Poslech hudby z počítače v podání legendy Bose

V pracovním i domácím prostředí postupně ubývají stolní počítače a jejich místa zaujímají notebooky. S tím souvisí i některé změny týkající se pracovních návyků a postupů. Jedním z nich je poslech hudby. Stolní počítač je totiž zpravidla doplněn sadou reproduktorů, které většinou poskytují relativně hutnou zvukovou kulisu. Notebooky mají reproduktory integrované a kvalita jejich zvuku bývá oproti samostatně stojícím reproduktorům nízká.

Pro uživatele, kteří rádi poslouchají hudbu nebo sledují na počítači filmy, nabízí řešení externí reproduktory připojitelné k notebooku či počítači. Některé z nich nabízí vysoký výkon i velmi kvalitní zvuk a mohou plnit také úlohu působivého ozvučení při sledování filmů na velké obrazovce připojeného monitoru či televizoru. Aktivní reproduktory (s vestavěným zesilovačem) určené primárně pro připojení k počítači se v zásadě dělí na systémy 2.0, tedy dva samostatné stereo reproduktory a 2.1, které doplňuje samostatný subwoofer určený pro reprodukci basů. Zásadním hlediskem při výběru je z pohledu většiny uživatelů kvalita zvuku. Na trhu jsou produkty tradičních značek vyrábějících počítačové příslušenství, a také reproduktory špičkových audio výrobců. 

Jednou ze specializovaných audio značek je legendární americký výrobce Bose, který proslul několika vlastními technologiemi. Jeho řešení pro ozvučení jsou historicky známé tím, že jejich zvuk je obrazně řečeno mnohem větší než samotné reproduktory. V nabídce Bose lze najít i několik produktů určených primárně pro ozvučení počítače a multimédií.

Bose Companion 2 III (2 690 Kč)

Základní a velmi kompaktní model aktivních reproduktorů od Bose patří v České republice a na Slovensku mezi nejprodávanější ve své kategorii. Argument je jednoznačný – vynikající poměr mezi kvalitním zvukem, rozměry a cenou. Bose Companion 2 III jsou vybaveny basreflexovým portem a pokročilým elektronickým obvodem TrueSpace, který vytváří hutný prostorový zvuk a uživateli dává dojem poslechu mnohem větší reproduktorové sestavy. Dva kabelové vstupy umožňují připojit současně počítač a zároveň smartphone nebo MP3 přehrávač. Pro privátní tichý poslech je na čelní straně k dispozici výstup na sluchátka. 

Bose Companion 20 (7 990 Kč)

Sada dvou reproduktorů, která využívá speciální technologie Bose použité v produktech určených pro   domácí poslech hudby. Jednou z nich je například Wave Guide, prodloužený zvukovod zdůrazňující oproti běžnému basreflexu hluboké tóny mnohem intenzivněji. Reproduktory jsou osazeny dvěma měniči o průměru 70 mm a využívají technologii TrueSpace použitou i u nižšího modelu. Zvukový vstup i výstup na sluchátka je vestavěn do externího ovládacího prvku. 

Bose Companion 50 (11 990 Kč)

To nejlepší, co Bose k počítači nabízí. Při sledování filmu na velké obrazovce naplní tato soustava i velký pokoj až neuvěřitelně silným, ale přitom čistým zvukem. Dva malé stereo reproduktory na podstavci se inspirují legendárními „kostičkami“ Bose, které jsou využívány pro systémy domácího kina či ozvučení komerčních prostor. V oblasti basových tónů doplňuje působivou reprodukci basový modul Acoustimass. Model Companion 50 lze využít i pro efektní ozvučení domácí party.

 

 

Označeno tagem