Cisco přichází s platformou SecureX, zjednoduší zabezpečení a bude součástí všech bezpečnostních produktů

Praha, 22. června – Společnost Cisco přední světový poskytovatel podnikových bezpečnostních řešení, dnes oznámila, že Cisco SecureX, nejširší a nejintegrovanější nativně cloudová kyberbezpečnostní platforma, bude celosvětově k dispozici od 30. června 2020 pro všechny bezpečnostní produkty Cisco. Cílem je zlepšit a usnadnit zákazníkům správu zabezpečení.  SecureX přichází v době, kdy podniky řeší bezprecedentní obchodní a bezpečnostní problémy související s urychlenou digitální transformací a s rozmachem práce na dálku.  Společnost Cisco dlouhodobě nabízí řešení, která zákazníkům umožňují bezpečnou práci odkudkoli na jakémkoli zařízení, a nyní své bezpečnostní portfolio sjednocuje a optimalizuje.

Správa zabezpečení je velmi komplexní záležitost – od podpory nových podnikových procesů přes sledování vývoje hrozeb po orientaci na rozsáhlém trhu bezpečnostních řešení. Data z průzkumu mezi nejvyššími IT manažery to potvrzují. V globálním průzkumu CIO Perspectives 2020 označili manažeři IT za dva hlavní problémy bezpečnost a složitost. Více než dvě třetiny dotázaných má dojem, že se pohybují na hranici kapacit. Jeden ze způsobů, kterými se snaží situaci řešit, je konsolidace dodavatelů. Podle srovnávací studie Cisco 2020 CISO Benchmark Report zaznamenávají při kybernetických útocích podniky s větším počtem dodavatelů delší výpadky, vyšší náklady a větší objem narušených dat.  

Cisco SecureX propojuje celou šíři integrovaného bezpečnostního portfolia společnosti Cisco se stávající bezpečnostní infrastrukturou zákazníka. Zajišťuje konzistentní provoz a zjednodušenou správu a ošetřuje dnešní i budoucí potřeby zabezpečení.  Poskytuje ucelený přehled, umožňuje automatizaci a posiluje zabezpečení sítě, koncových bodů, cloudu a aplikací. Ze schopností platformy Cisco SecureX mají prospěch všichni noví i stávající zákazníci, a to bez dodatečných nákladů:

  • Ucelený přehled – Platforma SecureX poskytuje klíčové provozní a bezpečnostní informace o celé síti, koncových bodech, cloudu a aplikacích. Platforma se integruje do všech technologií Cisco Security, takže k jejím funkcím mají zákazníci přímý přístup ze všech produktů.  
  • Automatizace zvyšuje efektivitu provozu – Zákazníci mohou automatizovat procesy u všech produktů Cisco Security i produktů jiných výrobců a soustředit se na náročnější úkoly. Platforma SecureX může také zákazníkům ušetřit hodiny manuální práce automatizací vyhledávání hrozeb s využitím bezpečnostního zpravodajství Cisco Talos a dalších informačních zdrojů.
  • Posílení bezpečnosti – SecureX umožňuje bezpečnostním pracovníkům rychle reagovat na hrozby – identifikovat napadená zařízení a zjednat nápravu v řádu minut díky poznatkům o hrozbách z různých zdrojů a telemetrickým údajům ze sítě, koncových bodů, e-mailu, cloudu a produktů jiných výrobců.

„Naším cílem bylo změnit způsob, jakým naši zákazníci pracují se zabezpečením, a to tím, že jim nabídneme jednoduchost a automatizaci,“ říká Gee Rittenhouse, viceprezident a generální ředitel divize bezpečnosti společnosti Cisco. „Bylo nám zřejmé, že to bude mít na naše odvětví výrazný dopad, ale nemohli jsme předpokládat, jak důležité to bude pro zabezpečení a celkové fungování IT vzhledem k dnešní situaci. V tomto novém dynamickém světě zákazníci potřebují bezpečnostní platformu, která bude chránit zaměstnance bez ohledu na to, odkud pracují, a vyhovovat dnešním i budoucím nárokům.“

Vedle zjednodušení správy zabezpečení, které platforma SecureX přináší, společnost Cisco představila i nová vylepšení a integrace zaměřené na zvýšení bezpečnosti práce na dálku: 

  • Posílení sjednocené ochrany uživatelů a zařízení díky propojení zabezpečení koncových bodů s vícefaktorovým ověřováním. 
  • Zákazníci mohou užívat cloudové e-mailové služby s větší důvěrou. Cloud Mailbox Defense pro Office365 poskytuje úplný přehled o komunikaci (příchozí, odchozí a interní) včetně kontextu k posílení ochrany proti pokročilým hrozbám, jako je phishing, ransomware, spoofing nebo spam. 

Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.