Společnost Accenture se stala lídrem v oblasti profesionálních cloudových služeb v rámci hodnocení IDC MarketScape 2020

V hodnocení profesionálních dodavatelů služeb IDC MarketScape společnost Accenture letos zvítězila v segmentu profesionálních cloudových služeb.

IDC MarketScape vyhodnotil prostřednictvím stejnojmenného modelu trh profesionálních služeb v cloudu v roce 2020 a poskytl kvantitativní a kvalitativní analýzu toho, čím vynikají jednotliví dodavatelé. Toto hodnocení je založeno na komplexním rámci a sadě parametrů, u nichž se očekává, že budou výrazně přispívat k úspěchu při poskytování cloudových profesionálních služeb v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. 

K silným stránkám společnosti Accenture v oblasti cloudových řešení typu end-to-end patří výjimečné  schopnosti ve využití základních cloudových platforem a aplikací, zrychlení migrace do cloudu a podpora inovací a růstu. Mezi další přednosti Accenture citované ve zprávě patří:

  • Platformy zaměřené na aplikace. S cílem pomoci klientům procházet změnami a vytvářet cloudové řešení, které nejlépe odpovídá jejich strategickým obchodním potřebám, společnost Accenture spustila svou platformu myNav. MyNav pomáhá podnikům snižovat rizika, náklady a čas potřebný k dosažení strategických obchodních cílů díky nevigaci v cloudovém prostředí.   
  • Inovační schopnosti. Společnost Accenture průběžně investuje velké prostředky do zdokonalení vlastních schopností a její strategie se zaměřuje na škálování a integraci jejích stávajících služeb. Vyvíjí také nové služby, které se přizpůsobí specifickým preferencím zákazníků nebo horizontálních cloudových struktur. 
  • Celkový růst. Již 12 let získává společnost Accenture rozsáhlé zkušenosti v implementaci cloudových služeb u svých zákazníků, což je nesporná výhoda. 

„Pokud hledáte komplexní cloudová řešení, která zahrnují nejen inovativní strategii a design, ale také aktivaci základní cloudové technologie, uvažujte o Accenture,“ řekl Gard Little, viceprezident pro globální služby, trhy a trendy v IDC MarketScape. „Společnost Accenture může díky svým rozsáhlým  znalostem z mnoha oborů průmyslu, cloudové nabídce a šíři technologických služeb, které sahají od konzultací až po řízené služby, splnit téměř jakékoli potřeby při implementaci cloudové technologie.“

Martina Trčka, Senior Manager z Accenture v České republice k tomu dodává: „Naši firemní klienti aktuálně využívají cloudových služeb, aby zvýšili odolnost firmy a překonali nejistotu. Mimo to jim pomáháme využívat cloud k dynamickému rozvoji jejich digitálních služeb a přispíváme tak k růstu a dlouhodobému zvýšení hodnoty firmy.“  

IDC MarketScape

Model hodnocení IDC MarketScape je navržen tak, aby poskytoval přehled o konkurenceschopnosti dodavatelů ICT (informačních a komunikačních technologií) na daném trhu. Metodika výzkumu využívá bodování založené na kvalitativních i kvantitativních kritériích, která vede k jednoznačné grafické ilustraci pozice každého prodejce na daném trhu. IDC MarketScape poskytuje jasný rámec, ve kterém lze smysluplně porovnávat nabídky produktů a služeb, možnosti a strategie, současné a budoucí faktory tržního úspěchu dodavatelů IT a telekomunikací. Rámec také poskytuje zákazníkům 360° hodnocení silných a slabých stránek současných a budoucích dodavatelů.

Zpráva hodnotila 14 profesionálních poskytovatelů cloudových služeb. Analýza zahrnovala jak IT poradenství, tak integraci systémů – profesionální služby týkající se plánu, návrhu a fází výstavby hybridních i multi-cloudových modelů. 

O společnosti Accenture

Accenture je přední globální společnost poskytující široké spektrum profesionálních služeb v oblasti strategií a poradenství, interaktivního marketingu, informačních technologií a outsourcingu s digitální podporou ve všech těchto oblastech. Kombinujeme bezkonkurenční zkušenosti a úzce specializované znalosti ve více než 40 průmyslových odvětvích, a to díky podpoře největší celosvětové sítě Advanced Technology a Intelligent Operations center. Díky práci 505 000 zaměstnanců ve více než 120 zemích přináší Accenture neustále inovace, které pomáhají klientům po celém světě zlepšovat jejich výkon a vytvářet trvalé hodnoty. Navštivte nás na www.accenture.com