Huawei je šestou nejvíce inovativní společností na světě. V žebříčku 50 největších inovátorů společnosti BCG se oproti loňsku posunula o 42 míst

Praha, 26. června – Úspěšné inovativní společnosti mají jako hlavní prioritu investice do výzkumu a vývoje a intenzivně pracují na rozšíření svého působení za hranice svého původního odvětví. Zaměřují se na pokročilé analýzy, digitální design a technologické platformy. Využívají umělou inteligenci i externí inovační kanály, jako jsou inkubátory a partnerství s akademickými institucemi. To jsou závěry letošní studie vypracované poradenskou společností Boston Consulting Group (BCG). Huawei oproti loňsku razantně poskočila z 48. na 6. místo, čímž se dostala se do Top 10. Nejvíce inovativní společností byl v tomto roce vyhodnocen Apple, který sesadil loňské vítěze Alphabet a Amazon.

Klíčem k úspěchu je dle studie BCG maximální odhodlání věnovat se prioritně výzkumu a vývoji a do této oblasti masivně investovat. Analytici dokládají, že společnosti, které v průběhu poklesu tržeb zvýší úsilí v oblasti inovací a rozhodnou se využít složitějšího období k investování a vytvoření lepší pozice ke zotavení byznysu, mají z dlouhodobého hlediska mnohem lepší výsledky. Oproti slabším firmám investují nejvíce inovativní společnosti v průměru 1,4x více do procesu inovace, uvedení produktu či služby na trh průměrně trvá o 5 měsíců déle, následný finanční zisk je ale až čtyřnásobně vyšší. „Do výzkumu a vývoje společnost Huawei investuje ročně přes desetinu svých ročních výnosů. V minulém roce výdaje společnosti do výzkumu a vývoje činily téměř 20 miliard dolarů, což představuje více než 15 procent jejích celkových příjmů,“ říká Tomáš Kolder, tiskový mluvčí korporátní divize Huawei.

Studie BCG vycházející pravidelně již od roku 2005 dokládá i postupný růst inovativních společností v čase. V současné době jsou příjmy typické „malé“ společnosti na seznamu 50 nejinovativnějších společností BCG 2020 v řádu 30 miliard dolarů, což je oproti roku 2005 skok o více než 170 % z původních 11 miliard dolarů. 

Z celkem 162 společností, které se v posledních 14 letech umístily na žebříčku BCG, se téměř 30 % umístilo pouze jednou a 57 % třikrát nebo méně. „Pro Huawei je letošní šesté místo nejvyšším umístěním, kterého se jí dostalo od prvního debutu společnosti v žebříčku poradenské společnosti BCG v roce 2012. Společnosti Huawei k tomuto úspěchu dopomohly špičkové produkty, které jsou oceňovány odborníky i zákazníky,“ dodává Tomáš Kolder. Například průlomový smartphone Huawei P40 Pro se od uvedení na trh udržuje pozici nejlepšího fotosmartphonu na světě.

Pořadí umístění nejinovativnějších společností na žebříčku BCG vychází z průzkumu vedeného s 2 500 nejvýše postavenými globálními pracovníky v oblasti inovací. Společnosti jsou rozřazeny na základě hodnocení světovými vedoucími pracovníky v inovacích, vedoucími pracovníky ve stejném průmyslovém odvětví, dle celkové návratnosti pro akcionáře za období posledních tří let a v letošním roce poprvé i dle přesahu mimo vlastní odvětví. Příkladem je společnost Amazon, která vyvíjí aktivity v oblasti zdravotnictví, či Alibaba, jež se věnuje i finančnímu sektoru. Mezi nové hráče, kteří jsou aktivní za hranicemi svého průmyslu a dokládají tento trend, patří firmy jako Sony nebo Nike. Tyto disruptivní společnosti často organizují ekosystémy, které spojením schopností a talentů více účastníků vytvářejí nové platformy či nabídky služeb.

TOP 10 nejvíce inovativních společností v roce 2020
Pořadí Název společnosti Změna 
1. Apple +2
2. Aplhabet -1
3. Amazon -1
4. Microsoft
5. Samsung
6. Huawei +42
7. Alibaba +16
8. IBM -1
9. Sony Návrat do žebříčku 
10. Facebook -2

Kompletní studii BCG Global Innovation Survey naleznete zde

O společnosti Huawei 

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům. 

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

V Evropě Huawei v současné době zaměstnává přes 13 300 zaměstnanců a provozuje dvě hlavní regionální kanceláře a celkem 23 výzkumných a vývojových center. Huawei dosud spustila 230 projektů technické spolupráce s více než 150 univerzitami po celé Evropě.

Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky www.huawei.com nebo speciální microsite https://www.5gvcesku.cz/
a sledujte nás na:

https://twitter.com/Huawei_Cesko

https://www.facebook.com/HuaweiCesko