Zaměstnanci závodu Panasonic se zapojili také do celé řady dalších iniciativ s cílem pomáhat společnosti během koronavirové krize. Patří mezi ně splnění další žádosti velšské vlády o provedení zkoušek elektromagnetické kompatibility (EMC) a vyhotovení závěrečné zprávy pro nový oxymetr, který vyvinula University of South Wales za účelem měření hladiny kyslíku v krvi. Kromě toho vyrobili technici na 3D tiskárnách osobní ochranné pomůcky pro zdravotníky a společnost Panasonic věnovala mobilní počítačová zařízení TOUGHBOOK, aby pacienti v karanténě mohli lépe komunikovat s příbuznými.

Divize Panasonic Mobile Solutions Business podpořila také příslušníky záchranných sborů a klíčové pracovníky v celé Evropě. Společnost jim zajistila prioritní opravy a servis odolných mobilních počítačových zařízení TOUGHBOOK používaných při záchraně životů.

 

Výkonný ředitel divize Panasonic Mobile Solutions Business Kevin Jones komentoval úsilí zaměstnanců celého výrobního závodu takto: „Naši zaměstnanci měli jako všichni ostatní strach pokračovat po vypuknutí koronavirové krize ve své práci, ale zároveň chtěli pomáhat zákazníkům i místní komunitě. Rychle jsme zavedli zvýšená bezpečnostní opatření v souladu s vládními doporučeními a musím říct, že jsem na celý tým nesmírně hrdý. Všichni si uvědomují, že svou prací smysluplně podporují záchranáře v první linii. Každý chce přiložit ruku k dílu. V mých očích jsou to hrdinové.“                                                                                                                                                

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global